Úvod > Aktuality > Ve Frymburku se otevře nový lyžařský areál
Ve Frymburku se otevre nový lyžarský areál
"> Ve Frymburku se otevre nový lyžarský areál "> Lyžování ve Frymburku na Marte prinese také novou možnost výhodnejších zimních radovánek na Lipne "> Deti do 10 let si zalyžují ve Frymburku pouze za 50 Kc na den, dospelí pak zaplatí 110 korun
Zimní sporty

Ve Frymburku se otevře nový lyžařský areál

  • Vydáno11. listopadu 2013
Ve Frymburku u Lipneského jezera se začátekm prosince 2013 otevře nový lyžařský areál, který bude vhodý především pro rodiny s dětmi. Pro děti zde bude k dispozici speciální dětský park Médi Kubíka se dvěma pojizdnými koberci, lyžařskou školou a celou řadou zábavných atrakcí.
Lyžování ve FrymburkuNově modernizovaný Skipark Frymburk přináší zcela novou možnost rodinného lyžování na Lipně pro ty, kteří mají raději zimní radovánky bez davů lidí v příjemném komorním prostředí. Na kopci Marta, s překrásným výhledem na Lipenské jezero, si užijete nerušené zimní radovánky s dobrotivou a přátelskou atmosférou. Vaše děti zažijí v novém dětském parku Médi Kubíka nefalšovanou radost z lyžování, která jim vydrží i v pozdějších letech.

Lyžování ve Frymburku na Martě přinese také novou možnost výhodnějších zimních radovánek na Lipně. Cenová politika inspirovaná osvědčeným rakouským systémem z Alp nebo např. nedalekého Hochfichtu, myslí především na podporu rodin s dětmi a ubytované hosty. Děti do 10 let si zalyžují ve Frymburku pouze za 50 Kč na den, dospělí pak zaplatí 110 korun. Pro hosty ubytované ve spolupracujících hotelech a penzionech jsou připraveny zvýhodněné ceny vícedenních volitelných skipasů, které jsou platné celou zimní sezónu 2013/14 včetně vánočních a jarních prázdnin.

A co všechno vám Skipark Frymburk nabídne? Kromě dětského parku, lyžařské školy a půjčovny sportovního vybavení si zde můžete užít zábavnou snowtubingovou dráhu v délce 115 m s klopenými zatáčkami nebo dvě široké a přehledné sjezdové tratě o délce 620 a 650 m vhodné pro děti a začátečníky. Samotřejmostí je také možnost večerního lyžování s jedinečným pohledem na osvětlený „noční" poloostrov Frymburk, občerstvení „Ranč U tří Anč" s dětským koutkem či bezplatné parkoviště přímo u dětského parku. Vyznavače běžeckého lyžování jistě potěší nové propojení běžeckých stop okolo Frymburku s běžeckými stopami okolo sousedního Skiareálu Lipno.
Park Frymburk – rodinné lyžování na Lipně

Park Frymburk – rodinné lyžování na Lipně

Park Frymburk je areálem s klidnou atmosférou, jehož služby uvítají především rodiny s dětmi. Hlavním tahákem je zde dětské hřiště s pohyblivými koberci.

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero České republiky. Voda z přehrady je vedena k podzemní elektrárně. Jezero, které vzniklo za hrází, je právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v místě největší šířky (u Černé v Pošumaví) činí vzdálenost obou břehů 10 km.