!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Jedete na léto do kempu? Vyberte si z vítězů soutěže Kemp roku
Jedete na léto do kempu? Vyberte si z vítězů soutěže Kemp roku
"> "> "> "> ">
Ubytování

Jedete na léto do kempu? Vyberte si z vítězů soutěže Kemp roku

  • Vydáno11. června 2020
Vrací se kempování do módy? Pro někoho ano, pro jiné je léto v kempu už dávno běžná dovolená. Návštěvníci kempů jsou však stále náročnější. I proto některé kempy lákají na netradiční typy ubytování, jako jsou jurty, tee-pee, ubytovací sudy či retro maringotky. Pokud se i vy letos chystáte do kempu, mohlo by vás zajímat, jak dopadla soutěž Kemp roku 2019 a co jednotlivá zařízení svým návštěvníkům nabízejí.
Doby z devadesátých let, kdy Češi objevili svět a do kempů mířili jen lidé s nižšími příjmy, jsou dávno pryč. Z většiny areálů se stala příjemná místa pro trávení dovolené, navíc si můžete vybrat z několika stovek míst. Klíčová je ovšem otázka, na jaké klienty se kemp zaměřuje – a právě to snadno zjistíte na stránkách Dokempu.cz. Pokud chcete jen ležet, číst, odpočívat a rybařit, určitě se vám nebude líbit místo, kde od rána do pozdní noci jedou diskotéky a rušná zábava pro mladé. Takže kde by se mohlo líbit právě vám?
 

Kemp roku 2019 – Autocamp Sedmihorky

Autokemp SedmihorkyNa prvním místě se umístil Autocamp Sedmihorky v Českém ráji. Čistý a upravený čtyřhvězdičkový areál nabízí ubytování v luxusních chatách, mobilhomech, v malých chatkách, ve stanech s podsadou, v týpí nebo na karavanových a stanových loukách.

Kromě různých typů ubytování si tu užijete koupání v rybníku Bažantník, dětské hřiště, klubovny, spoustu sportovišť i pestrou nabídku volnočasových aktivit a programů, zaměřených především na rodiny s dětmi. Na recepci vám vydají povolenky na rybaření, hned za branou pak čeká Hruboskalské skalní město a interaktivní naučná stezka zaměřená na děti. Kemp zároveň vyhrál kategorii "Nejlepší kemp roku 2018 pro rodiny s dětmi".
 

Léto na Slapech ve Staré Živohošti

Stará ŽivohošťDruhou příčku ankety o nejoblíbenější kemp roku obsadil oblíbený Kemp Stará Živohošť na břehu Slapské přehrady. Areál rekreačního střediska svým umístěním zaručuje optimální podmínky pro rodinnou rekreaci, součástí areálu jsou sportovní a společenské komplexy, restaurace se zahrádkou, velký bazén se slanou vodou, vlastní molo 100 metrů od střediska s možností zapůjčení loďky nebo šlapadla pro romantické projížďky po Vltavě.

Ubytovat se můžete v chatičkách se soc. zařízením, bez soc. zařízení nebo v hotelovém pokoji. Samozřejmostí je připojení k wi-fi. Každý pátek hraje v kempu živá hudba každý a v sobotu je diskotéka. Ubytovaní zde mají možnost grilování selete, krůty, opékání buřtů, rybolovu, zapůjčení lodiček či horských kol.


Jako u moře na Vranovské přehradě

Vranovská plážTřetí bronzové místo patří letos Campingu Vranovská pláž. Ten nabízí různé typy ubytování, od jednoduše zařízených chatek, přes ubytovnu až po komfortní ubytování v penzionu a v mobilheimech, v celkové kapacitě 270 lůžek. Dále je zde připraveno 400 stanových míst a 80 míst pro karavany s možností elektrické přípojky. Pro stany je vyhrazen prostor jak na slunných místech, tak i ve stínu pod vzrostlými stromy. Parkování osobních vozidel je na určených místech, a v některých částech kempu přímo u stanů a karavanů. Camp je rozdělen sektory na klidnější a rušnější zónu. Pro milovníky táborového ohně jsou připravena centrální táborová ohniště.

Zážitky na Vranovské pláži čekají i v místním lanovém centru, půjčovně elektrolodí a šlapadel, ale i na unikátním Pařníku, který je neodmyslitelnou součástí kempu. Jde o velmi příjemnou kavárnu/bar přímo na vodě – přestavěnou loď. Vranovské přehradě se přezdívá Moravský Jadran hlavně díky své příjemně teplé a čisté vodě i krásným přírodním scenériím.
 

