ÚvodCo chcete dělat?Letní sportyTřeboňský vodní svět – venkovní bazény a wellness centrum v lázních Aurora
Letní sporty

Třeboňský vodní svět – venkovní bazény a wellness centrum v lázních Aurora

Venkovní bazény v Třeboni nabízí koupání v pěti bazénech s vyhřívanou vodou. Koupání je možné od května do září. K dispozici vám bude relaxační bazén (dolní), relaxační bazén (horní), vířivka, kondiční bazén a bazén pro děti se spoustou vodních atrakcí a her.
U třeboňských lázní Aurora bylo na konci roku 2021 postaveno nové wellness centrum. V areálu je pět bazénů s vyhřívanou vodou; brouzdaliště, 25 metrů dlouhý plavecký bazén, relaxační bazény, v nichž se voda ohřívá na 30 a 34 stupňů. Pod vnitřním bazénem lázní Aurora vznikla vířivka s 18 lůžky. Teplo, jímž se bazény vyhřívají pochází z rekuperace – lázně využívají ze šedesáti procent obnovitelné zdroje, z bioplynové stanice a z kogenerace. Při výrobě elektřiny vzniká jako odpadní prvek teplo. V zimě ho lázně zužitkují a v létě použijí na ohřev bazénů. V roce 2022 byl otevřen také nedaleký Saunový svět.

V areálu letních bazénů se nachází zázemí návštěvníků (venkovní sprchy a převlékací kabiny, šatna muži, šatna ženy, sociální zázemí muži, sociální zázemí ženy), plavčíkárna včetně první pomoci a provozní zázemí. Bazén pro děti měří 6,5 x 16,0 m; hluboký je do 0,4 m a děti v něm najdou vodní atrakce.

Kondiční bazén má obdélníkový tvar a délku 25 m. Jeho hloubka nepřesahuje 1,6 m. Součástí bazénu jsou 4 startovací bloky (4 dráhy), nacházející se na západní straně a bezbariérový vstup.

Relaxační bazény zaujímají plochu 465 m2, o rozměrech 20,0 x 26,0 m a hloubky do 1,2 m. Bazény jsou ve dvou úrovních, s rozdílem 0,7 m. Teplota vody je v rámci úrovní odlišná. Součást bazénu tvoří vodní atrakce (masážní prvky, podvodní trysky, bublinková lázeň, houpací záliv, vodní číše, vodní stěna apod.). Na východní straně bazénu najdou milovníci koupání vodní skluzavku.

Vířivka nabízí mimo bublající vody také nerezová lehátka, která slouží k masáži. Teplota vody je zde vyšší než v ostatních bazénech.

Rodičovská zóna slouží jako otevřená odpočinková zóna pro rodiče s dětmi. Nachází se zde několik herních prvků (trampolíny, balanční prvky), sedací boxy, které jsou zastíněny pěstěnými platany a porostlou pergolou navazující na kolonádu i vstupní a provozní objekt. Severní strana rodičovské zóny je lemována zdí sloužící mimo jiné jako nosná část dřevěné pergoly.


Může se hodit...

  • Vstup do areálu je z Lázeňské ulici. U vstupu je pokladna, kde zakoupíte čip. Projdete turnikety, které umožní vstup i rodinám s kočárky a vozíčkářům.
  • Za pokladnou je stěna s malými trezory, půjčovna slunečníků, lehátek, sady hracích koulí na pétanque (hřiště pro hru je ve spodní části areálu).
  • Za technickou budovou je prostorná odpočinková zóna pro rodiče s dětmi, kde je kromě laviček i několik balančních prvků a malá trampolína zabudovaná v zemi.
  • U vstupu je několik stojanů na cyklistická kola.

Aktuality

Běh kolem Světa

Nejpopulárnější sportovní akce na Třeboňsku určená široké veřejnosti i výkonnostním běžkyním a běžcům,.
Třeboň, Jihočeský kraj

Kinematograf bratří Čadíků v Třeboni

Letní kino.
Třeboň, Jihočeský kraj

Třeboň – letní pondělky s Kouzelným světem kejklíře Pupy

Program na zámku.
Třeboň, Jihočeský kraj

Komedie Čarodějky v kuchyni – Třeboňský divadelní festival

Divadlo na malém nádvoří zámku Třeboň (v případě deště v Divadle J. K. Tyla v Třeboni).
Třeboň, Jihočeský kraj

Od pohádky k bitevní vřavě

Vydejte se  na výlet do historie se skupinou historického šermu Collegium Armatum.
Třeboň, Jihočeský kraj

Loupežnická pohádka – Divadlo Neklid

Pohádka na malém nádvoří zámku Třeboň.
Třeboň, Jihočeský kraj

Kostýmovaná prohlídka – Poslední ženy z rodu rožmberského

Zveme vás na kostýmovanou prohlídku zámku Třeboň.
Třeboň, Jihočeský kraj

Hradozámecká noc v Třeboni

Staňte se váženými hosty na večírku třeboňské šlechty.
Třeboň, Jihočeský kraj

Saunový svět Třeboň v Lázních Aurora

Místo, které osvěžuje, oživuje a uklidňuje, to je Saunový svět, který vznikl koncem roku 2022 jako přístavba komplexu Lázní Aurora. Doplňuje nabídku lázeňských služeb nejen v zimních měsících. Prostory nabízí několik druhů saun i nové léčebné metody.
Třeboň, Jihočeský kraj

