Úvod > Aktuality

Aktuality Praha

Češi jsou vyhlášenými konzumenty piva. Roční spotřeba tohoto zlatavého moku je průměrně 130 litrů na jednoho obyvatele. Pivo a pivovary zkrátka lákají k návštěvě a nabízí kromě tradiční ochutnávky také pohled do zákulisí. Vyberte si z naší nejobsáhlejší nabídky a dozvíte se zajímavosti o výrobě piva, o jeho správném skladování i podávání. Podíváte se do výrobny a vyzkoušíte si práci sládka na vlastní kůži. V Kostelci nad Černými lesy vám zase představí staré bednářské řemeslo. Pivo a pivovary jsou oblíbeným turistickým cílem mnoha Čechů, ale i zahraničních turistů a na popularitě získávají v posledních letech také minipivovary a méně známé pivní speciály.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Praha? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Tradice: na pivo do hospody se slavnými osobnostmi

Pivo je jedním z národních pokladů Česka, tradice našeho pivovarnictví sahá až do středověku a pozvat „na jedno“ nejlepší přátele patří k českým národním tradicím. Své o tom vědí slavní Rolling Stones, americký prezident Bill Clinton a další známé osobnosti, které byly okouzleny atmosférou pravé české hospody. Užijte si ji i vy!
Praha | Gurmánská turistika

V Dejvicích na Kulaťáku proběhne Festival malých pivovarů

V sobotu 9. září 2023 od 8 do 20 hodin bude probíhat v prostoru Trhů na Kulaťáku v pražských Dejvicích již pátý ročník Festivalu malých pivovarů. Jedná se o jednorázovou akci, které se zúčastní na 25 malých pivovarů z celé ČR a je doprovázena bohatým programem a speciálními lahůdkami. Akce se koná ve spolupráci s Městskou částí Prahy 6 zcela zdarma.
Praha | Gurmánská turistika

Hospody a hospůdky CzechSpecials: kam v Praze za dobrým jídlem a pivem?

My, Češi pivo milujeme a jsme na něj právem hrdí. Kam, ale vyrazit na jedno pěkně orosené v hlavním městě? I zde se pivo nejlépe pije hlavně v tradičních hospůdkách, ale v poslední době vzniklo i mnoho moderních pivnic, kam směřují hlavně mladší hosté. K dobrému pivu neodmyslitelně patří také dobré jídlo. Kam si tedy na pivo a vynikající jídlo třeba v Praze zajít? Vodítkem pro vás může být modré logo na dveřích certifikovaných restaurací Czech Specials.
Praha | Gurmánská turistika

Ochutnejte Pivo na náplavce!

Oblíbený degustační festival zlatavého moku se v letošním roce bude konat 16. a 17. června 2023 na Rašínově nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na pravém břehu Vltavy se představí 55 zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem, pivní bleší trh a několik koncertů.
Praha | Gurmánská turistika

Festival Žižkovské pivobraní zve na pivo od 33 minipivovarů

Velkou pivní slavnost zažívá v těchto dnech pražský park Parukářka. Od 2. do 3. června 2023 se zde totiž koná jubilejní desátý ročník pivního festivalu Žižkovského pivobraní, na němž návštěvníci mohou ochutnat produkci celkem 33 minipivovarů. Vedle toho vystoupí řada kapel a součástí programu bude i mistrovství Žižkova v otáčení pivních tácků. Vstup na festival je tradičně zdarma.
Praha | Gurmánská turistika

Festival minipivovarů ovládne Pražský hrad

Na Pražském hradě se o víkendu sejdou milovníci zlatého moku, koná se zde totiž festival minipivovarů. V pátek 24. 9. 2021 začíná devátý ročník Festivalu minipivovarů na Pražském hradě, který pořádá Českomoravský svaz minipivovarů ČR. Potrvá do 25. září a představí se na něm 50 značek z Čech i Moravy.
Praha | Gurmánská turistika

#světovéČesko a Břevnovský klášterní pivovar sv. Vojtěcha: jeden z nejstarších pivovarů na světě

Nejstarší mužský klášter v Čechách, poslední dochovaný větrný mlýn v Praze i jeden z nejstarších pivovarů v Evropě: to všechno poznáte při návštěvě Břevnova, jedné z částí Prahy 6. Zdejší klášterní pivo Benedict ochutnáte přímo na místě v Klášterním šenku.
Praha | Gurmánská turistika

Dejte si Pivo v Tržnici – oblíbený festival zlatavého moku se přesouvá z Náplavky do Holešovic

Oblíbený degustační festival Pivo na Náplavce měl letos proběhnout v červnu na Rašínově nábřeží. Koronavirová krize ale konání devátého ročníku festivalu, na který každoročně dorazí tisíce lidí, znemožnila. Organizátoři akci přesunuli na 11. a 12. září 2020. Kromě termínu se mění i místo konání a název dvoudenního festivalu.
Praha | Gurmánská turistika

V sobotu proběhne v Praze mezinárodní setkání sběratelů pivních suvenýrů

Již tuto sobotu 5. 9. 2020 od 9:00 do 12:30 ožije KD Ládví v pražských Kobylisích sběrateli pivních suvenýrů nejen z tuzemska, ale i ze zahraničí, zejména Slovenska, Polska a Německa. Měnit či prodávat se zde budou hlavně etikety a tácky, nebudou však chybět ani plechovky, půllitry, účtenky, zátky a další pivní propriety.
Praha | Gurmánská turistika

Přijďte na pivo! Český pivní festival v Praze začíná

Portál Kudy z nudy zve na jedenáctý ročník legendárního pivního festivalu. Tady nesmíte chybět, a to i v případě, že pivo nepijete. Určitě totiž existuje nějaký zajímavý speciál, který by vás svou chutí oslovil, jen jste se ještě nepotkali. Jedinečnou příležitost k tomu máte během sedmnácti květnových dnů od 10. do 26. května 2018!
Praha | Gurmánská turistika

Přijďte se pobavit, najíst a napít na Český pivní festival

Od 7. do 23. května 2015 bude na pražské Letné připravena nabídka toho nejlepšího z českých pivovarů, od českých kuchařů, řezníků a pekařů. Budete mít možnost ochutnat na 180 druhů poctivých českých piv točených výhradně do skla a zažít jedinečnou atmosféru plnou pohody, dobrého jídla, pití a zábavy.
Praha | Gurmánská turistika

Pivopění v Dejvicích nabídne kromě domácího zlatavého moku také bohatý kulturní program

Již třetí ročník multižánrového festivalu České Pivopění a Pivohraní proběhne 21. září od 13. do 22. hodin, a to na Vítězném náměstí v Praze 6. Na akci, která představí specialisty 25 českých, moravských a slezských sládků, budete moci nejen degustovat domácí pivo, ale pochutnáte si také na tradiční české gastronomii a užijete si ryze český kulturní program, který potěší celou rodinu.
Praha | Gurmánská turistika