Úvod > Co chcete dělat? > Prohlídky historického centra Plzně s průvodcem
Zážitky

Prohlídky historického centra Plzně s průvodcem

V centru Plzně se zorientujete snadno i díky tomu, že Plzeňská věž převyšuje kopce, jak se zpívá ve známé písničce. Pokud byste se ale chtěli o jednotlivých památkách a nádherných historických domech dozvědět víc, máte každou sobotu možnost se zúčastnit komentované prohlídky centra.
Jedete do Plzně poprvé? Pokud ano, nemějte obavy – v západočeské metropoli nemůžete zabloudit. Historické jádro města najdete snadno díky věži chrámu sv. Bartoloměje.

Při hodinu a půl dlouhé, příjemné procházce se seznámíte se zajímavými příběhy z historie i současnosti města, včetně toho, kde se v plzeňském znaku vzal velbloud či jak se na historickém náměstí objevily moderní zlaté kašny. Poutavý výklad vám podá zdejší  zkušený průvodce.

Sraz zájemců je vždy před Turistickým informačním centrem, kde si můžete zakoupit vstupenky.  Prohlídky se konají každou sobotu od června až do začátku října, každou sobotu odpoledne, od 15:00.
 

Tematické prohlídky pro skupiny

To nejlepší z Plzně
Prohlídka určená především turistům, kteří se na ní seznámí s historií i současností Plzně, hlavními dominantami v historickém centru města a dalšími významnými budovami a pamětihodnostmi.
1,5 hodiny, cena od 1 090 Kč / skupina

Osvobozená Plzeň
Prohlídka historického centra zaměřená na místa a události spojené s osvobozením Plzně a regionu na konci druhé světové války. Součástí je návštěva Patton Memorial Pilsen.
2 hodiny,  cena od 1 190 Kč / skupina

Židovská Plzeň
Jaký je příběh jedné z největších synagog na světě a mnoho dalšího o plzeňské židovské komunitě se dozvíte během prohlídky, jejíž součástí je návštěva Staré synagogy a interiéru bytu rodiny doktora Vogla od architekta Adolfa Loose.
2 hodiny, cena od 2 090 Kč / skupina

Báje a pověsti plzeňské
Především dětmi oblíbené prohlídky zaměřené na plzeňské pověsti. Místními pověstmi a dalšími tajemnými příběhy vás provede víla Plzeňka. Dozvíte se nejen to, jak se do městského znaku dostal velbloud, ale třeba i kde se po Plzni potuluje bezhlavý rytíř.
75 min, cena od 1 090 Kč/ skupina

Za tajemstvím výzdoby plzeňských domů
Věděli byste, kde v historickém centru najdete domy U Božího oka, Černého orla, Zlatého růžence, Bílého jednorožce nebo Dvou klíčů? Tematická prohlídka města vás seznámí se skrytými tajemstvími a příběhy výzdoby nejen na fasádách historických domů v centru Plzně.
75 min, cena od  1 090 Kč/ skupina
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Pension v Solní v Plzni

Pension v Solní v Plzni

Plzeň, Plzeňský kraj
Terraza Plzeň

Terraza Plzeň

Plzeň, Plzeňský kraj
Kolombina

Kolombina

Plzeň, Plzeňský kraj
Restaurace Lékárna

Restaurace Lékárna

Plzeň, Plzeňský kraj