Úvod > Aktuality > Skvělé lyžování na Šumavě si užijete na Lipně!
Skvělé lyžování na Šumavě si užijete na Lipně!
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Zimní sporty

Skvělé lyžování na Šumavě si užijete na Lipně!

  • Vydáno11. března 2022
I v březnu to na svazích ve Skiareálu Lipno pořádně žije. Otevřeny jsou všechny sjezdovky, na kterých panují báječné podmínky pro lyžování na upravených 11 kilometrech tratí. V provozu jsou také všechny čtyři lanovky, a tak se lyžuje plynule a bez front. Každodenní porci zábavy přináší pro děti i dospělé výukové hřiště Fox park, velkým lákadlem je také večerní lyžování, které dostanete k jednodennímu skipasu zdarma.
Ski LipnoSkiareál Lipno je skvělým místem, kam vyrazit s přáteli či celou rodinou a lyžařská sezona v něm ani zdaleka nekončí. Na Lipně se mohou všichni, kteří dorazí a vypraví se na svah na lyžích či na snowboardu, těšit na parádní podmínky. Zábavné a zároveň bezpečné lyžování je v areálu zaručeno. Sjezdové tratě jsou denně upravovány a na vrchol každé z nich se pohodlně dostanete díky třem čtyřsedačkovým a jedné dvousedačkové lanovce.  
 
Tři pojízdné koberce, pohádkové a zvířecí slalomové dráhy či moderní výukové pomůcky. To vše najdete ve Foxparku, který při návštěvě skiareálu nesmíte vynechat. Výukový Foxpark, se nachází přímo u centrálního parkoviště a je k dispozici všem začínajícím lyžařům. S maskotem areálu si nejen užijí legraci, ale zapomenou díky němu i na to, že to občas úplně nejde.
 
skiareálSkiareál se pyšní také prvotřídní lyžařskou školou Skischool Lipno, která patří mezi nejoblíbenější a nejlépe hodnocené v celé České republice. Doporučujeme si ještě před příjezdem za zvýhodněnou cenu rezervovat jeden z nabízených typů výuky. Na výběr je jak privátní, tak skupinová nebo i večerní trénink s instruktory pro pokročilejší.

Pár metrů od lanovky stojí lyžaři oblíbený hotel Element, který se nachází uprostřed veškerého lipenského dění. Čtyřhvězdičkový hotel poskytuje výborné zázemí pro pobyt u lipenského jezera. V nabídce má několik druhů pokojů i výhledů. Stačí si jen vybrat, zda dáte přednost pohledu na Stezku korunami stromů nebo na tzv. jihočeského moře. Celý hotel má bezbariérový přístup a také dětský koutek, který nepochybně zabaví všechny děti. Od odpoledních 15 hodin navíc každý den až do 20. března probíhají animační programy, ve kterých se hrají hry, tvoří zajímavé výrobky a na závěr nikdy nechybí dětská diskotéka i filmová pohádka a popcorn.
 

Výhledy ze Stezky až na vrcholky Alp

Stezka korunami stromů LipnoDalší zastávkou, kterou si na Lipně můžete udělat, je Stezka korunami stromů. Republikový unikát, který letos slaví deset let od slavnostního otevření, navštívíte každý den od 10 do 16 hodin. Ke Stezce se dostanete Stezkabusem, který jezdí pravidelně z centrálního parkoviště. Celá Stezka je plně bezbariérová, a tak až na vrchol do korun stromů můžete vyrazit i s kočárkem. Cestou se díky kvízovým otázkám dozvíte spoustu zajímavostí. Díky slunečnému počasí, které v posledních dnech na Lipně panuje, jsou výhledy ze Stezky jedinečné a často je vidět až na rakouské Alpy. Na samotném vrcholu na vás čekají originální ptačí hodiny.
 
Vstupenku do korun stromů, stejně jako skipas do skiareálu, je možné zakoupit online z pohodlí domova na webu lipnocard.cz nebo v Klientském informačním centru nacházejícím se na rohu lyžařského náměstí naproti půjčovně Intersport Rent.
Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Fox park a Bambini park Lipno

Fox park a Bambini park Lipno

Největší výukovou plochu v České republice najdete u Lipna. Foxpark kapitána Lipánka a Skischool Lipno Park ve Skiareálu Lipno využívá moderní technologie, které jsou osvědčené v alpských střediscích, a proto je velmi oblíbeným místem zimních radovánek především pro rodiny s dětmi.

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Lipno Card – karta hosta

Lipno Card – karta hosta

Lipno.card − je to věrnostní karta plná výhod a tipů, která odemkne váš čas na Lipně v dovolenou plnou zábavy. Je zdarma, zaplatíte pouze vratnou zálohu ve výši 100 Kč. Aktivní je až po jejím přiřazení k registraci na webových stránkách projektu.