!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Jedete na léto do kempu? Vyberte si z vítězů soutěže Kemp roku

Jedete na léto do kempu? Vyberte si z vítězů soutěže Kemp roku

Vydáno 10. června 2019 Ubytování
Vrací se kempování do módy? Pro někoho ano, pro jiné je léto v kempu už dávno běžná dovolená. Návštěvníci kempů jsou však stále náročnější. I proto některé kempy lákají na netradiční typy ubytování, jako jsou jurty, tee-pee, ubytovací sudy či retro maringotky. Pokud se i vy letos chystáte do kempu, mohlo by vás zajímat, jak dopadla soutěž Kemp roku 2018 a co jednotlivá zařízení svým návštěvníkům nabízejí.
Doby z devadesátých let, kdy Češi objevili svět a do kempů mířili jen lidé s nižšími příjmy, jsou dávno pryč. Z většiny areálů se stala příjemná místa pro trávení dovolené, navíc si můžete vybrat z několika stovek míst. Klíčová je ovšem otázka, na jaké klienty se kemp zaměřuje – a právě to snadno zjistíte na stránkách Dokempu.cz. Pokud chcete jen ležet, číst, odpočívat a rybařit, určitě se vám nebude líbit místo, kde od rána do pozdní noci jedou diskotéky a rušná zábava pro mladé. Takže kde by se mohlo líbit právě vám?
 

Kemp roku 2018 - Stříbrný rybník

Stříbrný rybníkVítězem již 14. ročníku tradiční ankety Kemp roku 2018 se stal Kemp a chaty Stříbrný rybník z Královéhradeckého kraje, který zároveň obsadil nejvyšší příčku v kategorii Nejlepší kemp roku 2018 pro mladé páry a pařany.

Stříbrný rybník návštěvníci oceňují pro jeho krásné prostředí, blízký rybník ke koupání, širokou možnost výběru ubytování, vybavenost areálu, doprovodné a sportovní aktivity, jídlo v restauraci, vstřícný a příjemný personál a čisté a udržované sociální zařízení.
 

Druhý nejlepší a zároveň vítěz kategorie "rodiny s dětmi"

Autokemp SedmihorkyNa druhém místě se umístil Autocamp Sedmihorky v Českém ráji. Čistý a upravený čtyřhvězdičkový areál nabízí ubytování v luxusních chatách, mobilhomech, v malých chatkách, ve stanech s podsadou, v týpí nebo na karavanových a stanových loukách.

Kromě různých typů ubytování si tu užijete koupání v rybníku Bažantník, dětské hřiště, klubovny, spoustu sportovišť i pestrou nabídku volnočasových aktivit a programů, zaměřených především na rodiny s dětmi. Na recepci vám vydají povolenky na rybaření, hned za branou pak čeká Hruboskalské skalní město a interaktivní naučná stezka zaměřená na děti. Kemp zároveň vyhrál kategorii "Nejlepší kemp roku 2018 pro rodiny s dětmi".
 

Léto na Slapech ve Staré Živohošti

Stará ŽivohošťTřetí příčku ankety obsadil oblíbený Kemp Stará Živohošť na břehu Slapské přehrady. Areál rekreačního střediska svým umístěním zaručuje optimální podmínky pro rodinnou rekreaci, součástí areálu jsou sportovní a společenské komplexy, restaurace se zahrádkou, velký bazén se slanou vodou, vlastní molo 100 metrů od střediska s možností zapůjčení loďky nebo šlapadla pro romantické projížďky po Vltavě.

Ubytovat se můžete v chatičkách se soc. zařízením, bez soc. zařízení nebo v hotelovém pokoji. Samozřejmostí je připojení k wi-fi. Každý pátek hraje v kempu živá hudba každý a v sobotu je diskotéka. Ubytovaní zde mají možnost grilování selete, krůty, opékání buřtů, rybolovu, zapůjčení lodiček či horských kol.
 

