Úvod > Aktuality > První sníh na Kvildě! Zasněžování je spuštěno, svah nabízí první zážitky pro bobaře
První sníh na Kvildě! Zasněžování je spuštěno, svah nabízí první zážitky pro bobaře
"> "> ">
Zimní sporty

První sníh na Kvildě! Zasněžování je spuštěno, svah nabízí první zážitky pro bobaře

  • Vydáno23. listopadu 2014
Kvilda nedaleko Prachatic se pyšní mnoha českými nej, o nichž mnoho z nás ani neví. Ve skiareálu Kvilda na Prachaticku v sobotu v noci zahájili zasněžování sjezdovek, jako jedni z prvních v zemi. V noci klesá teplota vzduchu až k minus pěti stupňům Celsia. Zatím to sice ještě na lyžování není, ale děti mohou na haldy technického sněhu využít k sáňkování a koulování. Loni Kvilda zahájila lyžařskou sezonu jako první v republice, 30. listopadu.
Ski areál Kvilda má letos připraveno 100% pokrytí areálu zasněžovacím systémem, 5 vleků, z toho dva s večerním lyžováním, volně přístupný upravovaný sáňkařský svah, hlavní trasy upravovaných běžeckých stop vedoucích přímo z areálu, skoky, vlny a další platformy v malém snowparku, lyžařská škola, půjčovna sjezdových i běžeckých lyží a snowboardů včetně příslušenství, kompletní ski servis, předváděcí a půjčovací centrum sportovních produktů Fischer. To je Ski Kvilda!
 
Svou polohou a převýšením sjezdovek je areál ideální pro rodiny s dětmi, začátečníky a lyžařské kurzy. Sjezdovky, lyžařská škola, půjčovna lyží, ski servis i ostatní zařízení jsou přímo v obci Kvilda s dostatečnou kapacitou parkovišť, řadou restaurací a penzionů. Kapacita vleků je komfortně dostatečná pro klientelu ubytovanou přímo v Kvildě nebo v blízkých Borových Ladách, Filipově Huti, Modravě nebo Horské Kvildě a okolí.

Areál je během lyžařské sezóny denně v provozu od 9.00 do 16.00 hodin, večerní lyžování je každou středu a pátek od 18. do 21. hod, při zájmu větší skupiny je možno domluvit i jiné dny. Sjezdovky jsou denně upravovány, stejně tak i svah lyžařské školy a volně přístupný svah pro bobisty a sáňkaře, dle počasí pro zasněžování i atrakce malého snowparku.
 
Lyžařské běžecké trasy jsou pro celou naši oblast velkou atrakcí, nejenže je zde každoročně start a cíl populárního Šumavského skimaratonu, ale i pravidelně upravované trasy o délce cca 60 km v centru Šumavy jsou napojené na dalších 200-250 km stop po celé Šumavě. Kvilda je tudíž ideálním východiskem pro běžkařské výlety.

Pokud jste Kvildu ještě nenavštívili, máte k tomu jedinečnou příležitost.
Ski areál Kvilda

Ski areál Kvilda

Přímo uprostřed obce Kvilda lež menší lyžařský areál, svou polohou a převýšením ideální pro rodiny s dětmi a začátečníky. Jedná se o rodinný, modernizovaný, lyžařský areálek v srdci Šumavy, nedaleko známého střediska Zadov – Churáňov.

Muzeum Kvilda – stálá expozice historie Kvildy a Bučiny

Muzeum Kvilda – stálá expozice historie Kvildy a Bučiny

Je jen málo tak malých obcí jako je Kvilda, které se mohou pochlubit stálou expozicí zachycující historii obce. V obecním muzeu na Kvildě jsou shromážděny veškeré informace i artefakty, týkající se způsobu života a práce zdejších obyvatel.

Šumavou na běžkách – ze Zadova na Kvildu

Šumavou na běžkách – ze Zadova na Kvildu

Celodenní výlet ze Zadova na Kvildu v bílé stopě patří ke klasice běžeckého lyžování na Šumavě. Trasa vede centrální a nejvyšší částí šumavských plání, kde často trénovala česká běžecká jednička Kateřina Neumannová. Trasa vede v dobře udržované stopě, kde nadjete také dost místa pro bruslení.

Šumavou na sněžnicích – výlety přírodou se Správou NP Šumava

Šumavou na sněžnicích – výlety přírodou se Správou NP Šumava

Sněžnice jsou novým fenoménem, který během posledních let objevují turisté na Šumavě. Správa národního parku Šumava proto každoročně připravuje během zimní sezóny pro zájemce výlety šumavskou přírodou.

Šumavská cyklomagistrála Železná Ruda – Vyšší Brod

Šumavská cyklomagistrála Železná Ruda – Vyšší Brod

Cyklostezka Gerlova Huť – Nová Hůrka – Prášily – Srní, tzv. Šumavská cyklomagistrála, která je jedinou cyklostezkou v Národním parku Šumava, je od října 2015 dokončena. Celá cyklostezka je dlouhá 25 kilometrů.