Úvod > Aktuality > Jak se v létě zchladit v Brně? Užijte si zábavní vědecký park Vida!
Zážitky

Jak se v létě zchladit v Brně? Užijte si zábavní vědecký park Vida!

  • Vydáno8. července 2019
Zábavní vědecký park VIDA! připravil na horké léto program, který zájemce zchladí a zároveň zapálí pro vědu. V Brně si můžete užít ledové pokusy s tučňákem, osvěžit se 3D filmem Oceány a odpočinout ve stínu v nové venkovní expozici. Kdo si chce raději hrát s exponáty uvnitř, ocení klimatizaci v celé budově. A nezapomeňte – jen 90 Kč zaplatíte ve všední dny po 16 hodině.
Obří bublifuk, vodní orchestr nebo světelný hranol – to jsou exponáty, které návštěvníci najdou v nově otevřené venkovní expozici zábavního vědeckého parku VIDA! Užijte si chytrou zábavu ale i příjemné posezení s výhledem na nejkrásnější pavilony brněnského výstaviště.

Během letních prázdnin si také vyzkoušíte zdejší prostor pro kutění, takzvanou Bastlírnu. Každý, kdo rád řeší hádanky a šifry, si také může kdykoli během otevírací doby v expozici zahrát hru o poklad Pevnost VIDArd. Startovní balíček je k dostání u pokladny, ke hře je potřebný chytrý telefon. Nesmíme také zapomenout zmínit samotnou vnitřní expozici se 170 exponáty

Pozornosti by také neměla ujít dočasná výstava Haló, kde je možné zažít dobrodružství komunikace na kratší i delší vzdálenosti. Můžete poslat kamarádovi vzkaz v morseovce, prostřednictvím akustických zrcadel či vlajkových signálů. Nebo si zahrajete na špióny – šifrujte zprávy a odposlouchávejte rozhovory. Výstava Haló je stejně jako nová venkovní expozice v ceně vstupenky do VIDA!

Během prázdninových víkendů se můžete těšit na rodinnou hru, která dětem i dospělým přiblíží, jak fungují peníze a jak s nimi zacházet v různých životních situacích. Tento program zaměřený na finanční gramotnost vznikl díky podpoře ČSOB a můžete si ho užít zdarma v ceně vstupenky do centra. Hra je díky různým úrovním vhodná pro předškoláky i dospělé.
Venkovní expozice v zábavním vědeckém parku Vida! v Brně

Venkovní expozice v zábavním vědeckém parku Vida! v Brně

Zábavní vědecký park Vida! science centrum bude mít novou stálou venkovní expozici.

Zábavní vědecký park Vida! v Brně

Zábavní vědecký park Vida! v Brně

Zapomeňte na muzeum. V brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! se exponátů dotýkat prostě musíte. Ale pozor – možná pak nevyjdete z údivu. Objevujte, bavte se a učte se hrou.

Další aktuality

Vinaři z Němčiček zvou na otevřené sklepy

Vinařská obec Němčičky na jižní Moravě zve milovníky vína na zimní festival otevřených sklepů s názvem Zimní festival vína. Bude se konat v sobotu 28. ledna od 10:00 do 19:00 hodin. K ochutnání budou skvělá vína od němčičských vinařů a k chuti přijdou vhod i tradiční zimní laskominy z domácích zdrojů. Nebude chybět ani soutěž o nejlepší svařák.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Slavnosti moravského uzeného provoní hrad Veveří – po tříleté pauze

Gastronomická akce Slavnosti moravského uzeného, která je největší oslavou moravského uzeného na světě, se uskuteční v areálu brněnského hradu Veveří opět po tříleté covidové pauze. Bude jí patřit poslední únorový víkend od 25. a 26. února 2023. Milovníky masa čeká jako již tradičně pravé moravské uzené, zabijačkové pochoutky, doprovodný program pro celou rodinu, ale i řada novinek, jako je rozšířená nabídka moravských vín nebo uzenářské workshopy.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Kamélie a zimní květinové výstavy: kde, co a kdy pokvete?

O kaméliích se mluví jako o prvních poslech jara. Květiny, které jsou doma v horách a lesích od severní Indie a Himálaje až po Čínu a Japonsko, a které už před staletími vzaly útokem dámské dekolty i luxusní kosmetiku, můžete obdivovat i u nás – stačí se vypravit na některou z výstav.
Jihomoravský kraj | Příroda

Jihomoravské Mikulčice si podmaní košt pálenek a zelí

V Mikulčicích se budete moci na vlastní kůži přesvědčit, co všechno dobrého se dá vyrobit z kysaného zelí. Gurmáni Mikulčice v sobotu 21. ledna 2023 pořádají v kulturním domu v Mikulčicích již 20. ročník koštu ovocných pálenek a kysaného zelí. Čekají na vás speciality ze zelí, krajové pečivo a různé druhy ovocných pálenek.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika