Úvod > Co chcete dělat? > Broumovské stěny v CHKO Broumovsko
Broumovské stěny v CHKO Broumovsko
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> Foto: Kovárova rokle, autor: Ladislav Renner "> "> ">
Přidat foto
Příroda

Broumovské stěny v CHKO Broumovsko

Téměř panenská příroda nabízí romantické skalní útvary, rokle, vyhlídky daleko do kraje. Turisty zapomenutá přírodní rezervace uchvátí každého návštěvníka. Chráněná krajinná oblast Broumovsko se rozprostírá na ploše 410 km², převážnou část tohoto území vytyčují státní hranice s Polskem.
Pod povrchem se nachází velké zásoby pitné vody. Tzv. Polická křídová pánev se stala dodavatelem pitné vody velkých měst. Nejnavštěvovanějšími místy jsou přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály, Broumovské stěny a Ostaš. Nejvyšším bodem je Ruprechtický špičák (880 m n.m.), tyčící se na česko-polských hranicích.

CHKO Broumovsko je obohaceno nespočetným množstvím kulturních památek. K nejznámějším patří Broumovský klášter a dřevěný kostelík na Broumovském hřbitově. Statky, kostely, křížky, smírčí kříže, boží muka najdeme převážně v severní části území.

Broumovské stěny se zvedají v Broumovské vrchovině mezi městy Police nad Metují a Broumov a jsou oblíbeny díky svým skalním útvarům, roklím, vyhlídkám a klidu. V roce 1956 byl tento pískovcový reliéf, rozkládající se na 638 ha, vyhlášen Národní přírodní rezervací. Oblast je velmi rozsáhlá a je tvořena krásnými exempláři pískovcových skal, hlubokými roklemi, soutěskami, krásnými vyhlídkovými místy a bohatými lesy. Zdejším unikátním místem jsou tzv. Slavěnské hřiby, které můžete spatřit v lese nad obcí Slavný. Svou podobu hřibů, získaly nerovnoměrným zvětráváním.

Broumovské stěny

Provozovatel

Správa CHKO Broumovsko

Ledhujská 59
549 54 Police nad Metují
Tel.:
+420 491 549 020
Email:
broumovsko@nature.cz
WWW:
www.broumovsko.oc...
WWW:
www.broumovskeste...
GPS:
50,532388 16,307823
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Statek Bílý Dvůr

Statek Bílý Dvůr

Machov, Královéhradecký kraj
Camping Bozanov

Camping Bozanov

Božanov, Královéhradecký kraj
Chata Hvězda v Broumovských stěnách

Chata Hvězda v Broumovských stěnách

Police nad Metují, Královéhradecký kraj
Prohlídka pivovaru a muzea v Broumově

Prohlídka pivovaru a muzea v Broumově

Broumov, Královéhradecký kraj