Úvod > Aktuality > Zábavní centrum Vida! přichystalo nové programy pro děti i dospělé
Zážitky

Zábavní centrum Vida! přichystalo nové programy pro děti i dospělé

  • Vydáno3. ledna 2023
Ve VIDA! zábavním vědeckém parku se v novém roce naplno rozjede zábava hned od prvních dnů. Park přichystal dvě novinky – od ledna se mohou těšit na nová představení s pokusy mateřské školky i žáci prvních a druhých tříd. Přichystán je pro ně pořad "Oskar a 3D bratři", jehož hlavním tématem je digitální svět a výhody reálných vztahů. Děti se dozví, jak vypadá svět technologií, který je sice lákavý, ale má svá pravidla. Nejmladším návštěvníkům se odhalí princip fungování lidského oka, čočky nebo mobilu. Pod mikroskopem uvidí jednotlivé pixely a zjistí, co je bílé světlo. Druhou novinkou je 3D film Poslední útes určen dospělým divákům i juniorům.
korálový útesVědecko zábavní park Vida! zve do svých interaktivních expozic děti z mateřských školek a žáky prvních či druhých tříd. V lednu jsou pro ně vyčleněny vždy první tři dny v týdnu. Navíc pro ně ve Vida! připravili nové představení Oskar a 3D bratři. Děti se v něm dozví, jak vypadá svět technologií a odhalí princip fungování lidského oka, čočky nebo mobilu. Pod mikroskopem uvidí jednotlivé pixely a zjistí, co je bílé světlo.

Další novinkou je 3D film Poslední útes. Díky 3D technologii budou mít návštěvníci z řad dospělých i dětí pocit, jakoby byli přímo u korálového útesu. Film přibližuje, jak moc jsou pro lidstvo a Zemi korálové útesy důležité. Dají se navíc přirovnat k obrovskému městu. Stejně jako se rozvíjí město, poskytuje svým obyvatelům přístřeší, potravu a očistné mechanismy, které mají vliv na celý oceán, korálový útes. Navíc jsou korálové útesy stejně jako velká města viditelné z vesmíru, ale na rozdíl od lidských sídel přetrvávají desítky tisíc let.
 
pidiobřiPro velký zájem přidali ve Vida! i 3D film Pidiobři, který už před pár lety měli na programu. Tento film je určen hlavně menším návštěvníkům. Mohou se těšit na nečekané dobrodružství s odvážným čipmankem a nebojácným křečkem prériovým. Díky záběrům natočeným pomocí vysokorychlostních kamer s ultra vysokým rozlišením zažijete 43 minut plných napětí, roztomilých scén i dojemných okamžiků ze skutečného života hlodavců. Promítání je navíc okořeněno i dabing v podání Jiřího Lábuse. Filmy se promítají v určených časech za příplatek 50 Kč za osobu v divadle vědy, které je přímo v expozici.
 

Zábavné pokusy na téma polární zář

polární zářBěhem ledna mohou dětští návštěvníci využít víkendové dílny s pokusy na téma Za polární září. Vydají se tak na tajuplnou pomyslnou výpravu na ostrov Island, kde je plno sopek, gejzírů a vodopádů. Kde zem bublá doslova na každém kroku. Kdo náhodou ještě neví, co je gejzír, tak se to dozví a menší gejzír si i vlastnoručně vyrobí. Také pochopí vznik polární záře a další zajímavosti tohoto magického místa. Dílny s pokusy lze navštívit vždy o víkendu za příplatek ke vstupnému 50 Kč pro skupinu 1-3 osob, začátky jsou ve 12, 14 a 16 hodin.

Každý den jsou připraveny v rámci expozice pro návštěvníky zdarma science show. Aero – představení o létání se zábavnými pokusy, Detonátor – třaskavá show, nebo Mr. Ucho – představení o zvuku.
Zábavní vědecký park Vida! v Brně

Zábavní vědecký park Vida! v Brně

Zapomeňte na muzeum. V brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! se exponátů dotýkat prostě musíte. Ale pozor – možná pak nevyjdete z údivu. Objevujte, bavte se a učte se hrou.

BVV – Brněnské výstaviště

BVV – Brněnské výstaviště

Veletrhy Brno navazují ve svém podnikání na tradici, která byla zahájena v roce 1928 Výstavou soudobé kultury v Československu. Na začátku 20. století vznikl jeden z nejznámějších evropských výstavních areálů. Brněnské výstaviště bylo otevřeno v roce 1928 a patří ke skvostům funkcionalismu.

