Úvod > Co chcete dělat? > Třeboňský vodní svět – venkovní bazény a wellness centrum v lázních Aurora
Letní sporty

Třeboňský vodní svět – venkovní bazény a wellness centrum v lázních Aurora

Venkovní bazény v Třeboni nabízí koupání v pěti bazénech s vyhřívanou vodou. Koupání je možné od května do září. V srpnu 2022 bude dostavěn také saunový svět.
U třeboňských lázní Aurora bylo na konci roku 2021 postaveno nové wellness centrum. V areálu je pět bazénů s vyhřívanou vodou; brouzdaliště, 25 metrů dlouhý plavecký bazén, relaxační bazény, v nichž se voda ohřívá na 30 a 34 stupňů. Pod vnitřním bazénem lázní Aurora vznikla vířivka s 18 lůžky. Teplo, jímž se bazény vyhřívají pochází z rekuperace – lázně využívají ze šedesáti procent obnovitelné zdroje, z bioplynové stanice a z kogenerace. Při výrobě elektřiny vzniká jako odpadní prvek teplo. V zimě ho lázně zužitkují a v létě použijí na ohřev bazénů.

V areálu letních bazénů se nachází zázemí návštěvníků (venkovní sprchy a převlékací kabiny, šatna muži, šatna ženy, sociální zázemí muži, sociální zázemí ženy), plavčíkárna včetně první pomoci a provozní zázemí.
Bazén pro děti měří 6,5 x 16,0 m; hluboký je do 0,4 m a děti v něm najdou vodní atrakce.

Kondiční bazén má obdélníkový tvar a délku 25 m. Jeho hloubka nepřesahuje 1,6 m. Součástí bazénu jsou 4 startovací bloky (4 dráhy), nacházející se na západní straně a bezbariérový vstup.

Relaxační bazény zaujímají plochu 465 m2, o rozměrech 20,0 x 26,0 m a hloubky do 1,2 m. Bazény jsou ve dvou úrovních, s rozdílem 0,7 m. Teplota vody je v rámci úrovní odlišná. Součást bazénu tvoří vodní atrakce (masážní prvky, podvodní trysky, bublinková lázeň, houpací záliv, vodní číše, vodní stěna apod.). Na východní straně bazénu najdou milovníci koupání vodní skluzavku.

Vířivka nabízí mimo bublající vody také nerezová lehátka, která slouží k masáži. Teplota vody je zde vyšší než v ostatních bazénech.

Rodičovská zóna slouží jako otevřená odpočinková zóna pro rodiče s dětmi. Nachází se zde několik herních prvků (trampolíny, balanční prvky), sedací boxy, které jsou zastíněny pěstěnými platany a porostlou pergolou navazující na kolonádu i vstupní a provozní objekt. Severní strana rodičovské zóny je lemována zdí sloužící mimo jiné jako nosná část dřevěné pergoly.


Může se hodit...

  • Vstup do areálu je z Lázeňské ulici. U vstupu je pokladna, kde zakoupíte čip. Projdete turnikety, které umožní vstup i rodinám s kočárky a vozíčkářům.
  • Za pokladnou je stěna s malými trezory, půjčovna slunečníků, lehátek, sady hracích koulí na pétanque (hřiště pro hru je ve spodní části areálu).
  • Za technickou budovou je prostorná odpočinková zóna pro rodiče s dětmi, kde je kromě laviček i několik balančních prvků a malá trampolína zabudovaná v zemi.
  • U vstupu je několik stojanů na cyklistická kola.

Ubytování a restaurace v okolí