Úvod > Co chcete dělat? > Žlutá Plovárna na Malé Skále
Životní styl

Žlutá Plovárna na Malé Skále

Žlutá Plovárna je unikátní sportovně rekreační centrum. Nachází se pod vyhlídkou skalního masívu Pantheon a nad jezem na Malé Skále, v Českém ráji. V areálu naleznete lanové centrum, půjčovnu lodí, raftů a kajaků, půjčovnu koloběžek a sportovních potřeb, které můžete využít na místních hřištích.

Žlutá plovárna na Malé Skále je ideálním místem pro volný čas, dovolenou nebo rodinný výlet s dětmi. V našem areálu se nachází oblíbená půjčovna lodí, koloběžek a in-line bruslí či obří lanové centrum.

Na řece Jizeře půjčujeme kanoe, rafty a kajaky. Lodě vozíme po celém toku od Spálova až po Mladou Boleslav.  Firmy k nám pravidelně jezdí na školení, outdoorové programy a teambuilding, začátečníky a děti učíme v naší vodácké škole a školní výlety si užívají programů v lanovém centru.

Každý si vybere z naší nabídky ubytování – na Malé Skále provozujeme útulný Penzion a hospůdku Křížky – pro rodiny, školy a firmy, dále nabízíme levné ubytování pro vodáky v Ubytovně u Tlusťocha a v Dolánkách u Turnova je otevřen vodácký kemp.
 

Naleznete zde:

Půjčovnu lodí a raftů Žlutá Plovárna, která je největší půjčovnou lodí kanoí, raftů a kajaků na Jizeře. Naše lodě je možné si půjčit v našich kamenných základnách Žlutá plovárna Malá Skála, v obcích Líšný a Dolánky. Půjčujeme plastové kanoe Samba pro 2 až 4 osoby, nafukovací rafty Colorado až pro 8 osob, kajaky na lehkou i divokou vodu i novinku na českých vodách – paddleboardy. Lodě si půjčujete a vracíte v našich vodáckých základnách a vozíme je také po celém toku řeky Jizery. Ani rodinný výlet na kanoi není žádný problém. Jediní na Jizeře půjčujeme prodloužené kanoe pro celou čtyřčlennou rodinu. Kanoe poté pojme nejen vás, ale také barel na věci o objemu 50 l nebo i menší hafan. Žlutá plovárna zajišťuje dopravu lodí i bagáže na start vašeho vodáckého výletu či z cíle splutí po celém toku řeky Jizery i Nisy.

Lanové centrum Sundisk, které je je svou rozlohou a počtem překážek největší podobnou atrakcí v Libereckém kraji. Lanové centrum je postavené z 10 m vysokých dřevěných kmenů a dalších konstrukcí, spojených ocelovými lany. Je použit pouze certifikovaný materiál podléhající pravidelným revizím a svěříte se do rukou zkušených řádně proškolených instruktorů. Pro provoz lanového centra dodržujeme nejpřísnější bezpečnostní postupy. Lanové centrum nabízí přes 25 překážek pro jednotlivce, dvojice, i celé skupiny. Mezi nejžádanější atrakce u nás patří například lanová dráha dlouhá 85 metrů, nebo rychlejší, nová lanovka přes řeku Jizeru. Největšího adrenalinu se vám dostane na atrakci zvané Tarzanův skok, děti zase milují lezení v pavoučí síti. Otevírací doba: červen – září: každý den 9 – 18 duben – květen: so, ne 9 – 18 hodin.

Půjčovnu koloběžek, která nabízí 85 kvalitních a prověřených koloběžek značky Kostka pro děti i dospělé. Koloběžku je možné si půjčit v našich kamenných základnách v Dolánkách u Turnova, na Žluté plovárně na Malé Skále, v Infocentru U Lávky, v Líšném,Penzionu Křížky. Velmi oblíbené jsou sjezdy na koleběžkách z Chaty Kopanina, kde si můžete vybrat z několik tras různé délky a obtížnosti. Máme 6 základen, koloběžky si můžete kdekoli půjčit a kdekoliv vrátit. Při sportovních aktivitách jsme mysleli i na vaše čtyřnohé psí kamarády. V našich základnách vám zapůjčíme i koloběžku určenou pro mushing (pes zapřažený v postroji tahá svého psovoda). Součástí její výbavy je i pružné tažné vodítko a pružný adaptér, který nedovolí vodítku zamotat se do předního kola. Na každé naší základně se můžete občerstvit, odpočinout si nebo se jen kochat okolní krásnou krajinou. Otevírací doba: červen – září: každý den 9 – 18 hod duben – květen: so, ne 9 – 18 hod.

Půjčovnu in-line bruslí, která se nachází na nové asfaltové dráze pro inline brusle v Dolánkách u Turnova a nabízí perfektní podmínky. My vám brusle zapůjčíme, a nebo jen zajistíme pohodlné parkování a občerstvení v našem areálu.

Ubytovnu a tábořiště: ubytování si můžete objednat v útulném penzionu Křížky  nově zrekonstruované chatě Kopanina s pokoji a apartmány pro rodiny, firmy a školy, nebo využijte nabídky naší levné turistické ubytovny na Žluté plovárně. Ubytování u Galerky v Líšném je ideálním prostředím pro skupiny, kteří rádi tráví aktivní dovolenou v malebném prostředí na břehu řeky Jizery.  Pod stan vyražte do kempu v Dolánkách.

Provozovatel

Sundisk s.r.o.

Malá Skála
468 22 Malá Skála
Tel.:
+420 775 580 388
Email:
info@sundiskfamil...
Email:
ino@sundisk.cz
WWW:
www.sundiskfamily.cz
WWW:
www.sundisk.cz
GPS:
50,646308 15,195434
 
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace pod Pantheonem

Restaurace pod Pantheonem

Malá Skála, Liberecký kraj
Ubytování Eliška Burianová v Malé Skále

Ubytování Eliška Burianová v Malé Skále

Malá Skála, Liberecký kraj
Autokemp Ostrov v Malé Skále

Autokemp Ostrov v Malé Skále

Malá Skála, Liberecký kraj
Penzion Neco v Malé Skále

Penzion Neco v Malé Skále

Malá Skála, Liberecký kraj