Úvod > Aktuality > Dejte si Pivo v Tržnici – oblíbený festival zlatavého moku se přesouvá z Náplavky do Holešovic
Gurmánská turistika

Dejte si Pivo v Tržnici – oblíbený festival zlatavého moku se přesouvá z Náplavky do Holešovic

  • Vydáno8. září 2020
Oblíbený degustační festival Pivo na Náplavce měl letos proběhnout v červnu na Rašínově nábřeží. Koronavirová krize ale konání devátého ročníku festivalu, na který každoročně dorazí tisíce lidí, znemožnila. Organizátoři akci přesunuli na 11. a 12. září 2020. Kromě termínu se mění i místo konání a název dvoudenního festivalu.
pivo v tržniciNázev festivalu Pivo na Náplavce se mění na Pivo v Tržnici. Celkem 40 tuzemských minipivovarů představí své pivní speciály v první polovině září v Pražské tržnici v HolešovicíchPraze 7. Holešovická tržnice nabízí oproti náplavce lepší hygienické zázemí, možnost se schovat do stínu pod stromy a parkování pro pivovary i návštěvníky přímo v místě konání. Festival vypukne v pátek 11. září ve 14 hodin. V sobotu mohou návštěvníci dorazit už v 10 hodin dopoledne. V oba dny festival potrvá do 22. hodiny.

Novinkou bude host festivalu – tím se letos stane národní pivovar Budvar. Z velkých pivovarů se jedná o jediný řemeslný pivovar, ve kterém technologické postupy při výrobě piva probíhají tradičně, nikoliv například ve zkrácených lhůtách, při výrobě je používán výhradně hlávkový chmel, nikoliv granule, které používá většina tuzemských pivovarů, pivo dozrává v ležáckých tancích. Navíc je blízkým partnerem šesti minipivovarů a pomáhá jim s distribucí piva.

pivo v tržniciZpůsob degustace piv zůstává i pro letošní ročník stejný. Během všech ročníků se pivo pije výhradně z degustačních sklenic – organizátoři se tak snaží zamezit zbytečnému odpadu v podobě plastových kelímků a navíc pivo ze skla chutná lépe. Klasických půllitrů se návštěvníci festivalu ale nedočkají ani letos. Pivo v Tržnici je degustačním festivalem, pít se tedy bude maximálně po třetinkách. Chybět nebude ani novinka předloňského ročníku, která měla u návštěvníků velký úspěch – možnost degustace i po 0,15 litru. Vstupné je zdarma. Podmínkou konzumace piva je koupě degustačního setu, který sestává z festivalového skleněného džbánku o objemu 0,3 l, festivalového katalogu a propisky. Set bude stát 100 korun, senioři ho budou mít k dispozici za 70 korun a bude použitelný po oba dny konání festivalu.


Festivalové pivo a další lahůdky

pivo v tržniciChybět nebude ani festivalové pivo – várka piva uvařeného speciálně pro festival. Letos tak bude na čepu Holešovický beyk – nefiltrovaná a nepasterovaná spodně kvašená světlá třináctka. Tu k příležitosti konání festivalu v objemu 500 litrů uvařil Pivovar Starokladno, nejoblíbenější pivovar loňského ročníku festivalu. Název byl zvolen proto, že v prostorách Pražské tržnice bývala dříve jatka, navíc hned u hlavního vstupu se nacházejí dvě plastiky mužů s býkem.

Vedle stánků s pivem bude na místě dalších 15 stánků s gastronomií hodící se právě ke zlatavému moku. Po oba dny jsou pro návštěvníky připraveny například burgery, stařené biomaso, pastrami sendviče, sendviče s grilovaným sýrem a BBQ masy a domácí slaninou, součástí bude i indonéská kuchyně, pizza z pece, grilovaná žebírka, vepřové a jehněčí klobásy, teplá uzená krkovička a mnoho dalšího. Na své si přijdou i vegetariáni, pochutnat si budou moci na špenátové pitě, grilované cuketě nebo grilovaném lilku. Některé z pivovarů nabídnou své vlastní limonády.
Pražská tržnice – bývalá pražská jatka

Pražská tržnice – bývalá pražská jatka

Památkově chráněný areál s prvky secese a novorenesance byl vybudován v roce 1893 – 1895 podle návrhu architekta Josefa Srdínka pro Ústřední jatka královského města Prahy. Svému účelu jatka sloužila až do roku 1983, kdy byla přebudována na tržnici.

