Úvod > Co chcete dělat? > Choco Café U Červené Židle v Praze
Gurmánská turistika

Choco Café U Červené Židle v Praze

Přímo v samém srdci staré Prahy najdete v ulici Liliová sympatickou kavárnu Choco Café U Červené židle, která se honosí podtitulem rodinná čokoládovna. Je to jedno z míst v České republice, které by neměl minout žádný milovník čokolády.

První pražská nekuřácká čokoládovna a kavárna vás přivítá atmosférou první republiky, dobovým interierém plným starých pohlednic a vůní čokolády. Nemusíte se bát, vyrazit sem s dětmi – pro ně je zde přichystán velký dětský koutek.

Opravdu široká nabídka horkých čokolád se dělí do několika sekcí: gurmeti ocení zejména bohatou škálu plantážových čokolád z různých koutů zeměkoule. Podává se zde belgická, francouzská a italská rozehřátá vysokoprocentní čokoláda. Můžete si jí dát čistou, se šlehačkou, s chilli, zázvorem, ovocem či alkoholem nebo jako novinku s mořskou solí a věřte, že ve svém šálku najdete vždy 100 gramů opravdové čisté čokolády, na kterou nezapomenete. Skoro není možné mluvit o tekutině, neboť temně hnědá hmota v šálcích je neodolatelně hustá, božsky se leskne a lžička v ní stojí.

A nabídkou vynikající čokolády to však u Červené Židle nekončí – zdejší domácí dorty patří k vyhlášeným lahůdkám v úchvatném provedení a z prvotřídních surovin. Při gurmánském zážitku se určitě rozhlédněte kolem sebe – na dřevěných policích jsou vystaveny tabulky čokolády s rozličnými příchutěmi včetně exotického pepře nebo kousků mořské soli, nechybí aní kakaové boby z dalekých krajů.

Budete-li mít chuť na něco slaného, jsou zde pro vás čerstvé italské pečené chleby bruschette s česnekem, olivovým olejem, gorgonzolou, prosciuttem, parmazánem, sušenými rajčaty, olivami a jinými dobrotami. V nabídce najdete kromě jiného kávu Illy, velké zimní čaje pro zahřátí, svařené víno i alkoholické nápoje.