Další aktuality

Jeskyně v Moravském krasu jsou po zimě otevřeny

Od března se po zimní přestávce otevírají milovníkům krasového podzemí všechny běžně zpřístupněné jeskyně Moravského krasu. Přes zimu byly otevřeny pouze Punkevní jeskyně, jeskyně Výpustek a speciální návštěvní okruhy ve Sloupsko-šošůvských jeskyních. K těmto stálicím se právě od března připojují jeskyně Balcarka a Kateřinská, které byly z důvodu ochrany zimujících netopýrů od prosince do konce února uzavřeny. Přijďte se podívat do podzemí.
Jihomoravský kraj | Příroda

Výstava Motosalon 2024 láká do Brna nejen milovníky rychlých kol

Tradiční motoristická výstava Motosalon 2024 se lotos koná v Brně na brněnském výstavišti BVV. Letošní 24. ročník veletrhu motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení pro motorkáře se koná ve dnech 29. 2. až 3. 3. 2024, kdy zde zaplní čtyři haly nabitými expozicemi. Patrony letošního ročníku jsou herci, oba milovníci motorek, známí ze seriálu Polda – David Matásek a Vladimír Polívka. Nenechte si ujít skutečně to nejlepší z českého motocyklového trhu!
Jihomoravský kraj | Zážitky

Papouščí zoo v Bošovicích zahajuje novou sezónu

Ojedinělou expozici nabízí Bošovice na Vyškovsku. Najdete zde první papouščí zoologickou zahradu v České republice. Zoo po zimě se znovu otevře už v pátek 1. března 2024 a otevřeno zůstane až do poloviny listopadu, každý den od 10:00 do 17:00 hodin.
Jihomoravský kraj | Příroda

Užijte si netradiční prohlídku Punkevních jeskyní s pohádkovými bytostmi

Na netopýra, vodníka, průvodce v kostýmech pohádkových bytostí natrefíte tuto sobotu 2. března 2024 v Punkevních jeskyních. Chystají zde prohlídky, kde se pobaví jak malí, tak velcí návštěvníci. Trasa prohlídky povede stejnými místy jako klasická, která se tento den nekoná.
Jihomoravský kraj | Příroda

Slavnosti moravského uzeného provoní hrad Veveří

Gastronomická akce Slavnosti moravského uzeného a vína, která je největší oslavou moravského uzeného na světě, se opět uskuteční v areálu brněnského hradu Veveří. Bude jí patřit poslední únorový víkend od 24. a 25. února 2024. Milovníky masa čeká jako již tradičně pravé moravské uzené, zabijačkové pochoutky, doprovodný program pro celou rodinu, ale i nabídka moravských vín nebo uzenářské workshopy.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Věda a historie není nuda: po stopách starých Římanů Českem

Chcete se projít po cestách, kudy chodili Římané, objevovat staré vojenské tábory a vrátit se zpět o dva tisíce let? Zblízka poznat život římských legionářů, ochutnat římskou kuchyni a vyzkoušet si vojenskou zbroj? Pak se vypravte s Kudy z nudy po stopách starých Římanů. Památky na jejich pobyt objevíte i tam, kde byste je nečekali!
Jihomoravský kraj | Památky

Vinaři se utkají o titul mistra ČR v řezu révy vinné

Už tento pátek 23. února 2023 se v areálu Vinařství Vladimír Tetur ve Velkých Bílovicích uskuteční již 19. ročník soutěže v řezu révy vinné. V soutěži o hlavní trofej "zlaté nůžky" a řadu dalších praktických cen se utkají ženy a muži. Během dne bude připravený pro přítomné vinaře i diváky bohatý doprovodný program.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Brno pro mladé: 30 tipů na zábavná místa moravské metropole

V Brně je spousta velmi zajímavých míst, která se těší oblibě u kolemjdoucích. Zejména mladá generace ocení často bizarní turistické cíle, které se dají dobře sdílet na sociálních sítích. Například různé brněnské sochy spatřené ze zvláštních úhlů, získávají zcela jiný rozměr... Kromě památek v Brně objevíte ale také řadu skvělých kaváren, barů a míst, kde se určitě nebudete nudit.
Jihomoravský kraj | Památky