Úvod > Aktuality > Festival Žižkovské pivobraní zve na pivo od 33 minipivovarů
Gurmánská turistika

Festival Žižkovské pivobraní zve na pivo od 33 minipivovarů

  • Vydáno3. června 2023
Velkou pivní slavnost zažívá v těchto dnech pražský park Parukářka. Od 2. do 3. června 2023 se zde totiž koná jubilejní desátý ročník pivního festivalu Žižkovského pivobraní, na němž návštěvníci mohou ochutnat produkci celkem 33 minipivovarů. Vedle toho vystoupí řada kapel a součástí programu bude i mistrovství Žižkova v otáčení pivních tácků. Vstup na festival je tradičně zdarma.
PivobraníŽižkovské Pivobraní v sobotu 3. června proběhne od 10:00 do 21:00 hodin, u výčepních pultů se na Parukářce bude prezentovat dohromady 33 menších pivovarů. Vedle těch českých půjde také o dva ze sousedního Polska. Pro jednotlivé pivovary mohou návštěvníci hlasovat, přičemž ten s nejvíce hlasy obdrží na závěr programu ocenění z rukou radního Pavla Křečka. Pivo lze konzumovat ze zálohovaných kelímků. Zájemci si mohou za 80 korun koupit speciální pivní sklenice nebo džbánky s logem festivalu, které jim poslouží i jako suvenýr.

Bohatou pivní nabídku doplňuje občerstvení a zábava v podobě hudebních vystoupení a aktivit pro malé i velké. K ochutnávkám piva si můžete dát pokrmy například argentinské nebo arménské kuchyně. V sobotu si všichni přítomní mohou zatančit mj. na rokenrol v podání Slapdash Rockabilly nebo si poslechnout hravou směsici tónů piana, saxofonu a trumpety v rámci vystoupení DJ Gadjo CZ Quartet.

Sobotní program festivalu slibuje také soutěž v otáčení pivních tácků. Policisté a dobrovolní hasiči na Parukářce představí svou techniku a Český červený kříž atraktivní formou poskytne osvětu ohledně první pomoci. Děti si díky spolku SportKids budou moci vyzkoušet různé sportovní aktivity, např. lukostřelbu, balancování na laně nebo jízdu na kole po speciální dráze. Rodinné centrum Nová Trojka pak bude mít připravené dílny, kde si děti vyrobí drobné předměty.

A na jaké pivovary se mohou příchozí těšit? Na čepu budou piva velkých i malých pivovarů, například Permon Sokolov, Ládví Cobolis, Záhora, Malý Janek z Jinců, Bad Flash, Moucha, WildCock, Hradecký Klenot, SQBRU, Sněžka, Rodinný pivovar Švihov, Raven, Pivovar Pacov, Kounický pivovar, Antoš, Minipivovar Richard, Starokladno, Psychovar, Pivovar Obora, Nachmelená opice, MadCat, Rodinný pivovar Rampušák, Vinohradský pivovar, Matuška, Potmehúd, Pivovar Švabín, Rodinný minipivovar Valášek, Kynšperský zajíc, Pivovar Louka, Přeštický pivovar, Pivovar U Hušků, Browar Sto Mostów, Browar Lužany. Vstup na festival je již tradičně zdarma.
Park Parukářka na pražském Žižkově

Park Parukářka na pražském Žižkově

Poměrně rozsáhlý park Parukářka se nachází na kopci mezi nedalekým vrchem Vítkovem a Olšanskými hřbitovy. Vrch má parkovou až lesoparkovou úpravu a kromě legendární undergroundové hospůdky se zde nachází také tři dětská hřiště. V podzemí je bývalý protiatomový kryt Bezovka zvaný též bunkr Parukářka.

