!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Skiareál Lipno letos nabídne bezpečné lyžování i největší obchod na horách
Skiareál Lipno letos nabídne bezpečné lyžování i největší obchod na horách
"> "> ">
Zimní sporty

Skiareál Lipno letos nabídne bezpečné lyžování i největší obchod na horách

Vydáno 13. listopadu 2020
Hory jsou jedním z nejzdravějších prostředí, které si u nás můžeme dopřát. Skiareál Lipno je připraven na letošní zimní sezonu, a kromě základních hygienických opatření nachystal i několik novinek. Pětihvězdičkové lyžařské středisko bylo v předešlých sezónách oceněno cenou Evropské komise Eden – Evropská excelentní destinace.
Ski LipnoPohyb v čisté šumavské přírodě posiluje tolik potřebnou obranyschopnost, avšak i zde je potřeba, abychom dodržovali všechna nezbytná hygienická opatření. Ta budou nastavena průběžně dle aktuálního stupně regionálního semaforu, nicméně dostatek dostupné dezinfekce, pravidelný úklid a čištění společných prostor nebo dodržování minimálních rozestupů jsou základní hygienická pravidla, která budou ve Skiareálu Lipno platit stále.

skiareálSedačky lanových drah budou pravidelně dezinfikovány a nástup na ně bude organizován tak, aby byly mezi návštěvníky dodržovány dostatečné rozestupy. Ochrana dýchacích cest je jednou ze základních hygienických pravidel, a proto se na Lipně bude dbát na dodržování této povinnosti a apelovat na pravidelnou výměnu, či adekvátní údržbu roušek či jiných vhodných pomůcek.

Vnitřní prostory restaurací, občerstvení i Après Ski barů budou dodržovat svá vlastní stanovená pravidla vydaná Ministerstvem zdravotnictví České republiky, a tak v nich mohou nastat různá omezení například v podobě otevírací doby nebo počtu osob uvnitř baru či restaurace.


Nákup skipasu z pohodlí domova

skiareál lipnoNejbezpečnější a také nejjednodušší je nákup skipasu online. Stačí navštívit e-shop lipnocard.cz a zde již intuitivně nakoupit skipas či vstupenku na jinou z lipenských aktivit. Návštěvníci se tak vyhnou případné frontě u pokladen a mohou tak po příjezdu na bezplatné centrální parkoviště nasadit lyžáky a vyrazit pro léčivé endorfiny, které se jim už po pár minutách sjezdování po šumavských svazích vyplaví.
 
Pro lyžaře začátečníky je připraveno letos nové, větší, výukové hřiště Fox park nebo několik desítek instruktorů z lyžařské školy Lipno. Ta letos upřednostní individuální výuku a hromadné učení omezí na maximálně 6 osob ve skupině.
 
Ani nákup vícedenního skipasu není v letošním roce nijak riskantní. V případě, že bylo nutné skiareál z důvodu vládních nařízení uzavřít, garantuje Skiareál Lipno vrácení poměrné ceny za skipas.
 

Největší prodejna Intersport na českých horách

intersportPro nadcházející zimní sezonu, čeká na všechny návštěvníky areálu jedna z hlavních novinek. Jsou jí nové a komfortnější zázemí lyžařské školy, půjčovny zimního vybavení i obchodu Intersport, který se tak stane největší prodejnou této značky na českých horách. Nové prostory budou modernější a prostornější než doposud a vstupovat se do nich bude z nového lyžařského náměstí. To vzniklo v prostoru mezi Chatou Lanovkou, která právě prochází rozsáhlou rekonstrukcí, a nově postaveném hotelu Element. Právě v něm se tyto nové služby nacházejí.
Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 - 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Skiareál Lipno - nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno - nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Lipno Card - karta hosta

Lipno Card - karta hosta

Lipno.card − je to věrnostní karta plná výhod a tipů, která odemkne váš čas na Lipně v dovolenou plnou zábavy. Je zdarma, zaplatíte pouze vratnou zálohu ve výši 100 Kč. Aktivní je až po jejím přiřazení k registraci na webových stránkách projektu.

Fox park a Bambini park Lipno

Fox park a Bambini park Lipno

Největší výukovou plochu v České republice najdete u Lipna. Foxpark kapitána Lipánka a Skischool Lipno Park ve Skiareálu Lipno využívá moderní technologie, které jsou osvědčené v alpských střediscích, a proto je velmi oblíbeným místem zimních radovánek především pro rodiny s dětmi.