Na břehu Hracholuské přehrady v kempu Keramika

kemp KeramikaMottem kempu Keramika je "normální kemp pro normální lidi". Příjemné místo pro pohodovou dovolenou leží v hezkém prostředí na břehu Hracholuské přehrady a nabízí ubytování ve vlastních stanech, chatkách, hlavní budově a mobilheim. Oblíbené jsou i tzv. Hobití domky připomínající bydlení v rekreačních dřevěných sudech.

Specialitou kempu jsou zábavné večery s živou hudbou, které se konají v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu. Začínají vždy v 19:00, avšak striktně končí ve 22:00, kdy nastává noční klid. Těšit se můžete na country, pop i rock.


Pohoda u Stříbrného rybníku

Stříbrný rybníkPátým nejlépe hodnoceným kempem v republice je areál Kempu a chat Stříbrný rybník v Královéhradeckém kraji. reál díky své poloze uprostřed nádherné přírody na pomezí Přírodního parku řeky Orlice a Novohradeckých lesů je ideální pro rodinnou dovolenou.

Stříbrný rybník návštěvníci oceňují pro jeho krásné prostředí, blízký rybník ke koupání, širokou možnost výběru ubytování, vybavenost areálu, doprovodné a sportovní aktivity, jídlo v restauraci, vstřícný a příjemný personál a čisté a udržované sociální zařízení.
 

Vodácký kemp Kanak – Branná u Vltavy

kemp brannáKanak – kemp Branná leží v jižních Čechách na pravém břehu Vltavy, na půli cesty mezi Vyšším Brodem a Českým Krumlovem, na říčním km 298. Poloha kempu je výhodná nejen pro vodáky, kteří zde mohou nocovat při sjíždění Vltavy, ale i pro všechny ostatní turisty. V kempu na vás čeká příjemné prostředí přírodního rázu, přátelský a ochotný personál, bohatá nabídka jídel a pití v místní restauraci a čistá, pravidelně udržovaná sanitární zařízení.

Můžete stanovat na pravidelně udržovaném trávníku, v zateplených chatkách, indiánském teepee či mongolské jurtě. V teepee i jurtě jsou dřevěné podlážky, spí se tedy na vlastních karimatkách a spacácích. V chatkách se spí na čistě povlečeném lůžku s peřinou a polštářem.
 

Celoročně otevřená náruč kempu Dolce

kemp dolceKemp Dolce leží v klidném přírodním prostředí, na úpatí Krkonoš, asi 5 km od Trutnova. Místo uprostřed lesů je ideální pro milovníky přírody, klidu, rodiny s dětmi, seniory a sportovce. Užijete si zde relaxaci, rybáření, houbaření, turistiku, cyklistiku a v zimě i zimní sporty. Kemp nabízí ubytování ve zděných rekreačních domcích (pokoje s balkonem a vlastním sociálním zařízením), ve dřevěných Finských chatkách, pronájem plně vybavených rodinných stanů a samozřejmě kempová místa pro karavany a stany.

Kemp DolceZděné domky jsou vytápné, vhodné pro celoroční ubytování. Elektřina, teplá voda, povlečení a ručníky jsou zahrnuty v ceně.

Nedílnou součást kempu Dolce tvoří rekreační nádrž s travnatou pláží, rybník pro sportovní rybolov, stylová restaurace, kiosky s rychlým občerstvením, dětské hřiště, sportovní areál (tenisové kurty, volejbalový kurt, minigolf), ohniště, zastřešené venkovní posezení s grilem, kempová kuchyňka, kempové sociální zařízení, prádelna, babyroom, recepce, prodejna základních potravin a hygienických potřeb.
 

Základna pro dovolenou v Beskydech – Autokemp ve Frenštátě

KempingAutokemp Frenštát pod Radhoštěm se nachází v krásném prostředí podhůří Beskyd. Ubytovat se můžete v jedné z dvaadvaceti chatek z nichž jedna je dvoupatrová pro 8 osob vybavená krbem, společenským prostorem a vlastním sociálním zázemím. Dále je v nabídce 6 chatek pro dvě osoby, 15 chatek pro 4 osoby a dvě chatky s bezbariérovým přístupem.

Všechny chatky v autokempu jsou vybaveny sprchovým koutem, sociálním zařízením a vybavenou kuchyňkou. Návštěvníci, kteří přijedou karavany, mají možnost napojení na venkovní přívody vody a elektrickou síť. Součástí areálu je budova s kuchyňkou, společenskou místností, prádelnou, sociálním zařízením sprchami s teplou vodou a WC. Celý areál kempu je vybaven bezbariérovými přístupy. V celém areálu je Wi-Fi. V areálu kempu je otevřené ohniště a pět pergol s krby na grilování. Dřevo je k dispozici zdarma.
 

