Úvod > Aktuality > Tip na výlet: Lyžařský areál Zadov – Churáňov s výhledem z rozhledny na skokanském můstku

Tip na výlet: Lyžařský areál Zadov – Churáňov s výhledem z rozhledny na skokanském můstku

Vydáno 12. ledna 2019 Zimní sporty
Sportovní a rekreační areál Zadov je vyhlášeným střediskem zimních sportů. Na příznivce sjezdového lyžování čekají lehké až středně náročné sjezdovky. Lehčí terény, vhodné zejména pro začínající lyžaře, rodiny s dětmi nebo lyžařské kurzy jsou v areálu Nové Hutě. Část sjezdovek se uměle zasněžuje, všechny tratě se dvakrát denně upravují a díky osvětlení si přijdou na své i příznivci večerního lyžování. Aktuálně zde leží 70 - 85 cm sněhu.
Ski ZadovOblast Churáňovského vrchu je jedním z nejznámějších center běžeckého i sjezdového lyžování v České republice. Sněhové podmínky i po oblevách jsou zde pořád velmi dobré. Na Kobyle aktuálně leží až 85 cm sněhu a v provozu je denní i večerní lyžování.

Rozhledna na skokanském můstku je v provozu, a to každý den od 9 do 15:30 hodin. Areál Kobyla je v provozu denně od 8:30 do 16 hodin. Večerní lyžování denně mimo pondělí od 18 do 21 hodin.

Sedačková lanovka ze Zadova na vrchol Churáňova (1 119 m) bohužel není v provozu, svézt se však můžete lanovou dráhou Zadov - Kobyla. Milovníci běžeckého lyžování nedaleko konečné lanovky Zadov - Kobyla naleznou upravovanou stopu vedoucí na Pláně či směrem na Horskou Kvildu a Zhůří.
Skiareál Kašperské Hory

Skiareál Kašperské Hory

Lyžařský areál se nachází na jihovýchodním okraji města Kašperské Hory. Sjezdovky jsou spíše méně obtížné, a proto jsou velmi vhodné pro rodinné lyžování. Pro děti je k dispozici pohyblivý koberec, kolotoč a pohádkový slalom.

Lyžařský areál Zadov - skvělé lyžování na hranici Národního parku Šumava

Lyžařský areál Zadov - skvělé lyžování na hranici Národního parku Šumava

Zadov-Churáňov je jedno z nejznámějších center běžeckého lyžování v České republice, ale i oblíbené místo sjezdového lyžování. Sjezdové lyžování na Zadově, to je celkem 12 sjezdovek na Zadově, Churáňově a Nových Hutích.

Šumavou na běžkách - ze Zadova na Kvildu

Šumavou na běžkách - ze Zadova na Kvildu

Celodenní výlet ze Zadova na Kvildu v bílé stopě patří ke klasice běžeckého lyžování na Šumavě. Trasa vede centrální a nejvyšší částí šumavských plání, kde často trénovala česká běžecká jednička Kateřina Neumannová. Trasa vede v dobře udržované stopě, kde nadjete také dost místa pro bruslení.

Rozhledna na skokanském můstku Churáňov na Zadově

Rozhledna na skokanském můstku Churáňov na Zadově

Rozhledna na Churáňově u Zadova se nachází na úpatí svahu asi 1 km jižně od Churáňova. Nejedná se však o klasickou rozhlednu, ale o netradiční vyhlídkovou plošinu na samém vrcholu dřevěné nájezdové rampy skokanského můstku, ve výšce 32 metrů nad zemí.

Aktivní sportovní relaxace v CHKO Šumava

Aktivní sportovní relaxace v CHKO Šumava

Sportovně relaxační areál u města Vimperk nabízí vše pro pohodovou dovolenou. Vimperk, město pod Boubínem, město na Zlaté stezce, město bohaté historie je východiskem pro sportovní, turistické i rekreační vyžití.

Areál U Horejšů - sportovně relaxační centrum na Zadově

Areál U Horejšů - sportovně relaxační centrum na Zadově

Součástí areálu je moderní penzion, restaurace s celoroční terasou přímo na sjezdovce, obchod, bowling bar, info středisko, půjčovna kol a další služby. U nás se určitě nudit nebudete!

Lanové centrum Proud Zadov

Lanové centrum Proud Zadov

Dobrodružný areál pro každého. Udělejte si krátkou pauzu na svém běžkařském, cyklistickém nebo turistickém výletě a navštivte naše centrum poblíž Sport hotelu Olympia na Zadově. Celoroční provoz.