Úvod > Aktuality

Aktuality Jihomoravský kraj

Hrady, zámky, jeskyně, galerie, muzea, rozhledny ale i nejrůznější adrenalinové zážitky a netradiční zábava na vás čekají ve více jak tisícovce nabídek a tipů na výlet ve vašem blízkém i vzdálenějším okolí. U nás si vybere opravdu každý. Pokud dáváte přednost klasice, vypravte se třeba na Karlštejn a projděte se místy, kudy kráčel sám Karel IV. Pro milovníky adrenalinových zážitků tu máme nejrůznější únikové hry nebo strašidelná podzemí a bystřický park miniatur, to je pro zábava celou rodinu. Sledujte náš portál, kde pro vás neustále zveřeňujeme aktuální tipy a už vám nic neunikne.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Jihomoravský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Brněnské Vánoce rozzáří moravskou metropoli

Vánoční trhy v ulicích Brna navodí tu pravou vánoční atmosféru. V letošním roce se trhy konají od 25. listopadu do 24. prosince 2022 na Zelném trhu, Moravském náměstí či na náměstí Svobody a Dominikánském náměstí. Do pohybu se opět dá i vyhlídkové kolo. Přijďte zažít tu pravou adventní atmosféru spojenou s vánočními trhy v srdci Brna!
Jihomoravský kraj | Zážitky

Začíná Ekofilm – festival environmentálních dokumentů

Brno se od 12. do 15. října 2022 stává na čtyři dny epicentrem ekologických dokumentů. Projekce deseti soutěžních filmů 47. ročníku mezinárodního filmového festivalu s environmentální tematikou Ekofilm navíc přijedou uvést i delegace filmařů. Mezi osobnostmi jsou například Filip Remunda, Joep van Dijk z Nizozemska nebo Jakub Šipoš ze Slovenska. Setkání s tvůrci pak doprovodí i projekce dvou ze čtyř nesoutěžních snímků.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Do Slavkova míří nejlepší evropské živé sochy – vydrží až 20 hodin bez mrknutí oka

Jediný Mezinárodní festival živých soch a bodyart se letos uskuteční ve Slavkově u Brna, a to v sobotu 21. května 2022. Sjedou se zde desítky umělců z celého světa, aby představili, co všechno může dokázat lidské tělo i představivost.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Brno pro vyznavače ohňostrojného umění: Ignis Brunensis zve na šest ohňostrojů i festival zábavy

Pětadvacátý ročník středoevropsky ojedinělé mezinárodní soutěže ohňostrojů Regiojet Ignis Brunensis rozzáří od 11. června do 23. července 2022 moravskou metropoli Brno. Po covidové pauze se vrací i zahraniční ohňostrůjci.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Na zámku v Lysicích vás čekají perníkové Velikonoce

Půvabnou výstavu Perníkové Velikonoce můžete zhlédnout na zámku v Lysicích. Výstava jarních a velikonočních aranžmá tentokrát v duchu perníkových pochoutek je přístupná od 14. do 18. dubna 2022. Otevřen bude první okruh, ve dnech 17. a 18. dubna také druhá prohlídková trasa.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Olympijský park: užijte si zimní olympiádu v Brně!

Být u toho, fandit, sportovat a možná si vyzkoušet i některou z disciplín, se kterou jste se zatím nesetkali. Takovou možnost budete mít jako návštěvník Olympijského parku v Brně! Otevřen bude přesně tak dlouho, jako bude hořet olympijský oheň nad Pekingem: od 4. do 20. února 2022.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Zapojte se do kopání písku ve vinném sklepě v Šaldorfu

V sobotu 15. ledna 2022 od 10:00 hodin se koná ochutnávka vín v otevřených vinných sklepech Nového Šaldorfu a sklepními uličkami zazní cimbálová hudba. Nebude chybět ani dobrovolná recesistická soutěž družstev v kopání písku v chodbě vinného sklepa. Příchozí se mohou těšit na večerní taneční zábavu s živou hudbou, občerstvením a šaldorfským vínem.
Jihomoravský kraj | Zážitky

ZnojmoRegion otevřelo pod Radniční věží Vánoční kancelář a nabízí nápadité dárky

Kdo ještě nestihl nakoupit vánoční dárky, má šanci ve Vánoční kanceláři ZnojmoRegionu. Destinační společnost navíc rozšiřuje prodejní dobu, a tak kromě čtvrtků můžete v období adventu přijít vybírat i každé úterý. Zakoupením originálních produktů ze Znojemska navíc podpoříte regionální výrobce a služby, jejichž činnost je díky aktuální covidové situaci bohužel opět omezena.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Špilberk ožije hračkami na hradě

Muzeum města Brna na letošní zimu připravilo výstavu hraček z vlastních sbírkových fondů. Návštěvníci tak budou mít poprvé možnost vidět tuto sbírku muzea v mimořádném rozsahu na hradě Špilberku. Výstava začne 25. 11. 2021 a bude trvat až do 27. 2. 2022. Otevřeno bude každý den kromě pondělí od 9 do 17 hodin.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Ve Slavkově u Brna propuknou v sobotu Svatomartinské slavnosti

I letos přijede na zámek ve Slavkově u Brna svatý Martin na bílém koni. Svatomartinské slavnosti se budou konat v sobotu 13. listopadu od 9:00 do 17:00 hodin. Můžete se těšit na příjezd jeho hraběcí jasnosti Václava Antonína Kounice i svatého Martina, ochutnávku svatomartinských vín a pečených husí, i dobový jarmark.
Jihomoravský kraj | Zážitky

V Oslavanech můžete s dětmi navštívit ráj permoníků i historické slavnosti

Víte, jak vypadají a kde žijí permoníci? Že nevěříte, že takové bytosti existují? Tak se vydejte na výlet do Oslavan. Zasvěcení totiž ví, že toto město je rájem malých skřítků. V areálu bývalého dolu Kukla v Oslavanech najdete zábavní park inspirovaný pevností Boyard. Soutěžící při svém průchodu parkem plní nejrůznější úkoly spjaté s hornictvím. O víkendu se v Oslavanech navíc konají tradiční slavnosti. 11. a 12. září 2021 do města přijede král Přemysl Otakar I. s královnou Konstancií, na jejich počest se koná rytířský turnaj, k prohlídce zve dobové tržiště s historickými řemesly, své umění předvádějí kejklíři a muzikanti.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Na Mohyle míru zažijete tradiční Napoleonské dny

Přijeďte na Napoleonské dny k Mohyle míru a do Slavkova! Akce se koná U příležitosti 252. výročí narození Napoleona Bonaparta, hlavní program probíhá v sobotu 14. srpna 2021. Na Mohyle potkáte vojáky v dobových uniformách a prohlédnete si dobové ležení. A kromě dalšího také dernisáž výstavy Napoleon Bonaparte 1769-1821, která nabízí unikátní originální exponáty.
Jihomoravský kraj | Zážitky