Úvod > Aktuality

Aktuality Jihomoravský kraj

Interaktivní expozice aktuálně najdete na více než stovce míst po celé České republice a jejich návštěvou získáte opravdu nezapomenutelné zážitky. Za zmínku stojí například unikátní Kovozoo ve Starém Městě, pražské planetárium a hvězdárna, virtuální expedice v ZOO Brno nebo interaktivní vědecké muzeum Pevnost poznání v Olomouci. V zámeckém parku Hořovice zase můžete v rámci interaktivní expozice projít cestu za pokladem, liberecká iQlandia potěší všechny malé vědce a čokoládové zážitkové centrum v Průhonicích uspokojí i ty nejmlsnější jazýčky. Užijte si skvělé odpoledne nebo víkendový výlet a vyberte si z naší exkluzivní nabídky.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Jihomoravský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

V Brně začínají veletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour

Od 20. do 23. října 2022 se otevírají brány pavilonu G1, kde se odehraje další ročník cestovatelských veletrhů Go a Regiontour. Představí zástupci regionů České republiky, Slovenska či Polska, nebo také tuzemské i zahraniční cestovní kanceláře, které vám nabídnou nevšední zážitky za veletržní ceny. Zároveň s veletrhy probíhá i Go kamera – festival cestovatelských filmů, fotografií a publikací. V jednom termínu a na jednom místě najdete vše, co k cestování patří.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Na Špilberku byla dokončena rekonstrukce – hrad otevírá nový prohlídkový okruh

Muzeum města Brna otevírá 1. dubna 2022 nový prohlídkový okruh, který bude zaměřený na dějiny dominanty města Brna, hradu Špilberku. Prohlídka bude vést jak interiéry hradu, tak i exteriéry. Na pozadí příběhů jednotlivých sálů a míst areálu si návštěvníci poskládají pestrou mozaiku dějin hradu. Jedná se o první stálý prohlídkový okruh zaměřený na historii hradu, ale zároveň již o čtvrtý v celkovém počtu stálých prohlídkových okruhů na Špilberku. V rámci tohoto okruhu bude mít veřejnost možnost zavítat na místa, která byla dosud nepřístupná.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Zoo Brno otevře v Radnické ulici unikátní virtuální expedici

Proletět se v hejnu plameňáků, potopit se ke korálovým útesům, putovat s liškami polárními, dívat se lvům z očí do očí. To vše mohou zažít lidé přímo v centru Brna v Radnické ulici 6. Zoo Brno se vrátila do tamních prostor a v úterý 21. ledna 2020 v nich otevře novou expozici Virtuální expedice.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Znáte brněnské Elektrikárium? Vyzkoušet tam můžete třeba hru na laserovou harfu

Na fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií v Brně objevíte hernu ve stylu science center, která je zaměřená na elektřinu a elektroniku. Návštěvníci si v ní například vyzkouší, kolik elektřiny lze vyrobit šlapáním na rotopedu. Herna je určena komukoli, kdo se chce dozvědět něco o elektřině, elektrotechnice a souvisejících oborech. Nebojte se, že tomu nebudete rozumět. U každého exponátu je návod na použití a stručný a zábavný popis problematiky, kterou popisuje. A kdyby náhodou přeci jen nastal problém s obsluhou, určitě vám ochotně pomůže stálá služba herny.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Největší stereoskopické planetárium ve střední Evropě najdete v Brně

Brno, Hamburk a Varšava – co mají tato tři města společného? Jsou to jediné evropské metropole, kde můžete navštívit skutečně veliké 3D planetárium. To nejnovější se přitom právě otevřelo na Kraví hoře, jen několik minut chůze od centra města.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Zábavný park Vida! prodloužil o prázdninách otevírací dobu

V pátek a v sobotu má zábavný vědecký park Vida! otevřeno až do 19.00. V Divadle vědy běží nová science show „Dělám tlaky, dělej taky“ a na galerii návštěvníci zhlédnou novou výstavu s názvem „Vynálezy, které ovlivnily lidstvo“.
Jihomoravský kraj | Zážitky

DinoPark Vyškov dnes otevírá novou sezónu s novinkami

S přicházejícím jarním sluncem se probouzejí i dinosauři. DinoPark Vyškov otevírá po zimní přestávce bránu do druhohor a unikátní zábavní park tak vstoupuje do své jubilejní desáté sezóny.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Do Brna přichází nové digitárium

Ve hvězdárně a planetáriu Brno se v sobotu 2. listopadu otevře digitárium – jedno z nejmodernějších a největších tzv. hybridních planetárií v Evropě. Na projekční plochu o průměru 17 metrů se nebudou promítat jen astronomické pořady, návštěvníci se mohou například pomyslně ponořit pod vodní hladinu či podívat dovnitř lidského těla.
Jihomoravský kraj | Zážitky

V planetáriu na Kraví hoře vznikne unikátní Přírodovědné digitárium

Přijďte se rozloučit s planetáriem firmy Carl Zeiss Jena, které je na Kraví hoře v provozu více než dvě desetiletí. V sobotu 30. března 2013 ve 20 hodin uvede svůj poslední pořad – obnovenou premiéru vůbec prvního představení z roku 1991 "Zrozeni v chladu a ohni". Již následující den začne jeho demontáž a následně příprava na instalaci digitária – nejmodernějšího a jednoho z největších hybridních planetárií ve střední Evropě.
Jihomoravský kraj | Zážitky