Další ohodnocené kempy

Autokemp Frenštát pod RadhoštěmMezi dalšími kempy v anketě Kemp roku bodoval na čtvrtém místě Autokemp Frenštát pod Radhoštěm v podhůří Beskyd. Ten bývá pravidelně hodnocen jako skvělé místo pro pobyt s dětmi. Děti si zde oblíbily zejména dopravní hřiště, je tu i dětské hřiště s trampolínami, houpačkami a pískovištěm nebo altány s krby na grilování. Ubytovat se můžete ve vybavených chatičkách, stanech či karavanech, a kdo si na pět a více nocí objedná chatku, dostane zdarma dvě vstupenky do blízkého aquaparku.

Na pátém místě v anketě se umístil slovenský kemp ATC Trusalová na úpatí Malé Fatry. Šesté místo pak ovšem patří Liščímu Mlýnu v Beskydech, který v létě žije indiánským životem, na sedmém místě je Kanak - kemp Branná v Jižních Čechách u Vltavy, na půli cesty mezi Vyšším Brodem a Českým Krumlovem. Čistý kemp v lůně přírody ocení nejen vodáci, ale i milovníci přírody, kteří sem zavítají.

Na třech posledních místech v TOP 10 českých kempů jsou Camp Dolce nedaleko Trutnova, Autokemp Merkur Pasohlávky na jižní Moravě na břehu Novomlýnské nádrže; a Koupaliště a kemp Pecka.
 

Pár dalších tipů aneb kam se vydat, když…

  • cestujete s karavanem nebo obytným přívěsem? Nejlepším kempem pro karavanisty vyhlásili účastníci ankety Camp Dolce V klidném přírodním prostředí, na úpatí Krkonoš. V předchozích ročnících si karavanisté oblíbili také Autokemp Brodský v Červeném Kostelci; v kempu je lanové hřiště, půjčovna lodiček i šlapadel, zookoutek s voliérou australských papoušků a Brodíkův ráj s desítkami dřevěných vyřezávaných soch.
  • …jezdíte rádi na kole? Nejlepším kempem roku pro cyklisty byl zvolen Autokempink Strážnice na jižní Moravě. Je skvělým výchozím bodem pro putování po vinařských stezkách a Baťově kanále, v kempu objevíte také dva bazény s tobogánem a uzamykatelnou úschovnu kol.
  • …cestujete na motorce? Nejlepším kempem roku 2018 pro motorkáře se stal Kemp u Kukačků na břehu Lipna v Horní Plané. V kempu je vybudované nové sociální zařízení, kde jsou záchody, umývárny a sprchové automaty, dětský koutek, kuchyň se sporákem, lednicí, mikrovlnkou a prádelna s automatickými pračkami a sušičkou.
  • camping olšinamilujete ticho a klid? Na rovinu, už samotné zařazení mezi nejoblíbenější kempy prozrazuje, že v uvedených místech v sezoně bývá často plno a komu vadí tábornický ruch, měl by se poohlédnout po jiném ubytování. Přesto je místo, které můžete vyzkoušet, a sice Camping Olšina na břehu Lipna necelý kilometr od Černé v Pošumaví coby Kemp s nejlépe hodnoceným prostředím. Areál uspořádaný do teras má vlastní pláž a je vyhlášený tím, že tu velmi přísně dodržují noční a dokonce i denní klid!
AutoCamp Osek

AutoCamp Osek

Autocamp Osek je lemován zalesněnými vrchy, které vybízejí k turistice, cykloturistice a houbaření.

Kemp Branná na Vltavě

Kemp Branná na Vltavě

Kemp Branná leží v jižních Čechách na pravém břehu Vltavy, na půli cesty mezi Vyšším Brodem a Českým Krumlovem, na říčním km 298. Poloha kempu je výhodná nejen pro vodáky, kteří zde mohou nocovat při sjíždění Vltavy, ale i pro všechny ostatní turisty.

Přehrada Slapy - užijte si koupání i vodní sporty

Přehrada Slapy - užijte si koupání i vodní sporty

Doposud pátou největší přehradou v České republice je přehrada Slapy postavená roku 1950. Kromě vodních sportů jako je např. jachtaření, vodní lyžování, windsurfing, ale také koupání je přehrada využívána lodní dopravou.

