Úvod > Aktuality > Luxusní kempy: perfektní čistota, zajímavé místo a skvělé ubytování

Luxusní kempy: perfektní čistota, zajímavé místo a skvělé ubytování

Vydáno 9. července 2017 Ubytování
Elektrokola, bazény a tobogány, kryté herny pro děti, animační programy, pestré služby anebo naopak jedinečné místo, ticho a klid – tím vším lákají provozovatelé kempů stále náročnější Čechy. Vybavenost některých areálů vás skutečně překvapí!
Dovolená ve stanu je pořád běžná věc, ale je to ubytování s veškerým komfortem: dovnitř rozhodně nepolezete po čtyřech, ke standardu patří lednička, matrace nebo připojení k internetu. A když nechcete bydlet ve stanu, můžete si vybrat třeba mobilní dům anebo chatku, vybavenou ve stylu Feng Shui – tak jako v kempu Dešná na pomezí Hostýnských vrchů a Beskyd.
 

Dovolená v resortu Dešná

V řadě hodnocení se uvádí, že luxusnější ubytování než v kempu Dešná jinde nenajdete. V krajině severovýchodně od Zlína čeká na hosty několik chatek, zrekonstruovaných a zařízených ve stylu prastaré východní filozofie Feng Shui. Nabízejí nejenom pohodlné postele s luxusním povlečením jako v pětihvězdičkovém hotelu, ale také prostornou koupelnu s masážní sprchou a umyvadlem z mexické, ručně malované keramiky, místnost se sedací soupravou, televizí a spoustou květin a plno nejrůznějších stylových detailů, které umožňují nerušené plynutí energie. Samozřejmě tu najdete i další chatky, různě velké, ale vesměs s vlastním sociálním zařízením a vybavenou kuchyňkou, dva luxusní a plně vybavené rodinné stany včetně elektrospotřebičů, karavanová stání, hezký prostor pro vlastní stany na okraji lesa a solidní restauraci s interiérem, rovněž řešeným ve stylu Feng Shui. Pro návštěvníky kempu jsou zdarma dva bazény, přičemž ten větší je vyhřívaný, nechybí ani moderní hřiště s umělým povrchem.
 

Na návštěvě u Holanďanů

Podle Asociace kempů je v Česku necelých pět set oficiálních kempů. Drtivou většinu návštěvníků tvoří Češi, mírně přibývá Poláků a naopak ubývá Nizozemců, kteří kdysi české kempy hojně vyhledávali. Dodnes ale několik kempů vlastní a náležitě o ně pečují; k takovým zařízením patří například malý, okouzlující a přátelský camping BožanovBroumovských stěnách anebo rodinný Camping Frymburk na břehu Lipna. Najdete tu obchod, restauraci, místnost s pračkami a sušičkami, atrakce ve vodě, několik dětských hřišť, doprovodné programy a akce, bonusem je nádherné místo, klidné prostředí a čisto. Do takového místa se lidé rádi vracejí a neodradí je ani vyšší ceny.
 

Kempy s vyšším standardem

Různé možnosti ubytování od stanu až po mobilhouse a bazén či rybník na koupání nabízí také Camping Bucek u Nového Strašecí anebo Camping Oase u Dolních Břežan; obě místa mimochodem můžete dobře využít pro letní návštěvu Prahy. V Beskydech pak patří mezi luxusnější zařízení Mobilheim kemp v Rožnově pod Radhoštěm, v blízkosti slavného skanzenu a letního koupaliště s řadou tobogánů a atrakcí.

Zklamaní z výběru skvěle vybavených kempů nebudete ani na jižní Moravě, kde najdete například absolutního vítěze soutěže Kemp roku, Camping Vranovská pláž u Vranovské přehrady, anebo Autokemp Merkur Pasohlávky, který zvítězil v kategorii Kemp roku s nejlépe hodnocenou zábavou. Spokojení budete i v Campingu CountryHubokých Mašůvkách. Jeho návštěvníci jej hodnotí jako oázu klidu a pohody s dobře rozvrženou plochou, kde si každý najde své soukromí, navíc je tu výborné dětské hřiště, tenis, minigolf a ochotný personál.
 

