ÚvodAktualityV Dejvicích na Kulaťáku proběhne Festival malých pivovarů
Gurmánská turistika

V Dejvicích na Kulaťáku proběhne Festival malých pivovarů

  • 7. září 2023
V sobotu 9. září 2023 od 8 do 20 hodin bude probíhat v prostoru Trhů na Kulaťáku v pražských Dejvicích již pátý ročník Festivalu malých pivovarů. Jedná se o jednorázovou akci, které se zúčastní na 25 malých pivovarů z celé ČR a je doprovázena bohatým programem a speciálními lahůdkami. Akce se koná ve spolupráci s Městskou částí Prahy 6 zcela zdarma.
Festival malých pivovarůI tento rok se uskuteční oblíbený Festival malých pivovarů na Kulaťáku. Letos půjde již o 5. ročník! Festival se koná 9. září 2023 a opět bude součástí klasických sobotních Trhů na Kulaťáku. Letos se máte opravdu na co těšit! K ochutnání bude lákat široká nabídka pivovarů – pivní speciály, ležáky, pšeničná piva, APA, IPA, Porter, svrchně i spodně kvašená piva. Kromě "stálých" účastníků, kteří se účastní dejvického festivalu pravidelně, se tento rok do pražských Dejvic chystá také několik novinek. Jmenovitě to letos bude například Pivovar Sněžka nebo Pivovar Záhora! Kromě široké nabídky piva od 25 malých pivovarů, pro vás bude připravena také bohatá nabídka street foodu a těšit se můžete také na hudební doprovod.

Festival malých pivovarůProdejci i farmáři pro návštěvníky připraví také typické „pivní“ občerstvení: grilované klobásy na grilu, zvěřinu, gulášek, arménský šašlik, makrelu na grilu, belgické hranolky, hot-dogy, ale také třeba veganské speciality a sladké makronky. Festival potrvá až do 20:00, standardní nabídka trhů bude zachována do 14:00 hodin. Vstup je pro návštěvníky zdarma.

Akce pokračuje ve filosofii „neplastování“. Pivo pivovary načepují buďto do skla, nebo do vratných kelímků, či ekologicky zpracovaného plastu. Mezi stálice Festivalu malých pivovarů, které se na akci již objevili patří například Břevnovský pivovar, Klášterní pivovar Strahov, Pivovar Trautenberk, Rodinný pivovar Vik, Cider Tátův sad, Říčanský pivovar, Pivovar Červený Vlk, Pivovar Bubeneč, Purkmistr – Pivovarský dvůr Plzeň, Pivovar Kytín, Pivovar Matuška, Pivovar Cvikov a další.
Festival malých pivovarů na Kulaťáku 2024

7. 9.
Festival malých pivovarů na Kulaťáku 2024

I tento rok se uskuteční oblíbený Festival malých pivovarů na Kulaťáku. Letos půjde již o 6. ročník! Festival se uskuteční 7. září a opět bude součástí našich klasických sobotních Trhů na Kulaťáku.

Praha 6

Praha 6

Šestý pražský obvod vás překvapí kombinacemi starobylé a moderní architektury i pěknou přírodou. Prohlédněte si například zbrusu novou Národní technickou knihovnu či prastarý břevnovský klášter, Bílkovu vilu, funkcionalistickou Müllerovu vilu anebo hvězdicovitý letohrádek Hvězda na Bílé hoře!

Další aktuality

Kam zajít v Praze do letního kina?

