Úvod > Aktuality

Aktuality Jihomoravský kraj

Nakupování a design to je český křišťál, foukané sklo, jablonecká bižuterie, designové lustry i tradiční vánoční ozdoby. Sklárna Moser vám zhotoví sklenice nebo vázu podle vašeho návrhu, v České porcelánce Thun zase zakoupíte překrásné jídelní, kávové a čajové soupravy nebo svícny. Nakupování a design ale zdaleka není jen doménou žen. Pánové mohou obdivovat přehlídky naleštěných autoveteránů nebo si prohlédnout práci Josefa Průši, krále 3D tisku s jehož produkty pracují firmy a instituce ve více než 160 zemích světa včetně SpaceX Elona Muska či NASA.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Jihomoravský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Mint Fashion Market bude v sobotu na Zelném trhu v Brně

Originální zboží rovnou od tvůrců, netradiční zážitky, workshopy, unikátní občerstvení – to je Mint: Brno Fashion Market 35, který proběhne už v sobotu 16. března v Tržnici Brno na Zelném trhu. Přijďte si vychutnat příjemnou atmosféru a podpořte český design.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Na brněnské Vaňkovce se otevřou vánoční venkovní trhy

Letos poprvé mohou lidé navštívit venkovní Vánoční trhy na Vaňkovce, přesněji mezi nákupním centrem Vaňkovka a galerií Richard Adam Gallery. Od pátku 28. listopadu bude připraveno zhruba 50 prodejních stánků s tradičními řemeslnými výrobky, dárkovými předměty, keramikou, tradičními pochutinami a jiným zajímavým sortimentem. Samozřejmostí je několik stánků s občerstvením a horkými nápoji jako je například populární brněnský nápoj Turbomošt.
Jihomoravský kraj | Zážitky

V neděli si na zámku ve Slavkově vyzkoušíte, jak může vypadat váš svatební den

Plánujete svatbu? Pomýšlíte nad vdavky? Nebo jen máte rádi slavnostní atmosféru a lesk svatebního dne či jiné společenské události? Přijďte si v praxi vyzkoušet roli pravého svatebčana! V neděli 28. září se na zámku ve Slavkově u Brna totiž uskuteční Zámecký svatební den.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Na Špilberku proběhne Valentýnská aukce pro UNICEF

Oslavte svátek zamilovaných netradičním způsobem – zúčastněte se benefiční aukce, která se koná 14. února 2014 od 19. hodin v Královské kapli Muzea města Brna na hradě Špilberk. Během večera se budou dražit umělecké panenky vyrobené známými českými osobnostmi, jejichž výtěžek poputuje na podporu dětských očkovacích programů UNICEF.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Druhé zámecké trhy zaplní zámek Křtiny

Druhé zámecké trhy s prodejem farmářských i dalších výrobků se odehrají v sobotu na zámku Křtiny. Trhy se budou konat od 9 do 12 hodin.
Jihomoravský kraj | Zážitky