Úvod > Aktuality > Tajemství, báje a drby: kterými městy vás provedou průvodci?

Tajemství, báje a drby: kterými městy vás provedou průvodci?

Vydáno 9. července 2017 Památky
Na letní měsíce řada měst chystá zajímavé programy pro náhodné i stálé návštěvníky – ovšem tentokrát není řeč o akcích, ale komentovaných prohlídkách. Mívají různé zaměření, odehrávají se přes den, v podvečerních hodinách i v noci. Pojďte se s portálem Kudy z nudy podívat, kde na vás čekají ochotní průvodci a co všechno vám ukážou?
Přednost dáme městům, kde se většinou nemusíte složitě objednávat předem a doufat, že se sejde dostatečný počet zájemců. Pozveme vás například do Mikulova, do Plzně, do Kroměříže a do Nového Města nad Metují.
 

Mikulov pro jednotlivce i skupiny

Představte si, že přijíždíte do neznámého města a chcete poznat to nejzajímavější, co se tu dá vidět během pár desítek minut. V Mikulově vám vyjdou vstříc ve všech ohledech: před Turistickým informačním centrem každý den během letních prázdnin v 18 hodin začíná prohlídka, při níž vás průvodce seznámí s historií města, zajdete se podívat do zámeckého sklepení na slavný obří sud, projdete se židovskou čtvrtí a nakonec navštívíte vinný sklep. Jak dlouho prohlídka trvá a kolik vás to bude stát? Celý okruh trvá přibližně hodinu, vstupenka pro dospělé stojí 60 Kč a pro děti od 10 let 30 Kč a v TIC si samozřejmě můžete rezervovat místa předem. Pokud by se sešlo více zájemců, v TIC vám nabídnou i další tematické programy a prohlídkové trasy včetně výstupu na Svatý kopeček, vinařského výletu do vinařství Sedlec anebo terénní exkurzi na Pálavu!
 

Plzeň pro děti i dospělé

Plánujete výlet do Plzně a nestačí vám informace z turistických průvodců a informačních panelů? Využijte některou ze tří večerních tematických prohlídek, které nachystali v Turistickém informačním centru – ale pozor, tentokrát už budete muset ladit termíny! Prohlídky se konají každou sobotu od začátku června až do konce září. První okruh, plný povídání o bájích a pověstech a určený především dětem od šesti let, se chystá na 15. července, 5. srpna, 26. srpna a 16. září a začíná se vždy v 19 hodin před infocentrem. Druhý okruh věnovaný plzeňským osobnostem mají na starosti dvě průvodkyně v dobových kostýmech a bude se konat 29. července, 19. srpna, 9. září a 30. září, s městem v proměnách staletí se seznámíte 22. července 12. srpna, 2. září a 23. září; tyto prohlídky začínají vždy od 20 hodin. Sraz účastníků je před Turistickým informačním centrem na náměstí Republiky a právě tam také můžete koupit nebo rezervovat vstupenky, ale dají se koupit in online přes portál plzenskavstupenka.cz.
 

Kroměříž: výlet časem do minulosti

Také v Kroměříži se na letošní léto připravili stylově: na Velkém náměstí bude místním i návštěvníkům k dispozici až do konce prázdnin relaxační a odpočinková plocha s barem a posezením. Užijete si tu kulturní, zábavné a sportovní programy, můžete si zahrát Člověče, nezlob se! či Dámu, jejíž hrací plocha má velikost 3x3 metry, a připravena je také půjčovna koloběžek. Navíc Turistické informační centrum zve na prohlídky města s průvodci v historických kostýmech. Tajemství staré Kroměříže, tedy podvečerní prohlídky zajímavých zákoutí historického centra z časů olomouckých biskupů, se odehrávají 14. a 28. července a 11. a 25. srpna, do 19. a 20. století se můžete vrátit 21. července, 4. a 18. srpna a 1. září. Začíná se vždy v 18 hodin, sraz je u kašny na Velkém náměstí a vstupenky za 60/40 seženete v předprodeji v TIC anebo za 80/50 Kč na místě.
 

Ať hledíme na Nové Město ze strany kterékoliv…

…odevšad je pohled na ně milý a velice pěkný, tvrdil o Novém Městě nad Metují známý spisovatel Alois Jirásek. Měl pravdu, a navíc město a jeho malebné okolí jej inspirovalo k několika povídkám a historickému románu. K čemu inspiruje vás? Nejlépe to poznáte při letních komentovaných prohlídkách, které Městské informační centrum chystá na každé prázdninové pondělí od 14 hodin. Vychází se od Infocentra na Husově náměstí a v tomto případě je dobré se předem objednat telefonicky nebo osobně, protože prohlídky se konají pouze v případě, když se sejde alespoň pět zájemců.
 

Kam se také můžete vypravit?

Vyšehrad - poznejte jedno z nejpamátnějších míst českého národa

Vyšehrad - poznejte jedno z nejpamátnějších míst českého národa

Vyšehrad, skála nad řekou s temnou siluetou štíhlých věží, patří neodmyslitelně k pražské krajině. I na začátku 21. století si Vyšehrad uchovává magickou atmosféru a tajemství.

Komentované prohlídky historickým centrem Mníšku pod Brdy

Komentované prohlídky historickým centrem Mníšku pod Brdy

Chystáte návštěvu Mníšku pod Brdy a rádi byste se o něm a jeho historii něco dozvěděli? Chcete se s přáteli, rodinou projít po městě a přivítali byste odborný komentář místního obyvatele? Domluvte si prohlídku s místními průvodci.

Vycházkové okruhy po městě Beroun

Vycházkové okruhy po městě Beroun

Turisté si v Berouně mohou vybrat ze třech vyhlídkových tras: historické, poznávací a turistické.

Komentované prohlídky Ostravy

Komentované prohlídky Ostravy

Poznejte zajímavá místa a zákoutí Ostravy a její historie v rámci komentovaných prohlídek. Rádi připravíme prohlídku na míru podle vašich zájmů.