Další aktuality

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (27.4. – 28.4.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Zahájení sezony Muzea ČD v Lužné u Rakovníka, Zahájení sezony v Centru řemesel a zahrad Botanicus v Ostré, Bitva Libušín 2024 – pocta Janu Žižkovi, Automobilové klenoty na golfovém hřišti v Hostivaři, Festival ABC – zábava pro všechny děti od 2 do 99 let. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Praze

Chtěli byste navštívit hlavní město, ale spát v drahém hotelu se vám nechce? Vyzkoušejte pražské kempy! Moderně zařízené areály vítají stanaře, karavanisty i ty, kteří si přejí přespat třeba v chatičce nebo mobilheimu. Většina kempů leží na klidných místech – u řeky Vltavy či nedaleko centra v přírodních lokalitách.
Praha | Ubytování

Na Pražském hradě proběhne 1. května Svátek růžových vín

Moravská a česká růžová vína se i letos představí 1. května v Praze. Již dvaadvanáctý ročník oblíbeného Svátku růžových vín zahájí tradičně novou sezonu. Růžová vína budou pro návštěvníky připravena ve velmi atraktivní lokalitě Villy Richter a na přilehlé Svatováclavské vinici na Pražském hradě. Svá růžová vína představí několik desítek vinařství, ochutnat můžete více než 100 vzorků. Vyzkoušet můžete také kombinaci růžových vín s vybranými lahůdkami. Svátek růžových vín je jednou z největších přehlídek tuzemských rosé, v Praze pak vůbec největší.
Praha | Gurmánská turistika

Niche Tourism: jaké oblíbené téma mají vaše cesty?

Výraz Niche Tourism asi neznáte, ale mnozí z vás jej přesto už dávno provozují. Jednoduše řečeno jde o všechny netradiční formy cestování, jejichž popularita stále roste. I na Kudy z nudy vás lákáme na cestování, při kterém zažijete něco navíc.
Praha | Životní styl

10 tipů, kam za sochami Davida Černého

David Černý je jednou z nejvýraznějších postav české výtvarné scény. Do povědomí veřejnosti jej dostalo hlavně přetření smíchovského tanku na růžovo, kůň v Lucerně, miminka na Žižkovské věži, nebo Entropa během českého předsednictví EU v roce 2009. Naposledy vzbudily emoce informace o nových sochách motýlů, které budou na budově opravovaného Máje v centru Prahy. Než se tak stane, tak se podívejte na tipy portálu Kudy z nudy, kam za sochami Černého můžete vyrazit.
Praha | Kultura

Oslavte Den Evropy a 20 let od vstupu České republiky do EU

Oslavy Dne Evropy se konají druhý květnový týden na veřejných prostranstvích evropských měst každý rok. Evropská unie oslavuje 9. května vyhlášení Schumanovy deklarace v roce 1950 a úspěchy, kterých dosáhla. Česká republika si letos připomíná dvacet let od vstupu do Evropské unie. Zároveň brzy nastanou evropské volby a Evropský parlament zve na zajímavé akce po celé Evropě. Kudy u nudy vás zve na pár vybraných akcí v Praze, Jihlavě, Trojmezí nebo Hradci Králové.
Praha | Kultura

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Praha

Poznejte opomíjené krásy Prahy! Ve městě najdete vedle celosvětově proslulých historických památek řadu dalších zajímavých míst. Prohlédněte si Rothmayerovu a Bílkovu vilu, Galerii Josefa Sudka nebo vilu nebo Hvězdárnu Ďáblice. Projděte se Starým městem a objevte Clam-Gallasův palác, který patří k nejvýznamnějším architektonickým památkám Prahy a České republiky. Vezměte děti na nejstarší dochovaný podlahový kolotoč v Evropě na Letné, prohlédněte si Národní památník na Vítkově s jezdeckou sochou Jana Žižky a fantastickým výhledem, anebo Prahu takovou, jaká byla v době panování Karla IV. v zajímavé expozici v domě U Zlatého prstenu.
Praha | Životní styl

Staroměstská a Malostranská mostecká věž: brány Karlova mostu, které se pletou i Pražanům

Nabízejí krásný výhled, spoustu zajímavých informací o historii Prahy a také nejedno středověké tajemství. Mostecké brány Karlova mostu sloužily jako strážkyně Starého Města a Malé Strany. Obě se mohly uzavřít a nepovolaným osobám tak znemožnit přístup do nebo odchod z Karlova mostu. Pozvánku na návštěvu obou věží a další zajímavosti o nich vám přináší Kudy z nudy.
Praha | Památky