Úvod > Aktuality > Na Šumavě si zalyžujete ve čtyřech areálech na jeden skipas
Na Šumavě si zalyžujete ve čtyřech areálech na jeden skipas
"> "> "> ">
Zimní sporty

Na Šumavě si zalyžujete ve čtyřech areálech na jeden skipas

  • Vydáno12. února 2019
Znáte Šumavský skipas? Jedná se o propojení několika šumavských skiareálů jedniným společným skipasem. Jestliže si zakoupíte jízdenku v jednom středisku, automaticky bude platná také ve třech dalších areálech. Jedná se o skiareály Kubova Huť, Kvilda, Nové Hutě – vlek Tatrapoma a malé vleky v areálu Zadov-Kobyla.

Šumavský skipas na Kubovu Huť, Kvildu, Nové Hutě a Zadov

ski ZadovDobrá zpráva pro lyžaře – v rámci Šumavského skipasu jsou jízdenky zakoupené ve čtyřech českých areálech Kubova Huť, Kvilda, Nové Hutě – vlek Tatrapoma a Zadov, platné mezi sebou – tzn., že jízdenka zakoupená v kterémkoliv z těchto areálů, platí automaticky i v ostatních areálech.

Na zadovské Kobyle platí tyto jízdenky pouze na kratších vlecích a neplatí na lanové dráze. Ale naopak, jízdenky zakoupené v areálu Zadov-Kobyla platí úplně ve všech areálech. Lyžování v těchto areálech je možné mezi sebou proto, že střediska používají stejný odbavovací systém.
 

Slevy na skipasy do příhraničních šumavských skiareálů

MitterdorfLyžování na Šumavě nabízí další výhody. Mimo jiné slevy na skipasy do oblíbených lyžařských středisek Zadov, Skipark Frymburk, Hochficht, Sternstein a Mitterdorf. Pomůže vám knížečka (turistický průvodce pro volný čas) "Grenzgenial", která stojí 200 Kč. Zakoupíte ho nejsnadněji v turistických informačních centrech Frymburk, Horní Planá, Vyšší Brod, Nová Pec a Český Krumlov. Dále jej nabízí například sportovní půjčovny Lipno Centrum (Lipno nad Vltavou, Frymburk), Půjčovna & Sport Josef Řezáč Frymburk (na náměstí) nebo hotely v oblasti. Průvodce obsahuje desítky hodnotných výhod, že při využití 1 až 2 výhod se vám vrátí investované peníze zpět. Průvodce je přenosný. Platnost výhod v aktuálním vydání průvodce je do 30. 6. 2019.

ski frymburkV zimním období vás ale budou zajímat výhody souvidející s lyžováním. Nejčastěji se jedná o slevy na skipasy, a to formou 1+1 zdarma. Získáte tak jednodenní skipas pro druhou osobu ve dvojici zdarma. Takovou výhodu vám poskytnou skiareály zejména na bavorské straně hor – skiareál Sternstein Mitterdorf, skiareál Hochficht vám poskytne slevu 3 € na jednodenní skipas. Na české straně si můžete druhý skipas vyzvednout zdarma ve skiareálech Zadov a Frymburk. Jen pozor! Na pokladně skiareálu
předložte celého průvodce (knížku Grenzgenial) s nalistovanou stránkou, na které se nachází odtrhovací poukaz na uvedenou výhodu. Při placení vám bude z průvodce odtržen perforovaný poukaz a poskytnuta uvedená sleva. Musíte předložit celou knížku, nikoli samostatně vytržený poukaz, jinak sleva nebude akceptována.
Lyžařský areál Zadov – skvělé lyžování na hranici Národního parku Šumava

Lyžařský areál Zadov – skvělé lyžování na hranici Národního parku Šumava

Zadov-Churáňov je jedno z nejznámějších center běžeckého lyžování v České republice, ale i oblíbené místo sjezdového lyžování. Sjezdové lyžování na Zadově, to je celkem 12 sjezdovek na Zadově, Churáňově a Nových Hutích.

Ski areál Kubova Huť – lyžování na Šumavě

Ski areál Kubova Huť – lyžování na Šumavě

Lyžařský areaál Kubova huť – pohodové lyžování vhodné pro rodiny, lyžařské výcviky i jednotlivce. Možnost využití sjezdových a běžeckých tratí i SNB parku. Areál je umístěn na úpatí Boubína, vhodné výchozí místo na rozhlednu.

Lyžařský areál Nové Hutě

Lyžařský areál Nové Hutě

Jedno z menších šumavských středisek klasického i sjezdového lyžování najdete nedaleko známějších center Zadova a Churáňova v nadmořské výšce 1 030 m. Lyžování v Nových Hutích patří pod správu Lyžařského areálu Zadov.

Ski areál Kvilda

Ski areál Kvilda

Přímo uprostřed obce Kvilda lež menší lyžařský areál, svou polohou a převýšením ideální pro rodiny s dětmi a začátečníky. Jedná se o rodinný, modernizovaný, lyžařský areálek v srdci Šumavy, nedaleko známého střediska Zadov – Churáňov.

Park Frymburk – rodinné lyžování na Lipně

Park Frymburk – rodinné lyžování na Lipně

Park Frymburk je areálem s klidnou atmosférou, jehož služby uvítají především rodiny s dětmi. Hlavním tahákem je zde dětské hřiště s pohyblivými koberci.