Úvod > Aktuality

Aktuality Jihomoravský kraj

Portál Kudy z nudy pro vás neustále vyhledává ty nejaktuálnější tipy, kam vyrazit za kulturou, památkami a zážitky. Všechny aktivity tak máte jako na dlani. Ať už vás zajímá gurmánská turistika, příroda nebo zdravý životní styl, u nás si z vyčerpávající nabídky vyberou i ti nejnáročnější. Nabízíme výlety do každého počasí i ročního období - letní sporty, zimní sporty, adrenalinové zážitky i pohodu v lázních a wellness. Poradíme vám, kde sehnat nejlepší ubytování, kde se dobře najíte a jaké události aktuálně probíhají ve vašem okolí. S námi už vám neunikne žádná novinka.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Jihomoravský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Setkání v Moravském Krasu vás nechá nahlédnou do Staré huti u Adamova

Moravský kras ožije v sobotu 27. 5. 2023 opět tradičním Setkáním v Josefovském údolí, kde bude probíhat program pro rodiny s dětmi v areálu technické památky Stará huť u Adamova s názvem Slované na huti. Letos již 22. setkání ve střední části Moravského krasu je pořádané u příležitosti Mezinárodního dne muzeí, Evropského dne parků a proběhne od 10:00 do 17:00 hodin.
Jihomoravský kraj | Kultura

Zoo Brno slaví 70 let od svého otevření

V letošním roce slaví brněnská zoo 70 let od svého otevření. Historii, současnost i budoucnost a význam Zoo Brno představuje nová výstava v Urban centru, která začíná ve čtvrtek 25. května a potrvá do 10. července 2023.
Jihomoravský kraj | Příroda

Brněnské bazény se po roce opět otevírají

Milovníci vodních radovánek se mají na co těšit. Městská společnost Starez – Sport, a. s., otevře v sobotu 27. května 2023 koupaliště na Riviéře a v Zábrdovicích. Kromě tradičního koupání si návštěvníci budou moci užít také nejrůznější doplňkové aktivity, například pétanque, ping-pong nebo plážový volejbal. I letos bude platit akce, díky níž mohou brněnští školáci trávit poslední dny školního roku na koupalištích zdarma.
Jihomoravský kraj | Letní sporty

Česko ve filmu: Barunka, Popelka a Micimutr aneb nejlepší role Libuše Šafránkové

Když se v roce 2008 slavilo 110 let českého filmu, Česká televize uspořádala anketu Hvězda mého srdce. Diváci i odborníci tehdy vybírali nejoblíbenější osobnost celé historie českého filmu. A jak to dopadlo? Nejpopulárnější herečkou dvacátého století se stala Libuše Šafránková.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Zoo Brno je plná mláďat! Přijďte se na ně podívat

Jaro je tradičně časem, kdy se v brněnské zoo rodí spousta mláďat. Pojďme se podívat, která jsou to tentokrát, a kam se za nimi můžete vydat. Navštívit je můžete denně od 9:00 do 18:00 hodin, vstupné stojí 180 Kč. Každý den v týdnu také probíhá atraktivní krmení zvířat, například tygrů, jeřábů, klokanů nebo medvědů.
Jihomoravský kraj | Příroda

V Ivančicích na Slavnostech chřestu ochutnáte špargl a víno

Chcete ochutnat chřest v rozmanitých kombinacích, upravený skutečnými mistry kuchaři? Pak se s portálem vydejte ve dnech 19. až 21. května 2023 do jihomoravských Ivančic, kam se opět po roce vracejí Slavnosti chřestu. S bohatým chřestovým menu a kuchařskou show, duely vína a jídla i nabitým doprovodným programem... a hlavně s pravým u nás vypěstovaným chřestem!
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Muzeum průmyslových železnic Zbýšov zahajuje v sobotu sezonu

Muzeum průmyslových železnic Zbýšov srdečně zve na zahájení provozu, které se bude konat v sobotu 20. května, kdy poprvé vyjedou vláčky tažené parní lokomotivou. Podívejte s portálem Kudy z nudy, na co se můžete těšit.
Jihomoravský kraj | Památky

Open House v Brně: prozkoumejte místa, kam se jindy nedostanete

Již tento víkend 13. a 14. května 2023 se uskuteční šestý ročník Festivalu Open House Brno (OHB), který každoročně v jihomoravské metropoli otevírá široké veřejnosti zdarma běžně nepřístupné památky a zajímavé architektonické objekty. V nabídce je letos 110 objektů, do 34 z nich je třeba rezervace. Jedním ze stěžejních témat bude role žen v brněnské architektuře.
Jihomoravský kraj | Památky

Na skok přes hranice: 10 + 1 tip pro výlet na Soutok, do Lanžhota…

Vydejte se s portálem Kudy z nudy objevovat krásy nejjižnějšího výběžku jižní Moravy. Při pohledu na mapu vás překvapí, o jak velké území se jedná – poloostrov lužních lesů, sevřený mezi řekami Moravou a Dyjí navíc patří k téměř neobjeveným místům. Je nejvyšší čas, abychom si představili Soutok, největší oboru v České republice.
Jihomoravský kraj | Životní styl

Česko ve filmu: znáte vinařství z českých filmů a seriálů?

Víno, dobré jídlo a jižní Morava: to je skvělá kombinace nejenom pro výlet na víkend nebo dovolenou, ale také pro filmaře. Vydejte se s Kudy z nudy do vinařství, kde se natáčely české filmy a seriály spojené s vínem – samozřejmě hlavně film Bobule a jeho dvě pokračování, a seriál Vinaři.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Česko ve filmu: v hlavní roli víno, jižní Morava a filmová série Bobule

Film 3Bobule volně navázal na letní komedie Bobule a 2Bobule. S Terezou Ramba, Kryštofem Hádkem, Lukášem Langmajerem a Miroslavem Táborským se opět podíváte do prosluněných jihomoravských vinic, do kraje vinných sklepů a rázovitých vinařů.
Jihomoravský kraj | Životní styl

Na Vranovské přehradě se chystají víkendové plavby

Vydejte se o víkendu 6. a 7. května 2023 do Vranova nad Dyjí, kde se budou konat májové plavby po přehradě. Loď vypluje v sobotu v 10:00 a během neděle hned dvakrát, a to v 10:00 a 13:30 z nástupiště č. 1 a 2 u hráze Vranovské přehrady.
Jihomoravský kraj | Zážitky