Úvod > Co chcete dělat? > Šiklův mlýn - westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem
Šiklův mlýn - westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem
"> "> "> Srubový apartmán "> Mobilní dum "> Šikluv mlýn v zime "> Hotel Colorado Grand "> "> Vystoupení na námestí "> Ctyrkolky "> Westernové mestecko "> Divadelní predstavení v amfiteátru "> Teepee "> Kovbojové "> Hotel Colorado Grand "> Vlácek Union Pacific "> "> Jízda v BVP "> Westernové mestecko - amfiteátr "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Šiklův mlýn - westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Zážitky
Srdcem areálu Šiklův mlýn je westernové městečko, které leží v údolí řeky Bobrůvky. Městečko je průběžně rozšiřováno a renovováno tak, aby uspokojilo nároky i toho nejnáročnějšího návštěvníka. I tak na vás ale stále dýchne atmosféra z let dávno minulých, z dob osidlování divokého západu.

Areál je určen pro aktivní lidi, kteří mají rádi zábavu, adrenalin, ale také občas hledají místo k odpočinku a relaxování. Šiklův mlýn je ideálním místem pro jednodenní či dvoudenní výlet, ale prožijete zde i krásnou dovolenou a nabízíme i originální tábory či školní výlety. Nejvíce nás vyhledávají a areál si oblíbily rodiny s dětmi, ale nabízí se zde i pobyty pro seniory či skupiny přátel.

Děti si zde najdou spoustu zábavy a postarají se o ně proškolené vychovatelky. Rodiče si mohou odpočinout nebo si udělat svůj vlastní program. Pánové si mohou zarybařit, vyřádit se na paintballu nebo při jízdě v BVP. Dámy si pak zajdou na masáž, do whirpool nebo posedí u kávy. Hezké a nezapomenutelné chvíle s rodinou zažijete při sledování akčních divadel nebo tanečních vystoupení v městečku.
 

Co nabízí westernové městečko

Westernové městečko je nejstarší částí areálu Šiklův mlýn. Jeho první budovy se začaly stavět již v roce 1994 a napodobuje města z dob osídlování amerického západu konce 19. století. V originálním areálu s bohatým programem jsou salony, kavárny, hotely a restaurace, herny, městské lázně, kostelík se hřbitovem, úřad šerifa i s vězením, ZOO Divokého západu, indiánská vesnice i rodeo aréna.

V přírodním amfiteátru a na náměstí westernového městečka uvidíte denně divadelní představení, westernová a taneční vystoupení, vystoupení se zvířaty, nově v úterý a ve čtvrtek také noční ohňovou show a mnoho dalšího.

Od roku 1996 ve městečku funguje i půjčovna dobových kostýmů, takže návštěvníci-milovníci originálního westernu mají možnost dopřát si opravdu autentické zážitky a vstřebat atmosféru Divokého západu.

Fauna na Šiklově mlýně nejsou pouze koně, potkáte se i s dalšími zvířaty. Na rozlehlých pastvinách uvidíte bizony a skotský náhorní skot. Ve městečku pak najdete například roztomilé osmáky a další drobná zvířátka. V samotném westernovém městečku pak narazíte na zoopark s mnoha dalšími zvířaty, jako jsou například králíčci, holubi, drobné ptactvo, kur domácí a kachny, kozy, ovce, pávi, lama Sancho, dikobraz Diki a mýval Pepa.
 

Westernový program pro malé i velké

Pro dovolenkáře i výletníky nabízí westernové městečko třikrát denně westernová představení a divadla, atraktivní program během celého dne, soutěže, indiánskou vesnici, stylové restaurace, bary a občerstvení, kavárnu v zóně dětských atrakcí, zoopark, skákací hrad, trampolíny, vláček Union Pacific, lukostřelbu, jízdu na koni, jízdu na elektrickém býkovi, půjčovnu dobových kostýmů a další.

Z městečka stačí udělat jen pár kroků a dostanete se k přírodnímu samočisticímu koupališti s tobogánem. K dispozici jsou také tenisové kurty, volejbalové a nohejbalové hřiště.

10:00 Zahájení programu (náměstí)
10:45 Programový vstup (náměstí)
11:30 Humorné divadlo (náměstí)
12:30 Programový vstup (náměstí)
13:20 Programový vstup (náměstí)
14:30 Westernová show (amfiteátr)
16:00 Programový vstup (amfiteátr)
16:45 Akční divadlo (amfiteátr)
Večerní program - ÚT, ČT, SO (soboty dle konkrétní akce)
21:00 Noční ohňová show


Dále vás čekají:

  • divadelní představení, westernová a taneční vystoupení, vystoupení se zvířaty, přehlídky
  • zábavné atrakce - lukostřelba, rýžování zlata, jízdy vláčkem, jízda na el. býkovi a další zábava
  • návštěva a prohlídka indiánské vesnice s výkladem
  • návštěva zlatokopa u jeho srubu, rýžování zlata
  • návštěva zookoutku, koupaliště, active parku
  • stylové prodejny suvenýrů, restaurace, občerstvení, kavárna.


Offroad i rozhledna

Je libo trocha adrenalinu? Přijeďte si zajezdit na čtyřkolkách po offroadové dráze nebo zažijte adrenalinovou jízdu v bojovém vozidle pěchoty. Offroadová dráha v Šiklově mlýně se navíc řadí mezi profesionální závodiště a již několikátým rokem se zde pořádají mistrovské závody České republiky. V červenci a srpnu jsou o víkendech připravené mimořádné akce jako např. Den koní, Velká ohňová show, Aeroshow, Mistrovství ČR v rodeu nebo oblíbený Rodinný den.

Příznivci vyhlídek najdou v Offroad a military zóně také rozhlednu. Z té si můžete prohlédnout celou offroadovou dráhu, travnaté plochy letiště, pastviny a výběhy pro zvířata. Z výšky také uvidíte koupaliště, hotel Colorado Grand nebo rozlehlé kaskády, na kterých se rozkládá kemp. Rozhledna je vysoká 13 metrů, vystoupáte po 37 schodech a rozhlédnout se můžete ze 4 plošin.
 

Ubytování a stravování na Šiklově mlýnu

Šiklův mlýn disponuje širokou nabídkou stravovacích a ubytovacích kapacit od tříhvězdičkového hotelu, přes srubové apartmány, chatky, či mobilní domy a luxusní stany outwell, až po standardní kemp. Takže dovolená je přístupná všem ve všech cenových relací. K dovoleným se zde také nabízí cenově výhodné balíčky služeb a zábavy, které se vám postarají o celotýdenní program.
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 8. 2020