Dovolená na Staré Živohošti

Dovolená na Staré Živohošti

Rekreační středisko Stará Živohošť je vhodné pro společenské a sportovní využití. Celoročně zde pořádáme firemní akce, večírky, oslavy, školní nebo sportovní akce, ale také rodinné rekreace. Středisko se nachází blízko Slap v klidné a krásné přírodě s možností výletů do okolí.

Autokemp Frenštát pod Radhoštěm

Autokemp Frenštát pod Radhoštěm

Autokemp Frenštát pod Radhoštěm se nachází v krásném prostředí podhůří Beskyd. V těsné blízkosti kempu najdete moderní aquapark, zajímavé turistické cíle i cyklistické trasy.

Zahrajte si na indiány na Liščím mlýně v Beskydech

Zahrajte si na indiány na Liščím mlýně v Beskydech

Přijeďte na Liščí mlýn, kde vás zasvětí do tajů indiánského života a zvyků.

Relaxace a sportování v kempu Pecka

Relaxace a sportování v kempu Pecka

V areálu Koupaliště a kempu Pecka se nachází venkovní bazén s křišťálovou vodou a dětské brouzdaliště. Kemp je vhodným výchozím bodem k četným výletům pro pěší tak i cykloturistiku.

Pasohlávky – rekreační centrum na Novomlýnských nádržích

Pasohlávky – rekreační centrum na Novomlýnských nádržích

Na území především rekreační obce a v jejím blízkém okolí najdeme penziony, rekreační střediska a kempy. Pasohlávky jsou vyhledávaným cílem především letní rekreace s možností koupání v přehradě i pobřežních jezerech. V jihovýchodní části obce a na břehu vodní nádrže je Jacht klub. Od západního a východního okraje obce se rozprostírají rozlehlé ovocné sady.

Autokemp Brodský u Červeného Kostelce

Autokemp Brodský u Červeného Kostelce

Kemp Brodský se nachází uprostřed turisticky nejkrásnější a nejzajímavější oblasti České republiky mezi Babiččiným údolím, Červeným Kostelcem a Náchodem. Samotný kemp leží na břehu rybníka Brodský, který je obklopen březovým hájem, velkou travnatou pláží a má písčité, pozvolna klesající dno.

Autokempink Strážnice - odpočinek v srdci jižní Moravy

Autokempink Strážnice - odpočinek v srdci jižní Moravy

Autokempink Strážnice s rozlohou 4000 m² a kapacitou 306 lůžek, nabízí ubytování ve 2 a 4 lůžkových pokojích v budovách a 2,4 a 6 lůžkových chatkách převážně vybavených sociálním zařízením. Areál koupaliště má dva bazény, tobogán, minigolf a víceúčelové hřiště.

Kemp Sedmihorky v Českém ráji

Kemp Sedmihorky v Českém ráji

Na úpatí Hruboskalského skalního města, v pomyslném srdci chráněné krajinné oblasti Český ráj, se rozkládá kemp Sedmihorky. Ubytovat se zde můžete jak ve vlastním stanu, chatičkách a karavanech, tak také třeba v indiánském týpí. Kemp se stal kempem roku 2017.

Camp Dolce v Oblanově u Trutnova

Camp Dolce v Oblanově u Trutnova

Celoročně otevřený kemp Dolce leží v klidném přírodním prostředí, na úpatí Krkonoš, asi 5 km od Trutnova. Místo uprostřed lesů je ideální pro milovníky přírody, klidu, rodiny s dětmi, seniory a sportovce. Užijete si zde relaxaci, rybáření, houbaření, turistiku, cyklistiku a v zimě i zimní sporty.

Stříbrný rybník - do kempu i za zábavou

Stříbrný rybník - do kempu i za zábavou

Rekreační areál Stříbrný rybník se nachází u největšího z rybníků rozprostřených v okolí města Hradec Králové. Areál díky své poloze uprostřed nádherné přírody na pomezí Přírodního parku řeky Orlice a Novohradeckých lesů je ideální pro rodinnou dovolenou.

Další aktuality