Kempování u koupaliště v Pecce

kemp peckaV areálu Koupaliště a kempu Pecka se nachází venkovní bazén s křišťálovou vodou a dětské brouzdaliště. V kempu můžete využít velké množství sportovišť a dětských hřišť. Rodiny s dětmi jistě ocení dětské prolézačky, skákací trampolíny, pískoviště, kreslící tabule a dětské brouzdaliště. Sportovně založení návštěvníci si zde užijí kurty na tenis, volejbal, nohejbal, plážový volejbal, plážový fotbal. Dále je k dispozici stolní tenis, koš na basketbal. Příznivci adrenalinu se vyžijí na lezecké stěně.

Kemp nabízí ubytování v apartmánech, chatkách (s příslušenstvím i bez) a samozřejmě zde nechybí místo pro váš vlastní stan či karavan.
 

Indiánský život na Liščím Mlýně

teepeeChatová osada a penzion Liščí Mlýn se nachází na okraji města Frenštát pod Radhoštěm v Beskydech. Můžete si zde pronajmout jak pokoj, tak chatku s elektrickým přímotopem. Sportovní vyžití v podobě antukového kurtu a stolního tenisu je samozřejmostí. Objednat se dá i jízda na koni, zastřílet si můžete na vzduchovkové střelnici a k dispozici je rovněž stolní tenis. Příjemnou atmosféru večera naladí indiánské ohniště.

Pod názvem „Indiáni ještě nevymřeli” se skrývá osvědčený indiánský program, který je vhodný pro školní výlety. V průběhu léta se zde konají tzv. indiánské dny, kdy probíhají ukázky ze života této kultury, bubenické a taneční worshopy, show dravých ptáků a ochutnávky indiánské kuchyně. Přes celé léto se můžete ubytovat v teepee - každé tepee je určeno pro 4-5 osob, k dispozici jsou dřevěná lůžka, ale počítá se s použitím vlastního spacáku.
 

Pár dalších tipů aneb kam se vydat, když…

  • cestujete s karavanem nebo obytným přívěsem? Nejlepším kempem pro karavanisty vyhlásili účastníci ankety již zmíněný Autocamp Sedmihorky v klidném přírodním prostředí Českého ráje. V předchozích ročnících si karavanisté oblíbili také Camp Dolce a Autokemp Brodský v Červeném Kostelci.
  • …jezdíte rádi na kole? Nejlepším kempem roku pro cyklisty byl zvolen kemp u Kukačků na břehu Lipna v Horní Plané. V kempu je vybudované nové sociální zařízení, kde jsou záchody, umývárny a sprchové automaty, dětský koutek, kuchyň se sporákem, lednicí, mikrovlnkou a prádelna s automatickými pračkami a sušičkou.dále cyklistí rádi jhezdí i do autokempingu Strážnice na jižní Moravě. Je skvělým výchozím bodem pro putování po vinařských stezkách a Baťově kanále, v kempu objevíte také dva bazény s tobogánem a uzamykatelnou úschovnu kol.
  • …cestujete na motorce? Nejlepším kempem pro motorkáře se stal kemp Dolce.
  • vodáci vltavamilujete ticho a klid? Na rovinu, už samotné zařazení mezi nejoblíbenější kempy prozrazuje, že v uvedených místech v sezoně bývá často plno a komu vadí tábornický ruch, měl by se poohlédnout po jiném ubytování. Přesto je místo, které můžete vyzkoušet, a sice Rekreační středisko Radava u Orlické přehrady. Minulý rok zvítězil v této kategorii Camping Olšina na břehu Lipna necelý kilometr od Černé v Pošumaví. Areál uspořádaný do teras má vlastní pláž a je vyhlášený tím, že tu velmi přísně dodržují noční a dokonce i denní klid!
  • Patříte mezi trampy, kteří si rádi rozdělají oheň a zazpívají u kytary? Pak si dovolenou užijete v Autokempu Frenštát pod Radhoštěm, který byl vyhlášený nejlepším trampským místem.
  • Tradiční jedničkou mezi kempy pro vodáky je (jako každý rok) Kanak – kemp Branná.
Camp Dolce v Trutnově

Camp Dolce v Trutnově

Kemp Dolce leží 4 km od Trutnova. Místo uprostřed lesů je ideální pro milovníky přírody, klidu, rodiny s dětmi, seniory a sportovce. Užijete si zde relaxaci, rybaření, houbaření, turistiku, cyklistiku a vodní radovánky uprostřed poklidné přírody, na úpatí hor Krkonoš, nedaleko Trutnova.

