Úvod > Aktuality > Skvělé lyžování na Šumavě si užijete na Lipně!
Zimní sporty

Skvělé lyžování na Šumavě si užijete na Lipně!

  • Vydáno9. března 2023
Lyžařské podmínky jsou ve Skiareálu Lipno ideální. Počasí dovoluje zasněžování technickým sněhem a k tomu připadlo i několik cm sněhu přírodního. Sjezdovky jsou tak dokonale pokryté 100 cm vrstvou sněhu a perfektně upravené. Všechny sjezdovky jsou v plném provozu, vychutnáte si tak úsek s měřeným slalomem, skicross, i snow park. Celkem téměř 13 km zimního sportování. Lyžařská škola jede také naplno a nejlepší je ji rezervovat online, a navíc se slevou.
Ski LipnoSkiareál Lipno je skvělým místem, kam vyrazit s přáteli či celou rodinou a lyžařská sezona v něm ani zdaleka nekončí. Na Lipně se mohou všichni, kteří dorazí a vypraví se na svah na lyžích či na snowboardu, těšit na parádní podmínky. Zábavné a zároveň bezpečné lyžování je v areálu zaručeno. Sjezdové tratě jsou denně upravovány a na vrchol každé z nich se pohodlně dostanete díky třem čtyřsedačkovým a jedné dvousedačkové lanovce.

Školáci s rodiči mohou vyrazit i autobusem nebo skibusemČeských Budějovic a ještě ušetřit – při předložení jízdenky dostanou na pokladnách našeho skiareálu slevu 30 % na skipas.
 

Pohádkový Foxpark a lyžařská škola Skischool Lipno

skiareálTři pojízdné koberce, pohádkové a zvířecí slalomové dráhy či moderní výukové pomůcky. To vše najdete ve Foxparku, který při návštěvě skiareálu nesmíte vynechat. Výukový Foxpark, se nachází přímo u centrálního parkoviště a je k dispozici všem začínajícím lyžařům. S maskotem areálu si nejen užijí legraci, ale zapomenou díky němu i na to, že to občas úplně nejde.

Skiareál se pyšní také prvotřídní lyžařskou školou Skischool Lipno, která patří mezi nejoblíbenější a nejlépe hodnocené v celé České republice. Doporučujeme si ještě před příjezdem za zvýhodněnou cenu rezervovat jeden z nabízených typů výuky. Na výběr je jak privátní, tak skupinová nebo i večerní trénink s instruktory pro pokročilejší.
 

Výhledy ze Stezky až na vrcholky Alp

Stezka korunami stromů LipnoDalší zastávkou, kterou si na Lipně můžete udělat, je Stezka korunami stromů. Vůbec první stezka korunami stromů, která v České republice stála lze navštívit každý den od 10 do 16 hodin. Ke Stezce se dostanete Stezkabusem, který jezdí pravidelně z centrálního parkoviště. Celá Stezka je plně bezbariérová, a tak až na vrchol do korun stromů můžete vyrazit i s kočárkem. Cestou se díky kvízovým otázkám dozvíte spoustu zajímavostí. Díky slunečnému počasí, které v posledních dnech na Lipně panuje, jsou výhledy ze Stezky jedinečné a často je vidět až na rakouské Alpy. Na samotném vrcholu na vás čekají originální ptačí hodiny.
 
Vstupenku do korun stromů, stejně jako skipas do skiareálu, je možné zakoupit online z pohodlí domova na webu lipnocard.cz nebo v Klientském informačním centru nacházejícím se na rohu lyžařského náměstí naproti půjčovně Intersport Rent.
Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Fox park a Bambini park Lipno

Fox park a Bambini park Lipno

Největší výukovou plochu v České republice najdete u Lipna. Foxpark kapitána Lipánka a Skischool Lipno Park ve Skiareálu Lipno využívá moderní technologie, které jsou osvědčené v alpských střediscích, a proto je velmi oblíbeným místem zimních radovánek především pro rodiny s dětmi.

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Lipno Card – karta hosta

Lipno Card – karta hosta

Lipno.card − je to věrnostní karta plná výhod a tipů, která odemkne váš čas na Lipně v dovolenou plnou zábavy. Je zdarma, zaplatíte pouze vratnou zálohu ve výši 100 Kč. Aktivní je až po jejím přiřazení k registraci na webových stránkách projektu.

