Úvod > Aktuality > Lyžování s dětmi? Ideálně ve Skiareálu Lipno
Lyžování s dětmi? Ideálně ve Skiareálu Lipno
"> ">
Zimní sporty

Lyžování s dětmi? Ideálně ve Skiareálu Lipno

  • Vydáno31. prosince 2016
Užijte si lyžování s dětmi na Lipně. Nudit se tu určitě nebudete. Sjezdovky jsou perfektně připravené a podmínky pro lyžování jsou výborné. Můžete vyzkoušet například novinku letošní sezóny, neměřený slalom k Yettimu.
Lipno sjezdovkaNovinkou letošní sezóny je ve Skiareálu Lipno nová sjezdovka určena pro sportovní nadšence, která je dlouhá 500 m. Naleznete ji mezi sjezdovkami Dámskou a Sjezdovkou lišáka Foxe a každý den si zde můžete zajet neměřený slalom. Další novinkou je fakt, že na Silvestra, tedy poslední den roku 2016, nebude v provozu večerní lyžování.

Skiareál Lipno nabízí devět bezpečných a kvalitně zasněžovaných sjezdovek o celkové délce 8,3 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky. Zcela pohodlně a bez starostí o auto nebo parkování se sem dostanete pomocí skibusu z nedalekého Frymburka, Černé v Pošumaví, Loučovic a Vyššího Brodu. Skibus bude mít i napojení na vlakové spoje končící na Lipně nad Vltavou.


Zábava pro děti s lišákem Foxem

Lišák FoxPro děti je na Lipně o zábavu postaráno, a to díky místnímu maskotovi lišákovi Foxovi, který s dětmi nejen lyžuje, ale má pro ně připravené i další aktivity. Co takhle akční jízda rolbou, hledání pokladu, anebo procházka korunami stromů? Animační programy probíhají každý den po celou sezónu nabízí jinou zábavu a to nejen pro děti, ale i pro dospělé. Pokud se přidáte do Klubu lišáka Foxe a budete sbírat razítka, můžete vyhrát k vašim zážitkům ještě krásné ceny.

Animační programy jsou vhodné jak pro všechny děti od 5 let tak i pro rodiče. Jízdy rolbou se mohou zúčastnit maximálně dvě osoby – jedno dítě a jeden rodič.
 

Po lyžovačce nebo na Nový rok do korun stromů

Zábavu si můžete užít i po lyžování. Stezka korunami stromů je otevřena každý den a naskytnou se vám z ní krásné výhledy do okolní krajiny. Na Nový rok se pak můžete těšit na tradiční Novoroční výstup na Stezku korunami stromů. Pro všechny návštěvníky bude připravený pamětní list. Ve věži se pak můžete zahřát nealkoholickým punčem.
Fox park a Bambini park Lipno

Fox park a Bambini park Lipno

Největší výukovou plochu v České republice najdete u Lipna. Foxpark kapitána Lipánka a Skischool Lipno Park ve Skiareálu Lipno využívá moderní technologie, které jsou osvědčené v alpských střediscích, a proto je velmi oblíbeným místem zimních radovánek především pro rodiny s dětmi.

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.