!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Šiklův mlýn - westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem
Šiklův mlýn - westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem
"> "> "> Srubový apartmán "> Mobilní dum "> Šikluv mlýn v zime "> Hotel Colorado Grand "> "> Vystoupení na námestí "> Ctyrkolky "> Westernové mestecko "> Divadelní predstavení v amfiteátru "> Teepee "> Kovbojové "> Hotel Colorado Grand "> Vlácek Union Pacific "> "> Jízda v BVP "> Westernové mestecko - amfiteátr "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Zážitky

Šiklův mlýn - westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Srdcem areálu Šiklův mlýn je westernové městečko, které leží v údolí řeky Bobrůvky. Městečko je průběžně rozšiřováno a renovováno tak, aby uspokojilo nároky i toho nejnáročnějšího návštěvníka. I tak na vás ale stále dýchne atmosféra z let dávno minulých, z dob osidlování divokého západu.

Areál je určen pro aktivní lidi, kteří mají rádi zábavu, adrenalin, ale také občas hledají místo k odpočinku a relaxování. Šiklův mlýn je ideálním místem pro jednodenní či dvoudenní výlet, ale prožijete zde i krásnou dovolenou a nabízíme i originální tábory či školní výlety. Nejvíce nás vyhledávají a areál si oblíbily rodiny s dětmi, ale nabízí se zde i pobyty pro seniory či skupiny přátel.

Děti si zde najdou spoustu zábavy a postarají se o ně proškolené vychovatelky. Rodiče si mohou odpočinout nebo si udělat svůj vlastní program. Pánové si mohou zarybařit, vyřádit se na paintballu nebo při jízdě v BVP. Dámy si pak zajdou na masáž, do whirpool nebo posedí u kávy. Hezké a nezapomenutelné chvíle s rodinou zažijete při sledování akčních divadel nebo tanečních vystoupení v městečku.
 

Co nabízí westernové městečko

Westernové městečko je nejstarší částí areálu Šiklův mlýn. Jeho první budovy se začaly stavět již v roce 1994 a napodobuje města z dob osídlování amerického západu konce 19. století. V originálním areálu s bohatým programem jsou salony, kavárny, hotely a restaurace, herny, městské lázně, kostelík se hřbitovem, úřad šerifa i s vězením, ZOO Divokého západu, indiánská vesnice i rodeo aréna.

V přírodním amfiteátru a na náměstí westernového městečka uvidíte denně divadelní představení, westernová a taneční vystoupení, vystoupení se zvířaty, nově v úterý a ve čtvrtek také noční ohňovou show a mnoho dalšího.

Od roku 1996 ve městečku funguje i půjčovna dobových kostýmů, takže návštěvníci-milovníci originálního westernu mají možnost dopřát si opravdu autentické zážitky a vstřebat atmosféru Divokého západu.

Fauna na Šiklově mlýně nejsou pouze koně, potkáte se i s dalšími zvířaty. Na rozlehlých pastvinách uvidíte bizony a skotský náhorní skot. Ve městečku pak najdete například roztomilé osmáky a další drobná zvířátka. V samotném westernovém městečku pak narazíte na zoopark s mnoha dalšími zvířaty, jako jsou například králíčci, holubi, drobné ptactvo, kur domácí a kachny, kozy, ovce, pávi, lama Sancho, dikobraz Diki a mýval Pepa.
 

Westernový program pro malé i velké

Pro dovolenkáře i výletníky nabízí westernové městečko třikrát denně westernová představení a divadla, atraktivní program během celého dne, soutěže, indiánskou vesnici, stylové restaurace, bary a občerstvení, kavárnu v zóně dětských atrakcí, zoopark, skákací hrad, trampolíny, vláček Union Pacific, lukostřelbu, jízdu na koni, jízdu na elektrickém býkovi, půjčovnu dobových kostýmů a další.

Z městečka stačí udělat jen pár kroků a dostanete se k přírodnímu samočisticímu koupališti s tobogánem. K dispozici jsou také tenisové kurty, volejbalové a nohejbalové hřiště.

10:00 Zahájení programu (náměstí)
10:45 Programový vstup (náměstí)
11:30 Humorné divadlo (náměstí)
12:30 Programový vstup (náměstí)
13:20 Programový vstup (náměstí)
14:30 Westernová show (amfiteátr)
16:00 Programový vstup (amfiteátr)
16:45 Akční divadlo (amfiteátr)
Večerní program - ÚT, ČT, SO (soboty dle konkrétní akce)
21:00 Noční ohňová show


Dále vás čekají:

  • divadelní představení, westernová a taneční vystoupení, vystoupení se zvířaty, přehlídky
  • zábavné atrakce - lukostřelba, rýžování zlata, jízdy vláčkem, jízda na el. býkovi a další zábava
  • návštěva a prohlídka indiánské vesnice s výkladem
  • návštěva zlatokopa u jeho srubu, rýžování zlata
  • návštěva zookoutku, koupaliště, active parku
  • stylové prodejny suvenýrů, restaurace, občerstvení, kavárna.


Offroad i rozhledna

Je libo trocha adrenalinu? Přijeďte si zajezdit na čtyřkolkách po offroadové dráze nebo zažijte adrenalinovou jízdu v bojovém vozidle pěchoty. Offroadová dráha v Šiklově mlýně se navíc řadí mezi profesionální závodiště a již několikátým rokem se zde pořádají mistrovské závody České republiky. V červenci a srpnu jsou o víkendech připravené mimořádné akce jako např. Den koní, Velká ohňová show, Aeroshow, Mistrovství ČR v rodeu nebo oblíbený Rodinný den.

Příznivci vyhlídek najdou v Offroad a military zóně také rozhlednu. Z té si můžete prohlédnout celou offroadovou dráhu, travnaté plochy letiště, pastviny a výběhy pro zvířata. Z výšky také uvidíte koupaliště, hotel Colorado Grand nebo rozlehlé kaskády, na kterých se rozkládá kemp. Rozhledna je vysoká 13 metrů, vystoupáte po 37 schodech a rozhlédnout se můžete ze 4 plošin.
 

Ubytování a stravování na Šiklově mlýnu

Šiklův mlýn disponuje širokou nabídkou stravovacích a ubytovacích kapacit od tříhvězdičkového hotelu, přes srubové apartmány, chatky, či mobilní domy a luxusní stany outwell, až po standardní kemp. Takže dovolená je přístupná všem ve všech cenových relací. K dovoleným se zde také nabízí cenově výhodné balíčky služeb a zábavy, které se vám postarají o celotýdenní program.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 5. 8. 2020
20.6.
TraktorŠou Borovník 2021

TraktorŠou Borovník 2021

Borovník, Jižní Morava
31.10.
31.1.
Výstava Fenomén Igráček

Výstava Fenomén Igráček

Žďár nad Sázavou, Vysočina
31.10.
Den dýní na zámku Žďár nad Sázavou

Den dýní na zámku Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou, Vysočina
5.12.
6.12.
Vánoční trh na zámku Žďár nad Sázavou

Vánoční trh na zámku Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou, Vysočina