!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Turistická poutní stezka Husova cesta

Turistická poutní stezka Husova cesta

Příroda
Trasa pro pěší poutníky vede z Prahy na hrad Krakovec, kde Hus strávil své poslední dny v Čechách, na Bezdružicko, Tachovsko a přes Bärnau na Norimberk. V Německu kopíruje historickou Zlatou cestu, po které Husova družina skutečně putovala a končí v Kostnici u Bodamského jezera.
Stezka, která vznikla na začátku sezóny 2019 v maximální míře kopíruje skutečnou Husovu cestu, všechny její jednotlivé etapy. Většina trasy je značena klasickými turistickými značkami, postupně by měla být v krajině označena speciálními symboly.

Odkazuje na poslední pouť Jana Husa do německé Kostnice, kde byl v roce 1415 upálen. Jejím smyslem je podnítit větší zájem o historii. Cesta má připomenout také význam úcty, víry, odvahy a pokory v moderním světě a nabídnout příležitost na chvíli zpomalit.

Husova cesta novodobé pěší poutníky vede z Prahy na hrad Krakovec, kde Hus pravděpodobně strávil své poslední dny v Čechách. Odtud, stejně jako Husova družina, prochází venkovskou krajinou severního Plzeňska a Tachovska až k česko-německé hranici. Od prvního německého města Bärnau pokračuje přes Norimberk a Ulm až do samotné Kostnice (Konstanz), která se nachází u Bodamského jezera na pomezí Německa a Švýcarska.

Všechny potřebné informace o trase získáte na webových stránkách cesty, kde jsou přesně zmapovány všechny etapy na území Čech.
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 10. 2019
7.8.
9.8.
Tachovské městské slavnosti 2020

Tachovské městské slavnosti 2020

Tachov, Plzeňsko a Český les
8.12.
Depotutoje

Depotutoje

Plzeň, Plzeňsko a Český les
14.8.
16.8.
Chodské slavnosti - Vavřinecká pouť 2020

Chodské slavnosti - Vavřinecká pouť 2020

Domažlice, Plzeňsko a Český les

Ubytování a restaurace v okolí

Supa Supa - polévkárna v Plzni

Supa Supa - polévkárna v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Pension Zámeček Milada u Domažlic

Pension Zámeček Milada u Domažlic

Česká Kubice, Plzeňsko a Český les
Viola Domažlice

Viola Domažlice

Domažlice, Plzeňsko a Český les