Úvod > Aktuality

Aktuality Jihomoravský kraj

Máte doma malé neposedy a přemýšlíte, jak je zabavit o víkendu nebo o prázdninách? Vyrazte s nimi na dětské atrakce a hřiště a užijte si spoustu zábavy. Můžete vybírat ze široké nabídky sezónních i celoročních aktivit pro malé i větší děti, které můžete navštívit za každého počasí. Zábavní parky, lanová centra, safari park, sochy z písku, naučné stezky, výstavy hraček, lega i modelů vláčků a další dětské atrakce a hřiště už na vás čekají. Užijte si společně strávené chvíle tam, kde se děti vydovádí a rodiče odpočinou.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Jihomoravský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

10 tipů, jak si užít volný čas s dětmi v Jihomoravském kraji

Chystáte se na výlet či příjemnou rodinnou dovolenou na jižní Moravě a hledáte tipy na místa, kde by se líbilo jak dětem, tak i dospělým? Určitě vám pomohou naše tipy, které jsou ušity rodině přesně na míru! Je libo výlet do aquaparků, přírody, za starými řemesly či historií? Stačí si jen vybrat...
Jihomoravský kraj | Zážitky

V Moravském zemském muzeu si děti hrají již 30 let

Dětské muzeum působí v Moravském zemském muzeu od listopadu 1992. Toto oddělení vzniklo jako první pracoviště svého druhu, systematicky zaměřené na práci s dětskými návštěvníky i návštěvníky se specifickými potřebami. Letos slaví již 30 let od svého vzniku a nabízí dětem spoustu zajímavých programů a akcí.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Co dělat, když prší: 10 tipů z regionu Jihomoravský kraj

Jižní Morava je nejen v létě sázkou na jistotu. Na každém kilometru vás tu čeká jiná scenérie, jiný zážitek. Přijeďte na víkendový výlet nebo rovnou na dovolenou! Máme pro vás tipy pro záložní plán, kdyby náhodou pršelo.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Jarní prázdniny 2022 – Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj skýtá spousty inspirace a míst, kam vyrazit s dětmi za sportem, zábavou, odpočinkem anebo prostě jen na příjemný výlet. Portál Kudy z nudy vám přináší skvělé nápady pro vaši jarní dovolenou a prázdniny s dětmi.
Jihomoravský kraj | Zážitky

V zábavním parku Permonium v Oslavanech u Brna se chystá top akce sezóny Permon Cup 2021

Ve čtvrtek 28. října 2021, v den státního svátku, se v zábavním parku Permonium v Oslavanech u Brna bude konat top akce sezóny Permon Cup 2021 u příležitosti závěru sezóny.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Zábavní centrum Vida! chystá noční program pro dospělé

Myslíte si, že je Vida! science centrum jenom pro děti? Přijďte se přesvědčit o opaku! Na čtvrtek 27. února 2020 chystá brněnské vědecko-zábavní centrum speciální akci pro dospělé s názvem After Dark. Navštivte expozici a přesvědčte se, že rozhodně není jen pro nejmenší. Součástí večera je bar, hudba a jedinečný program o vodě. Nebudou chybět pokusy s ledem, promítání 3D filmu Oceány nebo degustace vody.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Netradiční Halloween v brněnském science centru Vida! nabízí speciální program pro dospělé

Vida! je zábavní vědecký park u brněnského výstaviště a je úplně pro všechny. Ale o Halloweenu, ve čtvrtek 31. 10. 2019 od 19:00 se budou ve Vida dít strašné věci a proto je vstup povolen jen plnoletým osobám... na příchozí čeká hororová laboratoř nebo pitvání oka i srdce. A kdo přijde v kostýmu, získá 50% slevu na vstupné.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Jak se v létě zchladit v Brně? Užijte si zábavní vědecký park Vida!

Zábavní vědecký park VIDA! připravil na horké léto program, který zájemce zchladí a zároveň zapálí pro vědu. V Brně si můžete užít ledové pokusy s tučňákem, osvěžit se 3D filmem Oceány a odpočinout ve stínu v nové venkovní expozici. Kdo si chce raději hrát s exponáty uvnitř, ocení klimatizaci v celé budově. A nezapomeňte – jen 90 Kč zaplatíte ve všední dny po 16 hodině.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Unikátní exponáty z NASA jsou k vidění v Brně jen do neděle

Již tuto neděli končí v areálu Výstaviště Brno světově úspěšná výstava Cosmos discovery. Největší putovní výstava kosmonautiky zavře své brány již na konci tohoto týdne. Návštěvníci mají poslední možnost prozkoumat exponáty, které skutečně pomáhaly kosmonautům k jejich cestě do vesmíru.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Technické muzeum v Brně připravilo na sobotu Dětský den

Co se vám vybaví, když se řekne fyzika a chemie? Pokud odpovíte, že úžasné vědecké obory, jste tuto sobotu 16. 6. 2018 od 10:00 do 18:00 srdečně zváni na Dětský den v Technickém muzeu v Brně. A pokud vás napadlo, že to jsou nudné a těžké školní předměty, určitě přijďte také. Akce je určena pro děti všech věkových kategorií.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Zoopark Vyškov chystá vánoční program a na příští sezonu jezírko s průhledem pod hladinu

Nové lákadlo přichystal pro všechny návštěvníky Zoopark Vyškov na příští sezonu. Postaví zde novou venkovní expozici s jezírkem s průhledem pod hladinu. V jezírku budou především ryby zdejšího pásma. O Adventu ovšem zoopark nezahálí, přijďte se podívat na vánoční akce.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Vida! V Brně se otevírá nové zábavní vědecké centrum

Výstava, na níž si na exponáty sáhnout doslova musíte. To je zábavní vědecký park Vida!, který se v Brně otevře všem vědění chtivým 1. prosince. Portál Kudy z nudy vás zve na vycházku světem vědy, v němž jsou pokusy určené všem, kteří se chtějí dozvědět více o světě okolo nás.
Jihomoravský kraj | Zážitky