Trochu jiné kempy

Dovolená v kempech zkrátka frčí a někde lákají hosty tak šikovně, že se tam letos v létě ubytujete už jen se štěstím. O popularitu mají postaráno třeba kempy, které bodovaly v soutěži Kemp roku, rekreační areály, kde si můžete pronajmout rodinné luxusní stany anebo místa, která jsou něčím výjimečná. K těm patří třeba Safari Kemp ve Dvoře Králové, kde můžete antilopy a zebry ze zdejší zoo pozorovat přímo ze svého bungalovu, stanu nebo karavanu, anebo kemp Šiklův mlýn přímo v areálu westernového městečka. A pokud náhodou někde objevíte špatně udržovaný areál se špinavým a neudržovaným sociálním zařízením anebo nepříjemný personál, bez výčitek se rozlučte a jeďte jinam. Díky portálu Kudy z nudy už dobře víte kam.
 
Camping Bucek u Řevničova

Camping Bucek u Řevničova

Camping Bucek se nachází 30 km západně od Prahy, v malebné části středních Čech. Leží v přírodním parku Džbán na břehu Buckého rybníka, mezi městy Řevnice a Nové Strašecí. Nedaleko leží také Krušovice a Rakovník. Oblast je v těsné blízkosti CHKO Křivoklátsko.

Camping Oase Praha

Camping Oase Praha

Camping leží na jižním okraji Prahy, mezi obcemi Zatníky a Libeň. Kemp nabízí ubytování ve stanech, karavanech i v budově. Je vhodný pro rodiny s dětmi, sportovce, turisty, cyklisty a další milovníky kempování.

Autocamp Oasa Staňkov - první ekologický kemp v ČR se širokou nabídkou sportovních aktivit

Autocamp Oasa Staňkov - první ekologický kemp v ČR se širokou nabídkou sportovních aktivit

Dvouhektarový kemp vám umožní strávit dovolenou přímo na břehu Staňkovského rybníka, který je u nás nejdelší a zároveň má největší objem vody. Jako první v České republice byl Autocamp OASA v Jižních Čechách oceněný Ekoznačkou EU.

Wellness hotel Kempa v Bukovci

Wellness hotel Kempa v Bukovci

Hotel Kempa v obci Bukovec je zasazen do malebného údolí mezi dva vrcholy, Gírovou z jihu a Bahenec na severní straně. Hotel nabízí kvalitní ubytování v podhůří slezských Beskyd.

Kemp Resort Dešná - prostor pro zábavu i odpočinek

Kemp Resort Dešná - prostor pro zábavu i odpočinek

Kemp nedaleko Zlína disponuje dostatkem prostoru pro pobyt ve stanech, karavanech i chatách. Dokáže se dokonale přizpůsobit potřebám a představám návštěvníků, ať už upřednostňují přírodnější formu noclehu (stany), vlastní zázemí (karavany) či komfort a odpovídající servis (chaty).

Žlutá Plovárna na Malé Skále

Žlutá Plovárna na Malé Skále

Žlutá Plovárna je unikátní sportovně rekreační centrum. Nachází se pod vyhlídkou skalního masívu Pantheon a nad jezem na Malé Skále, v Českém ráji. V areálu naleznete lanové centrum, půjčovnu lodí, raftů a kajaků, půjčovnu koloběžek a sportovních potřeb, které můžete využít na místních hřištích.

Kemp Sedmihorky v Českém ráji

Kemp Sedmihorky v Českém ráji

Na úpatí Hruboskalského skalního města, v pomyslném srdci chráněné krajinné oblasti Český ráj, se rozkládá kemp Sedmihorky. Ubytovat se zde můžete jak ve vlastním stanu, chatičkách a karavanech, tak také třeba v indiánském týpí.

Šiklův mlýn - westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Šiklův mlýn - westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Srdcem areálu Šiklův mlýn je westernové městečko, které leží v údolí řeky Bobrůvky. Městečko je průběžně rozšiřováno a renovováno tak, aby uspokojilo nároky i toho nejnáročnějšího návštěvníka. I tak na vás ale stále dýchne atmosféra z let dávno minulých, z dob osidlování divokého západu.

Safari Kemp ve Dvoře Králové

Safari Kemp ve Dvoře Králové

Pozorujte antilopy a zebry přímo ze svého bungalovu, stanu nebo karavanu - budete si připadat jako na dovolené v Africe. Vybírat můžete mezi stylovým ubytováním v bungalovech nebo využít pohodlí vlastního stanu či karavanu. Ubytovat se můžete i v korunách stromů s výhledem na africká zvířata!

Další aktuality

3.10.
2018
V Zoo ve Dvoře Králové můžete přespat v korunách stromů

V Zoo ve Dvoře Králové můžete přespat v korunách stromů

Krkonoše a Podkrkonoší | Ubytování
6.1.
2014
Labská bouda - jak se na ni dostanete?

Labská bouda - jak se na ni dostanete?

Krkonoše a Podkrkonoší | Ubytování