Úvod > Aktuality > Oslavte konec roku na Lipně
Oslavte konec roku na Lipně
"> "> "> "> "> Ve Skiareálu Lipno oslaví konec roku silvestrovským mejdanem s maskoty
Zimní sporty

Oslavte konec roku na Lipně

  • Vydáno30. prosince 2021
Strávit poslední dny roku starého a první hodiny a dny toho nového je nejlepší aktivně v čisté šumavské přírodě v okolí lipenského jezera. Skiareál Lipno má v provozu všechny lanové dráhy a každý den nabízí aktivní zábavu na lyžích i snowboardu. Perfektně upravené sjezdovky lákají lyžaře už od ranních hodin. Tradiční návštěva Stezky na Nový rok je skvělou příležitostí, jak nejen aktivně strávit první den nového roku, ale také ochutnat originální punč a vyhrát jednodenní skipas. Otevřeno bude jako vždy od 10 hodin.
Perfektně upravené sjezdovky lákají lyžaře už od ranních hodin. Nezřídka se stává, že přesně v 8.30 h kdy se rozjíždí lanovka Lipno Express jsou u ní připraveni první milovníci zimních sportů. Lyžovat mohou denně od 8.30 do 16 hodin, večer pak na osvícené sjezdovce Jezerní od 18 do 21 hodin. Poslední den v roce, tedy na svátek sv. Silvestra, je z bezpečnostních důvodů večerní lyžování zrušeno.

Nudit se na Lipně určitě nebudete! Zábavu si můžete užít i po lyžování. Stezka korunami stromů je otevřena každý den a naskytnou se vám z ní krásné výhledy do okolní krajiny. I o vánočních prázdninách jsou pro děti připravené animační programy s lišákem Foxem.

Na Nový rok se pak můžete těšit na tradiční Novoroční výstup na Stezku korunami stromů. Pro všechny návštěvníky bude připravený pamětní list. Ve věži se pak můžete zahřát nealkoholickým punčem.
Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Bruslařská magistrála na Lipně – nejdelší dráha na přírodní bruslení

Bruslařská magistrála na Lipně – nejdelší dráha na přírodní bruslení

Pokud rádi bruslíte, využijte krásných 12 km bruslařské dráhy na zamrzlé lipenské přehradě. Bruslení na Lipně je českým unikátem, který láká o slunečných víkendech až pět tisíc lidí denně. Za příznivých pozmínek bývá dráha prodloužena až na rekordních 38 km z Lipna nad Vltavou až do Perneku!

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Lipno Card – karta hosta

Lipno Card – karta hosta

Lipno.card − je to věrnostní karta plná výhod a tipů, která odemkne váš čas na Lipně v dovolenou plnou zábavy. Je zdarma, zaplatíte pouze vratnou zálohu ve výši 100 Kč. Aktivní je až po jejím přiřazení k registraci na webových stránkách projektu.