Úvod > Co chcete dělat? > Naučná stezka Cesta kolem Světa
Příroda

Naučná stezka Cesta kolem Světa

Vydejte se na Cestu kolem Světa… Nemusíte ale jezdit daleko! Navštivte krajinu Třeboňska a naučnou stezku kolem rybníka Svět v jižních Čechách.
Trasa 12 km dlouhé naučné stezky kolem rybníka Svět seznamuje s krajinou Třeboňska, s historií rybníkářství a lázeňství, lidovou architekturou i přírodním společenstvem této oblasti. Stezka začíná u hotelu Bohemia-Regent na okraji parku lázní Aurora v Třeboni a končí na hrázi rybníka Svět u Šustova pomníku.

Naučná stezka je určena pouze pro pěší turisty. Na trase se nachází 16 informačních zastávek, odpočinková místa se stolky a lavičkami, odkud jsou hezké výhledy do okolní krajiny. Na trase stezky jsou rovněž vymezena dvě místa, na kterých si návštěvníci mohou rozdělat oheň a odpočinout si.


Unikáty zdejšího biotopu

Přírodovědně nejzajímavějším místem na stezce je rašeliniště Vimperky. Lze zde vidět velké množství vzácných rostlin, jako jsou žebratka bahenní, ďáblík bahenní, mochna bahenní či kapradiník bažinný (i když nutno přiznat, že ne všechny zde ros-tou přirozeně, některé sem byly v mi-nulosti přesazeny z lokalit v okolí).

Na břehu malebného rybníčku Dolní Zlatník roste jeden z dubových velikánů Třeboňska – obvod kmene má skoro šest metrů. U Spolského potoka, který rybník Svět napájí, můžeme při troše štěstí spatřit třeba ledňáčka či stopy vydry.

 

Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 5. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion U Řehoře v Třeboni

Penzion U Řehoře v Třeboni

Třeboň, Jižní Čechy
Penzion Bon Tre Třeboň

Penzion Bon Tre Třeboň

Třeboň, Jižní Čechy
Penzion U Čápa v Třeboni

Penzion U Čápa v Třeboni

Třeboň, Jižní Čechy