Úvod > Aktuality

Aktuality Jihomoravský kraj

Romantická výjížďka kočárem taženým koňmi, dobrodružná plavba Labským kaňonem, vyhlídkový let horkovzdušným balónem nebo nostalgická jízda parním vlakem křížem krážem po Čechách i Moravě. Výletní plavby a jízdy potěší celou rodinu a navíc se dozvíte spoustu nových informací o dávno zapomenutých nádražích, historických lokomotivách a tramvajích, parnících, přívozech i moderních lodích. V naší nejobsáhlejší nabídce máme desítky zajímavých tipů na výletní plavby a jízdy, vyberte si tu svoji a hurá za dobrodružstvím, adrenalinem i romantikou.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Jihomoravský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Poznejte Brno z turistického minibusu

I v letošním roce mají návštěvníci možnost poznat Brno a jeho památky v rámci vyhlídkových jízd turistickým minibusem. Od začátku června do konce řijna minibus pravidelně odjíždí ze zastávky uprostřed náměstí Svobody a turisté si mohou vybrat hned ze čtyř okruhů – Turistické centrum Brno totiž letos připravilo dva zcela nové okruhy.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Brněnskou přehradu brázdí dopravní lodě rovných 75 let

Ve středu 5. května 2021 uplyne celých 75 let od chvíle, kdy na hladinu Brněnské přehrady vypluly první dopravní lodě jménem Brno a Morava. Od roku 1946 brázdily vody z Brna do Bystrce ke hradu Veveří, v letech 1948 a 1949 byla plavební dráha prodloužena na Mečkov a do Veverské Bítýšky.
Jihomoravský kraj | Zážitky

V centru Brna se svezete speciální vánoční tramvají!

Historické centrum Brna bude po celou dobu adventní brázdit speciální vánoční tramvaj. Poprvé na svou cestu vyrazí v pátek 26. listopadu a naposled až čtvrtka 23. prosince 2021. Ve třicetiminutových intervalech bude vyjíždět z náměstí Svobody na Hlavní nádraží a přes Malinovského náměstí na Českou a Zelný trh. Pak bude pokračovat opět k Hlavnímu nádraží, Šilingrovo náměstí, Českou a na náměstí Svobody. Spojí tak tři ze čtyř míst, na nichž budou letos v Brně vánoční trhy!
Jihomoravský kraj | Zážitky

Sezóna na Baťově kanále je prodloužena až do poloviny října

Letošní sezóna na Baťově kanálu potrvá díky rozhodnutí Povodí Moravy až do poloviny října. Provoz na Baťáku je prodloužen do 11. října 2020, takže zájemci o plavbu si mohou na lodi užít i období burčáku. Vyjeďte si na lodi z Kroměříže, Hodonína nebo Otrokovic. Projet se můžete i na kole cca 80 km dlouhou cyklostezkou okolo kanálu.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Tramvajové a železniční tipy na Mikulášské jízdy, nadílky a akce

Máme pro vás jednoduchý recept, jak dětem zkrátit čekání na Mikuláše: vyberte si z našeho kalendáře speciálních mikulášských jízd! Mikuláš, čerti, andělé, parní lokomotivy, železničáři i milovníci historických dopravních vozidel se na vás už těší.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Brněnská městská hromadná doprava slaví 150 let

Před 150 lety 17. srpna 1869 se moravská metropole Brno stalo svědkem zahájení provozu první koněspřežné tramvaje v českých zemích. Trať vedla z dnešního Moravského náměstí k hostinci Semilasso, který se nacházel v obci Královo Pole, severně od centra města. Vyvrcholení oslav výročí 150 let městské hromadné dopravy v Brně bude v sobotu 31. srpna 2019 "Streetparty 150" na Lidické ulici, která potrvá od 13:00 do 20:00 hodin.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Věstonická Venuše opět brází vody Nových Mlýnů

Loď Věstonická Venuše kotví v domovském přístavu v autokempu ATC Merkur Pasohlávky, odkud se vyjíždí na okružní večerní plavbu po Mušovském jezeře. Čtyřikrát denně také jezdí mezi kempem Merkur a obcí Pasohlávky. Loď jezdí v dubnu a květnu v pátek a o víkendech.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Na Brněnské přehradě zahájí plavební sezónu

Plavební sezóna na Brněnské přehradě začíná už v sobotu 13. dubna 2019. V tento slavnostní den budou mít návštěvníci bystrckého přístaviště možnost prohlédnout si také technické zázemí plavidel, prozkoumat celý areál lodní dopravy a odhalit zajímavá zákoutí této populární volnočasové destinace.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Brněnská přehrada má málo vody, lodě omezily provoz

Dlouhotrvající sucho zapříčinilo pokles hladiny Brněnské přehrady. Na extrémně nízký stav vody musí reagovat i lodě dopravního podniku měst Brna, které momentálně nemohou plout až do konečné zastávky ve Veverské Bítýšce a od hradu Veveří se vrací zpět do přístaviště v Bystrci.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Cyklovlakem na Pálavu, podél Ohře anebo do Českého Švýcarska?

Rádi jezdíte na kole a lákají vás výlety do míst, která jsou trochu z ruky? Není nic jednoduššího než využít speciální vlaky s přepravou bicyklů; České dráhy jich letos nabízejí téměř sedm tisíc. Jen některé z nich se ale dají označit za skutečné cyklovlaky – a my víme, které to jsou!
Jihomoravský kraj | Zážitky

První výletní lodě vyplouvají – pojeďte s portálem Kudy z nudy na vodu!

Barokní slavnosti u Karlova mostu, přehlídka kuriózních plavidel, plavby zdarma, závod dračích lodí na Lipně, nové plavební trasy i zahájení nové sezony lodní flotily na Brněnské přehradě, to všechno najdete v našem přehledu akcí a zajímavostí pro následujících pár týdnů. Zkrátka vyplujte s portálem Kudy z nudy na vodu!
Jihomoravský kraj | Zážitky

Hladinu Brněnské přehrady začal brázdit vor

U příležitosti 550. výročí od doby, kdy Brno koupilo svoje první lesní hospodářství, postavili odborníci téměř 70 metrů dlouhý vor na Brněnské přehradě. Přijít sem nejen za vůní smrkového dřeva, ale i na projížďku po přehradě bude možné až do konce srpna. Vor kotví na Rakovci v zátoce U Rybářské bašty.
Jihomoravský kraj | Zážitky