Kemp Sedmihorky v Českém ráji

Kemp Sedmihorky v Českém ráji

Na úpatí Hruboskalského skalního města, v pomyslném srdci chráněné krajinné oblasti Český ráj, se rozkládá kemp Sedmihorky. Ubytovat se zde můžete ve vlastním stanu, chatičkách i karavanech, nebo třeba v indiánském týpí. Kemp se stal kempem roku 2019, v r. 2020 pak nejlepší kemp pro rodiny s dětmi.

Stříbrný rybník – do kempu i za zábavou

Stříbrný rybník – do kempu i za zábavou

Rekreační areál Stříbrný rybník se nachází v Malšově Lhotě u města Hradec Králové, na břehu Stříbrného rybníka. Areál díky své poloze uprostřed nádherné přírody na pomezí Přírodního parku řeky Orlice a novohradeckých lesů je ideální pro rodinnou dovolenou.

Kemp Branná na Vltavě

Kemp Branná na Vltavě

Kemp Branná leží v jižních Čechách na pravém břehu Vltavy, na půli cesty mezi Vyšším Brodem a Českým Krumlovem, na říčním km 298. Poloha kempu je výhodná nejen pro vodáky, kteří zde mohou nocovat při sjíždění Vltavy, ale i pro všechny ostatní turisty.

Camping Vranovská pláž

Camping Vranovská pláž

Kemp Vranovská pláž nabízí různé typy ubytování, od jednoduše zařízených chatek, přes ubytovnu až po komfortní ubytování v penzionu a v mobilheimech, v celkové kapacitě 270 lůžek. Dále je zde připraveno 400 stanových míst a 80 míst pro karavany s možností elektrické přípojky.

Přehrada Slapy – užijte si koupání i vodní sporty

Přehrada Slapy – užijte si koupání i vodní sporty

Doposud pátou největší přehradou v České republice je přehrada Slapy postavená roku 1950. Kromě vodních sportů jako je např. jachtaření, vodní lyžování, windsurfing, ale také koupání je přehrada využívána lodní dopravou.

Rekreační středisko Radava u Orlíka

Rekreační středisko Radava u Orlíka

Rekreační středisko Radava se nachází přímo na břehu Orlické přehrady, ve stínu borového lesa. Na rozlehlé vodní ploše můžete koupat, rybařit, dovádět s dětmi a provozovat nespočet vodních sportů jako windsurfing, jachting a další.

Kemp Keramika u přehrady Hracholusky

Kemp Keramika u přehrady Hracholusky

Kemp Keramika o rozloze 30.000 m² leží v hezkém prostředí na břehu Hracholuské přehrady, asi 15km západně od Plzně. Je vhodný pro milovníky vodních sportů, rybáře, houbaře, turisty a zároveň pro všechny, kteří vyhledávají nové zážitky a aktivní dovolenou.

AutoCamp Osek

AutoCamp Osek

Autocamp Osek je lemován zalesněnými vrchy, které vybízejí k turistice, cykloturistice a houbaření.

Dovolená na Staré Živohošti

Dovolená na Staré Živohošti

Rekreační středisko Stará Živohošť je vhodné pro společenské a sportovní využití. Celoročně zde pořádáme firemní akce, večírky, oslavy, školní nebo sportovní akce, ale také rodinné rekreace. Středisko se nachází blízko Slap v klidné a krásné přírodě s možností výletů do okolí.

Zahrajte si na indiány na Liščím mlýně v Beskydech

Zahrajte si na indiány na Liščím mlýně v Beskydech

Přijeďte na Liščí mlýn, kde vás zasvětí do tajů indiánského života a zvyků.

Relaxace a sportování v kempu Pecka

Relaxace a sportování v kempu Pecka

V areálu Koupaliště a kempu Pecka se nachází venkovní bazén s křišťálovou vodou a dětské brouzdaliště. Kemp je vhodným výchozím bodem k četným výletům pro pěší tak i cykloturistiku.

Autokemp Frenštát pod Radhoštěm

Autokemp Frenštát pod Radhoštěm

Autokemp Frenštát pod Radhoštěm se nachází v krásném prostředí podhůří Beskyd. V těsné blízkosti kempu najdete moderní aquapark, zajímavé turistické cíle i cyklistické trasy.

Další aktuality