Lázně Aurora – odpočinek v Třeboni na břehu rybníka Svět

Lázně Aurora se nacházejí v klidném prostředí parku na břehu rybníka Svět. Součástí je prosklený výtah s nejvyšší panoramatickou vyhlídkou v Třeboni, dále kongresové prostory, restaurace, bary, wellnesscentrum a nově také Třeboňský vodní svět. Lázně Třeboň pohladí tělo i duši.
Třeboň, Jihočeský kraj

Relaxace ve wellness centru reGenerace Třeboň

Udělejte si čas sami na sebe a dopřejte si oddech od každodennosti.
Třeboň, Jihočeský kraj

Běžecké trasy v Jižních Čechách – trasy pro letní běh

Jihočeská centrála cestovního ruchu připravila pro milovníky aktivní dovolené dvacet tras, které jsou vhodné pro letní dálkové běhání. Trasy vás zavedou na Třeboňsko, pod horu Kleť, na Písecko, Novohradsko, Lipensko, Českobudějovicko i do České Kanady.
Třeboň, Jihočeský kraj

Naučná stezka Cesta kolem Světa

Vydejte se na Cestu kolem Světa… Nemusíte ale jezdit daleko! Navštivte krajinu Třeboňska a naučnou stezku kolem rybníka Svět v jižních Čechách.
Třeboň, Jihočeský kraj

Půjčovna koloběžek Třeboň

Půjčovna koloběžek, skupinové výlety na koloběžkách, tréninky na koloběžkách.
Třeboň, Jihočeský kraj

Ekocentrum Vydra v Třeboni – záchranná stanice pro volně žijící živočichy

V expozici záchranné stanice pro volně žijící živočichy v Třeboni jsou umisťována jen ta zachráněná zvířata, která se již z důvodu nějakého trvalého hendikepu nemohou navrátit zpátky do přírody.
Třeboň, Jihočeský kraj

Třeboňská záchranná stanice a přírodní učebna

Expozice trvale handicapovaných zvířat je celoročně volně přístupná, od května do září je možno absolvovat placenou komentovanou prohlídku s průvodcem.
Třeboň, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Lázeňský dům Lázně Aurora

Veškeré pohodlí pod jednou střechou, areál v zeleni okolních luk, výhled do třeboňské krajiny, oáza odpočinku a Svět jako na dlani. Hlavním přírodním léčivým zdrojem je slatina.
Třeboň, Jihočeský kraj

Penzion Leknín

Penzion je umístěn v klidné části města nedaleko lázní Aurora. Rybník Svět a Zlatá stoka jsou v blízkosti od penzionu, do centra cca 5 min pěšky.
Třeboň, Jihočeský kraj

Ubytování v Třeboni v soukromí Lenka Henyšová

Ubytování v klidné vilové čtvrti v soukromí s kuchyňkou a vlastním sociálním zařízením. Naleznete zde také možnost internetového připojení pomocí Wi-Fi. Parkování je zajištěno přímo před domem, samozřejmostí je také uzamykatelná úschovna kol.
Třeboň, Jihočeský kraj

Relax Park Třeboň – ubytování v moderních apartmánech

Relax Park Třeboň, místo kde se dá relaxovat, nebo prožít aktivní rodinnou dovolenou. Ubytujte se v moderních apartmánech a užijte si pohodlí a komfort. Apartmény se nacházejí na západním okraji města, hned u lázeňského parku Lázní Aurora.
Třeboň, Jihočeský kraj

Penzion U Třeboňského kola

Penzion nabízí dostupné ubytování v Třeboni v soukromí pro rodiny, cyklisty a lázeňské hosty. Ubytovat se zde můžete v útulných pokojích s vlastním sociálním zařízením, dále se zde naleznete restauraci a místo na úschovu kol.
Třeboň, Jihočeský kraj

Penzion Bon Tre Třeboň

Penzion nabízí ubytování ve čtyřech dvoulůžkových útulných apartmánech a ve dvou větších rodinných apartmánech s vlastní koupelnou a WC. K dispozici je zde dáůe WiFi připojení, posezení na terase, v přízemí penzionu je stylová kavárna Bon Tre.
Třeboň, Jihočeský kraj

Penzion U Řehoře v Třeboni

Penzion U Řehoře nabízí dostupné ubytování v Třeboni pro páry, které chtějí strávit romantickou dovolenou na Jihu Čech. Komfortní ubytování je také ideální pro lázeňské hosty. Útulný domeček s dvorkem a posezením poskytuje také možnost grilování.
Třeboň, Jihočeský kraj

Penzion Linda v Třeboni

Penzion Linda se nachází v klidné části krásného jihočeského města Třeboně, 5 minut pěšky od centra, v prvním patře rodinného domu. Ubytování je vhodné pro celoroční rekreaci, lázeňské i pracovní pobyty.
Třeboň, Jihočeský kraj