Další aktuality

Podzimní cyklovýlety na Třeboňsku můžete spojit s návštěvou výlovů

Třeboňsko je místem jako stvořeným pro podzimní dovolenou. Zdejší rovinatá krajina protkaná světově unikátní rybniční sítí je skutečným rájem všech milovníků pěších a cyklistických výletů. U hrází rybníků současně startují hlavní výlovy, které jsou v této oblasti každoročně mimořádně oblíbenou a atraktivní událostí. A to už je důvod k návštěvě. Naplánujte si pěkný podzimní výlet ozvláštněný rybími pochoutkami! A kdyby se vám žádný z termínu výlovů nehodil, zkuste některou z vyhlášených rybích restaurací.
Jihočeský kraj | Letní sporty

Podzimní výlovy rybníků 2023

Tak jako slunce a voda patří k létu, sníh a mráz k zimě, tak vypouštění a výlovy rybníků patří k podzimu. Vůně bahna, grogu či svařeného vína, rybářské sítě plné ryb a praktické ukázky rybářského řemesla dělají z výlovů vděčný divácký zážitek.
Jihočeský kraj | Gurmánská turistika

20 tipů na výlet na Budějovicku pro hezké podzimní zážitky

Každý, kdo uvažuje o podzimní dovolené v tuzemsku, nebo chce strávit třeba jen příjemný rodinný víkend, by měl zamířit na Budějovicko. Oblast mezi Českými Budějovicemi, Hlubokou nad Vltavou a Týnem nad Vltavou nabízí sportovní a relaxační aktivity, oblíbené historické památky, krásnou přírodu i skvělou lokální gastronomii. Podzimní Budějovicko má rozhodně co nabídnout!
Jihočeský kraj | Životní styl

V České Třebové proběhne Den železnice

Oslavy Dne železnice se v České Třebové se uskuteční v sobotu 16. září 2023. I když k největším lákadlům patří tradičně jízdy speciálními vlaky, připravili organizátoři v rámci svátku železnic také bohatý doprovodný program v areálu českotřebovského depa.
Jihočeský kraj | Zážitky

Táborská setkání se blíží: město ožije největšími historickými slavnostmi v České republice

Máte rádi atmosféru středověku? Láká vás tradiční hudba, zpěv a veselení pod širým nebem? Pak si nenechte ujít 32. ročník festivalu Táborská setkání, který se bude konat ve dnech 15. až 17. 9. 2023. Město Tábor je pro dobové slavnosti jako stvořené. Historické centrum s několika náměstími, křivolaké uličky i bohatá zeleň za městskými hradbami ožije na tři dny dávnou historií první poloviny 15. století, do časů, kdy se vlády nad městem ujal husitský vojevůdce Jan Žižka z Trocnova.
Jihočeský kraj | Zážitky

Brambory: historie oblíbené potraviny, bramborové hostiny, slavnosti a příběhy

Když někdo skončí těsně pod stupni vítězů, říká se, že dostal bramborovou medaili. Vůči bramborám to ale není úplně fér: v mnoha světových kuchyních včetně té naší, tedy české, moravské i slezské, jim patří první místo. Také se na našich stolech objevují už pěknou řádku let: první dochované zmínky o bramborách v českých zemích zmiňují hostinu Viléma Slavaty v roce 1623 v Jindřichově Hradci.
Jihočeský kraj | Gurmánská turistika

Houby kolem nás: jména po houbách, přírodní útvary i houbařské akce

Houbařská sezóna je v plném proudu, houbaři nosí z lesů plné košíky a leckterou domácností voní smaženice, hříbková omáčka anebo schnoucí houby. Podle statistik „průměrná" česká rodina sesbírá za rok šest kilogramů hub. Patříme prostě k nejvášnivějším houbařům na světě! Pokud si od sběru těchto lesních darů chcete trochu odpočinout, ale zároveň si i užít „houbařskou horečku“ trochu jinak, vypravte se s námi na pár kuriózních houbařských výprav nebo zajímavou houbařskou výstavu.
Jihočeský kraj | Příroda

Na zámku Ohrada si užijete Vorařský den

Pojďte si do muzea lesnictví, myslivosti a rybářství v sobotu 9. září 2023 připomenout již zaniklý způsob přepravy na vodních tocích a stará řemesla. Čeká vás bohatý program Vorařského dne na loveckém zámku Ohrada, jehož součástí budou i soutěže, hry a tvořivé dílny pro děti, potěší celou rodinu.
Jihočeský kraj | Zážitky