Další aktuality

Trojská botanická zahrada připravuje oblíbenou výstavu dýní – návštěvníky zavede do Asie

Botanická zahrada hl. m. Prahy připravuje oblíbenou přehlídku dýní a dýňových aranžmá. Letošní výstava zavede návštěvníky na nezapomenutelnou cestu do Asie. Dýňové dekorace, které připraví studenti České zahradnické akademie Mělník, připomenou kulturu různých koutů tohoto kontinentu. Přehlídku plodů všech barev, velikostí a tvarů doprovodí interaktivní prvky a hry s dýněmi. Na výstavě, která se koná od 13. do 31. října, se představí i gigantická dýně.
Praha | Příroda

Zoo Praha slaví 92. narozeniny

Již 92 let uplyne ve čtvrtek 28. září od prvního otevření Zoo Praha. Zoologická zahrada zve na státní svátek své příznivce na komentovaná krmení, do Údolí slonů, Rezervace Dja, kde proběhne křest půlročního mláděte kočkodana Brazzova i na výstavu Významné odchovy Zoo Praha.
Praha | Příroda

Závod Přes tři pražské jezy nabídne atraktivní podívanou u Vyšehradu, Národního divadla i Karlova mostu

Již 80 let se každoročně na jeden jediný den otevírají vodákům hned 3 pražské jezy v rámci závodu "Napříč Prahou – přes tři jezy". Ve čtvrtek 28. 9. 2023 tak zaplní tok Vltavy v historickém centru Prahy pramice, kanoe či kajaky skautů, skautek a ostatních závodníků. Divácky atraktivní propustí Staroměstského jezu pod Karlovým mostem bude hlavní závod projíždět mezi 10:00 a 12:00 hodin. Trať závodu je dlouhá asi 6,5 říčních kilometrů se startem na Císařské louce (nad Železničním mostem) a s cílem na ostrově Štvanice. Letos se všichni vodáčtí nadšenci mohou těšit i na volné splutí.
Praha | Letní sporty

Úřad vlády ČR otevře Strakovu akademii – v zahradě si prohlédnete vládní vozy

Strakova akademie není po většinu roku přístupná veřejnosti. Prozkoumat její nejrůznější zákoutí je tak velmi vzácnou příležitostí. A právě takovou možnost budou mít návštěvníci ve čtvrtek 28. září 2023, kdy se uskuteční první letošní den otevřených dveří v sídle vlády. Ve stejný den dojde také k zahájení výstavy historických automobilů na zahradě Strakovy akademie, jimiž v minulosti jezdili ústavní činitelé.
Praha | Památky

Tipy na víkend v Praze a okolí

V Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend a zajímavé výlety a novinky? Máme pro vás spousty kulturních a volnočasových akcí v Praze a okolí. Stačí si vybrat a vyrazit na výlet za zábavou i poznáním na prodloužený víkend od 28. září až do 1. října 2023.
Praha | Zážitky

Věda a historie není nuda: roky 1419, 1483 a 1618 a tři pražské defenestrace

Defenestrace neboli vyhození z okna: to je rychlý způsob, jak se zbavit nepohodlných osob i symbolický trest. Ve středověku a raném novověku nebyly v Evropě nijak výjimečné, přesto se překvapivě nejčastěji používaly v Praze. Pojďme si v seriálu Věda a historie není nuda udělat jasno v tom, kolik jich vlastně bylo, co bylo jejich příčinou a k čemu vedly.
Praha | Památky

Za Svatováclavským vinobraním se vydejte na Pražský hrad

Co víte o historii a současnosti vinařského řemesla v Praze? A která pražská vinice je ta vůbec nejstarší? Předposlední zářijovou sobotu 23. 9. 2023 přijdete všem těmto a i dalším otázkám na kloub v areálu Svatováclavské vinice a Richterovy vily na Pražském hradě.
Praha | Gurmánská turistika

100 tipů, kam za moderní architekturou nejen do slavné vily a roztančeného domu

Zajímá vás moderní architektura? Navštivte některou ze známých českých vil, které vznikali podle návrhů významných architektů v minulých stoletích. Poznejte secesi, modernu i funkcionalismus na budovách, které sloužily (nejen) rodinnému životu.
Praha | Památky