Úvod > Aktuality > Zoopark Vyškov chystá vánoční program a na příští sezonu jezírko s průhledem pod hladinu
Zážitky

Zoopark Vyškov chystá vánoční program a na příští sezonu jezírko s průhledem pod hladinu

  • Vydáno1. prosince 2017
Nové lákadlo přichystal pro všechny návštěvníky Zoopark Vyškov na příští sezonu. Postaví zde novou venkovní expozici s jezírkem s průhledem pod hladinu. V jezírku budou především ryby zdejšího pásma. O Adventu ovšem zoopark nezahálí, přijďte se podívat na vánoční akce.
Nová expozice bude dvoustupňová, nad hladinou bude výhled v podobě mola a zároveň budete moci sestoupit do suterénu, kde se podíváte pod hladinu.

Zoopark Vyškov ale můžete navštívit i o Adventu. Hned 2. prosince si od 16 do 18 hodin s dětmi užijete Mikulášské odpoledne, kterým budou provázet rozpustilí čertíci. Cestou posetou čertovskými úkoly se dostanete do pekla a poté do nebe. Odpoledne 16. prosince prožijete v duchu vánočních tradic. Na sváteční procházku do zooparku se vydejte i 23. prosince. Za poloviční vstupné vás čeká vánočně vyzdobený hanácký statek.

V zoo se nachází Dvoreček naší babičky, kde přijdete do přímého kontaktu s domácími zvířaty. Součástí areálu zooparku je i replika hanáckého statku z přelomu 19. s 20. století.
 
Město Vyškov – dřívější Moravské Versailles

Město Vyškov – dřívější Moravské Versailles

Kulturním, společenským a hospodářským centrem Vyškovska je město Vyškov. Na území města se nalézá řada památek, ať již kostelů, muzeí nebo jiných zajímavostí. Navštívit tak můžete např. letecké muzeum, zámek s Muzeem Vyškovska, renesanční radnici s věží, ZOO park či si prohlédnout městské hradby.

Papouščí zoologická zahrada Bošovice

Papouščí zoologická zahrada Bošovice

Zařízení jediné svého druhu v České republice najdete v Bošovicích na Vyškovsku. Jedná se o první papouščí zoo. Na návštěvníky tu čeká více než sto voliér s exotickými ptáky, rozmístěných na pěti stech metrech čtverečních. Prohlédnete si i nejohroženější druhy papoušků.

Zoopark Vyškov – setkání s domácími zvířaty celého světa

Zoopark Vyškov – setkání s domácími zvířaty celého světa

Velkou atrakcí zooparku je "Dvoreček naší babičky" – imitace selského dvora s možností kontaktu návštěvníků se zvířaty. V zoo naleznete jedinečné expozice slepic, králíků a koček sibiřských, které neuvidíte v žádné jiné zoo. Unikátní je také chov skotu cachena, osla poitouského a malp plačtivých.

Další aktuality

V Lednici se o víkendu otevře zámek a zámecký skleník

Od soboty 4. února se na sezonu 2023 opět otevírá zámek Lednice a zámecký skleník. Můžete přijít na zimní prohlídky prvního okruhu anebo se pokochat pohledem na ojedinělou kolekci exotických rostlin, z nichž některé rozkvétají právě teď. Zámek se skleníkem bude přístupný v únoru a březnu vždy o víkendech od 10:00 do 16:00 hodin.
Jihomoravský kraj | Památky

V pátek se ve Valticích znovu otevře Salon vín

Salon vín České republiky ve Valticích představí už v pátek 3. února široké veřejnosti sto nejlepších moravských a českých vín pro rok 2023. Nejlepší stovka oceněná Zlatou medailí Salonu vín bude až do poloviny prosince letošního roku prezentována tradičně ve stejnojmenné degustační expozici v historickém sklepení valtického zámku.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Nejlepším vinařstvím roku 2022 je vinařství Jindřich Kadrnka!

Absolutním vítězem 13. ročníku prestižní oborové soutěže Vinozoom vinařství roku, oficiálně tedy i nejlepším vinařstvím loňského roku se stalo vinařství Jindřich Kadrnka, které zároveň zvítězilo v kategorii malé vinařství. V kategorii střední vinařství uspělo Thaya vinařství a v kategorii velké vinařství Bohemia Sekt.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Vinaři z Němčiček zvou na otevřené sklepy

Vinařská obec Němčičky na jižní Moravě zve milovníky vína na zimní festival otevřených sklepů s názvem Zimní festival vína. Bude se konat v sobotu 28. ledna od 10:00 do 19:00 hodin. K ochutnání budou skvělá vína od němčičských vinařů a k chuti přijdou vhod i tradiční zimní laskominy z domácích zdrojů. Nebude chybět ani soutěž o nejlepší svařák.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika