Úvod > Co chcete dělat? > Paměť loutky: příběh města Plzně – geocachingový průvodce městem
Zážitky

Paměť loutky: příběh města Plzně – geocachingový průvodce městem

Dobrodružné geocachingové putování dějinami západočeské metropole s neobvyklými průvodci a s pokladem na konci cesty připravilo Muzeum loutek v Plzni ve spolupráci s plzeňskou geokomunitou.
Cache Paměť loutky - příběh města Plzně mapuje slavné okamžiky z historie města Plzně od založení až po současnost a představuje autentická místa, která byla přímo dějištěm těchto důležitých událostí. Vypravěčem se staly loutky, které ve svém loutkovém životě vyprávěly už tisíce různých příběhů, ale nyní je jim Plzeň jevištěm a příběh Plzně dramatem.

Cesta vás zavede do různých částí města. Loutky jsou vždy vyfotografovány před objektem, v interiéru nebo v určitém prostředí, které vám pomohou odpovědět na otázku. Ke každému zastavení (fotografii) se pak váže jedna otázka, jejímž správným zodpovězením získáte jednu indicii. Indicie vás na závěr zavedou k pokladu.

Pořadí sběru indicií je zcela libovolné, rozhodně nemusíte obcházet zastavení v pořadí uvedeném v zadání. Celá cesta, od výchozích souřadnic přes všechna zastavení, finále a návrat zpět na výchozí souřadnice, měří při optimálním postupu kolem 18 km. Ale nebojte se, nejvíce zastavení je v centru města, kde pěšky urazíte asi 3,5 km. Mimo centrum jsou tři zastavení a finále, které se nachází do 4 km od výchozích souřadnic tedy od Muzea loutek v Plzni. Ke vzdáleným zastavením se pohodlně dostanete pomocí MHD.

Provozovatel

Muzeum loutek Plzeň

Náměstí Republiky 23
301 00 Plzeň
Tel.:
+420 378 370 801
Email:
muzeumloutek@zcm.cz
WWW:
www.muzeumloutek....
WWW:
www.geocaching.com
GPS:
49,746318 13,376930
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Plzeň a okolí
Město:
Plzeň
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

5,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí