Úvod > Aktuality

Aktuality Jihočeský kraj

Pokud si rádi pochutnáte na dobrém jídle, navštivte nevšední restaurace a kavárny, ochutnejte speciality české i zahraniční kuchyně a nechte hýčkat své chuťové pohárky. Užijte si dokonalý gastronomický zážitek s partnerem, kolegy nebo s celou rodinou. Ať už máte chuť na pravou italskou pizzu, šťavnatý americký burger nebo poctivou českou klasiku, u nás si vyberou ze široké nabídky podniků i ty nejmlsnější jazýčky. Naše vybrané restaurace a kavárny vám nabídnou také osvěžující alkoholické i nealkoholické nápoje, lahodnou kávu a pohádkové dezerty, které se lehce rozpustí na jazyku.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Jihočeský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Rodinný areál Lipno zahajuje letní sezonu a představuje novinky

Se začátkem prázdnin 2021 se na Lipně otevírá nový rodinný hotel Element, resturace Stodola a cukrárna Povidloň. Všechny novinky jsou na dosah od oblíbených lipenských cílů jako je Stezka korunami stromů a Království lesa. Doplní tak ubytovací kapacity a rozšíří nabídku pro kongresovou a gastro turistiku.
Jihočeský kraj | Gurmánská turistika

Masné krámy návštěvníky lákají nejen nabídkou piva, ale i dobrou kuchyní

Známá českobudějovická restaurace Masné krámy oslavila dva roky od zahájení provozu po celkové rekonstrukci a modernizaci. Od roku 2002 do roku 2007 byla restaurace téměř 5 let uzavřena. Jak ukazují uplynulé dva roky, Masným krámům se podařilo navázat na svou slavnou tradici. Díky dokonale ošetřenému a kvalitně čepovanému pivu z Budějovického Budvaru a rozličným gastronomickým akcím se znovu staly součástí veřejného života v Českých Budějovicích a oblíbeným místem k setkávání přátel.
Jihočeský kraj | Gurmánská turistika