Letní Praha nabízí spoustu možností, kam zajít na zajímavé filmy promítané pod širým nebem. Vyrazit můžete do letního kina u Cross Clubu, do botanické zahrady, na Pragovce, na terasu DOXu nebo na břeh Vltavy, kde si kromě filmového zážitku vychutnáte také příjemnou atmosféru.
23. červenec 2024 6:50
Kultura, Praha

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (27.7. – 28.7.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Zapomenutá řemesla na Kačině, Svatojakubské pouťové veselí, Retro vlakem do pivovaru Clock v Potštejně, Lé(to)Market, Sraz veteránů v Kostelci nad Černými lesy. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
22. červenec 2024 7:01
Zážitky, Praha

Na vinici sv. Kláry v Praze se opět urodilo: Trojská botanická zahrada představuje vína ročníku 2023

Návštěvníci Botanické zahrady v Troji sem nemíří jenom kvůli rozkvetlým záhonům a přehlídce vzácných rostlin, ale i za vínem. V současné době si už mohou vychutnat vína ročníku 2023 z produkce Vinice sv. Kláry. Ta se rozkládá na jižních svazích Trojské kotliny, které poskytují jedinečné podmínky pro pěstování vinné révy. Poslední ročník nabízí dvě bílá odrůdová vína, dvě oblíbená cuvée a také růžové odrůdové víno. Ve speciální edici je doplňují dvě odrůdová bílá vína, která zrála na dubovém sudu po dobu jednoho roku, a nechybí červené víno – Rulandské modré ročníku 2021. V nabídce jsou i šumivá vína, bílý Ryzlink rýnský, brut nature a rosé Rulandské modré, brut nature.
21. červenec 2024 15:00
Gurmánská turistika, Praha

Věda a historie není nuda: jak se před 100 lety dařilo turistům, vodákům, olympionikům a dalším sportovcům

Jakým sportům se věnovali naši pradědečkové a prababičky, případně dědečkové a babičky za první republiky? Které sportovní odvětví prožívalo zlatý věk a co naopak bylo teprve v plenkách? A jak na tom byli Češi na Olympijských hrách? Všechny tyto informace vám dnes zodpoví portál Kudy z nudy a navíc vás možná naláká na turistický výlet – jen tak, pro radost z pohybu.
20. červenec 2024 21:06
Letní sporty, Praha

Užijte si večerní prohlídky a speciální jízdu setmělou Zoo Praha

Dopřejte si unikátní zážitek v pražské zoologické zahradě. Mezi zážitkovými programy, které Zoo Praha nabízí, naleznete nejen poutavé večerní prohlídky s průvodcem, ale také dobrodružnou jízdu setmělým areálem zahrady. Poznejte jedinečné večerní kouzlo zoologické zahrady.
20. červenec 2024 15:00
Příroda, Praha

Pilsner Urquell v Praze: za příběhem piva do zážitkové expozice The Original Beer Experience

Praha je známá pro svou bohatou historii a kulturní život, každým rokem ji proto navštěvují turisté z celého světa. Jednou z nejoblíbenějších atrakcí se stala také zážitková expozice v Praze Pilsner Urquell: The Original Beer Experience, která se nachází v historické budově přímo na Václavském náměstí. Tato jedinečná interaktivní expozice otevřená v roce 2023 návštěvníkům přibližuje příběh českého zlatého dědictví – slavného plzeňského ležáku. Zájemci se mohou těšit na nejmodernější technologie i jedinečnou atmosféru.
20. červenec 2024 12:00
Zážitky, Praha

Vyrobte si papír v Zoo Praha ze sloního trusu!

V pražské zoologické zahradě se můžete zúčastnit neobvyklého zážitku – výroby papíru ze sloního trusu. K využití neobvyklé ingredience si pražské zoologická zahrada vzala až ze Srí Lanky a podařilo se jí zvládnout také náročný technologický výrobní postup. Nenápadná dílna stojí přímo v areálu zahrady, kde si zájemci mohou originální výrobu papíru vyzkoušet na vlastní kůži.
18. červenec 2024 18:00
Zážitky, Praha

Z Prahy všemi směry: metrem do lesa

Do lesů v Praze a jejím okolí se dá vyrazit pěšky, tramvají i metrem – na houby, na výlet s dětmi anebo jen tak, objevovat neznámá místa, kde jste ještě nebyli. Hlavní výhody? Takové procházky budou plné zážitků, nezaberou celý den, a protože při nich využijete hromadnou dopravu, budou také levné.
18. červenec 2024 9:48
Příroda, Praha