Úvod > Aktuality > Přijďte se pobavit, najíst a napít na Český pivní festival
Přijďte se pobavit, najíst a napít na Český pivní festival
"> "> Ceský pivní festival Praha 2014 "> Ochutnáte spousty druhu piv
Gurmánská turistika

Přijďte se pobavit, najíst a napít na Český pivní festival

  • Vydáno5. května 2015
Od 7. do 23. května 2015 bude na pražské Letné připravena nabídka toho nejlepšího z českých pivovarů, od českých kuchařů, řezníků a pekařů. Budete mít možnost ochutnat na 180 druhů poctivých českých piv točených výhradně do skla a zažít jedinečnou atmosféru plnou pohody, dobrého jídla, pití a zábavy.

Český pivní festivalNa pražské Letenské pláni vznikne od 7. – 23. května 2015 ojedinělý pivní areál o rozloze 3 900 m2, ve kterém na návštěvníky Českého pivního festivalu čeká možnost ochutnat více jak 150 druhů čepovaných tuzemských piv, zejména od malých a středně velkých pivovarů. Sládek krušovického pivovaru uvaří speciální festivalovou desítku a dvanáctku, které jinde než na festivalu neochutnáte. Pořadatelé letos pokračují v záměru vést festival v ekologickém duchu: zlatavý mok se bude točit výhradně do skla, stejně tak i nealko, kterým letos budou limonády české tradiční výroby.

Pivní areál bude mít kapacitu 4 tisíc návštěníků. Na své si přijdou gurmáni i fajnšmekři, festival letos spolupracuje s rekordním množstvím renomovaných restaurací. Na "foodies" myslí organizátoři i v programu: návštěvníci si vyzkouší tvorbu sushi, nakládaných sýrů i výrobu koktejlů. Soboty jsou pak zasvěceny těm nejmenším, vyřádit se budou moci ve výtvarné dílně či tvorbě origami.
 

Zajistěte si své lístky včas a přijďte na hokej

Užijte si festival s přáteliAbyste si atmosféru festivalu vychutnali se vším všudy, doporučují organizátoři využít možnosti rezervovat si stůl - ideální řešení pro partu kamarádů či firemní teambuilding. Festival letos běží souběžně s hokejovým mistrovstvím, pořadatelé proto myslí i na fanoušky: všechny zápasy můžete sledovat s přáteli na obrazovkách přímo v pivním areálu, který spojuje atmosféru arény a dobrou zábavu u piva. Čtvrtfinále, semifinále i finále se bude přenášet v hlavním festivalovém stanu, který bude jinak vyhrazen kapelám či reprodukované hudbě.

Pro milovníky luxusu nabízí festival posezení v designovém baru. V této zóně si vychutnáte prémiovou kávu či koktejly připravené profesionálními barmany z baru Hoffa a Čili Bar.
 

Letenskou pláň alternativním rockem, klubovou muzikou i blues

pivni-festival-maly2.jpgVšem hudebním fanouškům festival letos nabídne na 50 hudebních vystoupení od sólo performancí, kterou předvede například fantastický bluesman žijící v Praze Justin Lavash či irský písničkář Bob O´Keeffe, po klasické kapelní sety, během kterých zahrají kapely ze všech koutů České republiky.

Na festivalu se tak objeví například Smrtislav, Peter Pan Complex s charismatickým Jordanem Hajem v čele nebo projekt Papal Visit bubeníka Portless Zbyňka Raušera. Návštěvníkům Českého pivního festivalu 2015 zahrají také celkem zajetá klubová jména jako Venefica, IAN nebo Make My Heart Explode a High Five.

Pro milovníky blues vystoupí kapely jako Blue Brothers nebo Dobrá pěna. Představí se také intelektuální porno-pop, Glajstr Duo.

Letenské sady v Praze

Letenské sady v Praze

Park na Letné je druhým největším parkem v Praze 7. Veřejný park zde byl založen ve druhé polovině 19. století podle projektu B. Wünschera a J. Braula. Název je odvozen od slova Leteň, což znamená Sluneční vrch.