Třeboň

Náměstí s radnicí, zámek s parkem a zbytky hradeb s několika bránami vám neprozradí nic. Jakmile však budete vědět, že z jedné strany se kolem historického jádra vine Zlatá stoka a z druhé se leskne hladina rybníka Svět, bude vám jasné, že jsme v dávném jihočeském centru rybníkářství, v Třeboni.

Co musíte vidět v Třeboni

K výletu do Třeboně nepatří jen vyhlášené kapří speciality v některé z mnoha restaurací, ale také prohlídka renesančního zámku; vybrat si můžete z několika prohlídkových tras, které vás zavedou například do alchymistické dílny, do zbrojnice nebo unikátní psí kuchyně. V jednom ze zámeckých křídel najdete moderní expozici Dům přírody Třeboňska, která vás seznámí se zajímavými místy města i okolí i zdejšími slavnými rybníkáři v čele se Štěpánkem NetolickýmJakubem Krčínem z Jelčan.
 

Koho byste měli znát ze Schwarzenberků

Když původní pohřebiště v třeboňském kostelíku sv. Jiljí přestalo vyhovovat jak prostorově, tak zpřísněnými hygienickými předpisy, dala kněžna Eleonora Schwarzenberková podnět k výstavbě nové hrobky. Zásluhou této dámy dnes v anglickém parku na jižním konci hráze rybníka Svět objevíte překrásnou novogotickou Schwarzenberskou hrobku. Nabalzamované ostatky Schwarzenberků jsou uloženy v šestadvaceti rakvích, v kapli Božského Vykupitele se pořádají koncerty a jiné kulturní akce.
 

Cestovatelská potěšení v lázeňské Třeboni a okolí

Jedině v Třeboni se můžete vydat na výlet kolem Světa a za pár hodin být zpět. Rybník Svět s rozlohou 201 ha slouží k letní rekreaci a jako středisko vodních sportů, ale na kole nebo pěšky se můžete vydat i do odlehlejších míst Třeboňské rybniční soustavy. A protože Třeboň je známá také díky rašelinným lázním, můžete si tu dopřát báječný odpočinek ve dvou lázeňských domech. Bertiny lázně stojí poblíž historického centra, na břehu rybníka Svět objevíte Lázně Aurorawellnesscentrem Aqua viva.
Zobrazit celý popis

Informační centra

Aktuality z města

Zahájení lázeňské sezony v Třeboni se chystá na sobotu
23. květen 2019 16:00

Zahájení lázeňské sezony v Třeboni se chystá na sobotu

Třeboň
Otevírání lázeňské sezóny v Třeboni se koná v sobotu 25. května 2019. Pro návštěvníky je připravený celodenní program s atraktivními hosty. Jedná se o celodenní slavnosti, při níž se žehná léčebná slatina a otevírají se i oba třeboňské lázeňské domy Aurora a Berta nejširší veřejnosti. Vedle prezentací lázní na náměstí bývá připraven i bohatý kulturní program pro všechny věkové kategorie. Vstupné na všechny části programu je jako vždy zdarma.
31.5.
1.6.
Dračí lodě Dračí Svět Třeboň 2019

Dračí lodě Dračí Svět Třeboň 2019

Třeboň, Jižní Čechy
8.6.
Vítání léta s Mildou Dubulíkem

Vítání léta s Mildou Dubulíkem

Třeboň, Jižní Čechy
22.6.
Třeboň - sousedská slavnost

Třeboň - sousedská slavnost

Třeboň, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace