!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Prohlídkové trasy Mikulovem
Zážitky

Prohlídkové trasy Mikulovem

Město Mikulov nabízí tematické programy a prohlídkové trasy města a okolí pro všechny, koho zajímá příroda, vinařství nebo samotné město a jeho historie. Objevte krásy tohoto jihomoravského města i jeho okolí.
Vybírat můžete z několika témat: příroda, vinařství a památky a historie. Prohlídky jsou určeny většinou skupinám turistů od 15 či 20 osob. Všechny trasy organizuje a zajišťuje TIC Mikulov.
 

Téma památky a historie (pro skupiny od 15 osob)

Trasa 1: historické náměstí, zámecký park, zámecká expozice s obřím sudem a historickými lisy a židovská čtvrť. Délka prohlídky je asi 1,5 hodiny.

Cena: dospělí 145 Kč; děti, studenti, důchodci 90 Kč (včetně vstupného do památkových objektů).

Trasa 2: historické náměstí, zámecký park, zámecká expozice s obřím sudem a historickými lisy, židovská čtvrť a židovský hřbitov. Délka prohlídky je 2 hodiny.

Cena: dospělí 150 Kč; děti, studenti, důchodci 100 Kč (včetně vstupného do památkových objektů)

Trasa 3: historické náměstí, zámecký park, židovská čtvrť, Dietrichsteinská hrobka. Délka prohlídky: cca 1,5 hodiny.

Cena: dospělí 145 Kč; děti, studenti, důchodci 90 Kč (včetně vstupného do památkových objektů)

Trasa 4 (novinka 2015): historické náměstí, výstup na svatý kopeček po Křížové cestě ke kapli sv. Šebestiána. Prohlídka je zakončena v klášteře kapucínů na Vrchlického ulici, dnešní galerii Konvent manželů Knorrových. Délka prohlídky je 1,5 hodiny.

Cena: dospělí 120 Kč; děti, studenti, důchodci 70 Kč (včetně vstupného do památkových objektů).
 

Terénní exkurze

Pěší túra po Chráněné krajinné oblasti Pálava vychází z Mikulova do Klentnice, k Sirotčímu hrádku, navštívíte také jižní svahy NPR Děvín, Dívčí hrady a jeskyně Na Turoldu. Délka exkurze je cca 4 hodiny, typ trasy: kombinovaná (bus, pěší)

Cena: průvodce 1 400 Kč/skupina (vstupné do jeskyní: plné 70 Kč, snížené 35 Kč, důchodci 60 Kč)
 

Téma Vinařství (pro skupiny od 20 osob)

Turistické informační centrum v Mikulově nabízí návštěvníkům také speciální agro programy, které připravilo ve spolupráci s vinařstvím ZD Sedlec. Během tří hodin se účastníci programu seznámí s prací ve vinici, dostanou výklad o pěstování révy a podívají se do výrobního sklepa s degustací vína.

Cena: průvodce 1 400 Kč/skupina; exkurze v ekologické farmě s ochutnávkou vín od 100 Kč/osoba. Typ trasy: kombinovaná (bus, pěší).
Zobrazit více
Naposledy změněno: 4. 8. 2020