Úvod > Co chcete dělat? > Pivní muzeum v Husově ulici na Starém Městě pražském
Pivní muzeum v Husově ulici na Starém Městě pražském
"> "> "> "> "> "> "> Bednárská dílna "> Ledorez "> Staré pivní lahve tehdejších pivovaru "> Pivní zahrádka "> Model pivovaru
Přidat foto
Gurmánská turistika

Pivní muzeum v Husově ulici na Starém Městě pražském

Největší výstava o českém pivu v Praze se nachází v Husově ulici na Satrém Městě. Najdete zde historii a tradice českého pivovarnictví na jednom místě. Užít si můžete také ochutnávku českých piv v jedinečných historických sklepech.

Jedinečná expozice Pivního muzea v Praze vám ukáže, jak čas plynul v českém pivovarnictví. Poznáte historii a proniknete do tajemství výroby českého piva. Na zdejším modelu pivovaru zjistíte, jak se vyrábí slad a pivo a zažijete zde i opravdovou vůni chmele a sladu.

Během prohlídky uvidíte stovky historických artefaktů ve dvou patrech historického domu. Atmosféru umocňují figuríny v autentickém prostředí a video prezentace.

Zážitek by však nebyl úplný bez ochutnávky piva. V krásných sklepech této budovy z 13. století lze ochutnat několik druhů českých piv v hospodě z 19. století a také si prohlédnout jak vypadaly hospody za komunismu. Ochutnávka piv je v ceně vstupenky.