ÚvodAktualityJarní prázdniny 2024: tipy pro týden 26. února – 3. března
Zážitky

Jarní prázdniny 2024: tipy pro týden 26. února – 3. března

Jarní prázdniny pokračují a v týdnu od 26. února až 3. března 2024 budou mít volno děti z okresů Bruntál, Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Liberec a Náchod. Pokud ještě nevíte, co s nimi podniknete, nechejte se inspirovat našimi tipy, ze kterých si vyberete za jakéhokoli počasí.

Jarní prázdniny v Jizerských horách

Jizerské hory zimaMáte rádi sníh? V Jizerských horách ho v únoru většinou bývá dostatek, i když to tak zatím nevypadá. Podle meteorologů by se však zima na přelomu února a března mohla vrátit a když napadne sníh, můžete využít naše tipy an běžky. Pravidelně upravované stopy najdete v okolí Bedřichova, Jizerky i Hrabětic, odkud se lze nejpohodlněji vydat na jizerskohorské trasy. Na sjezdovky se vydejte na Tanvaldský Špičák, Severák u Hrabětic, Rejdic, Černou Říčku a lyžuje se také na Ještědu, kde je díky modernímu zasněžovacímu systému SnowFactory sníh zaručen i při plusových teplotách. Naopak jen za dobrých sněhových podmínek bývá otevřená i přírodní sáňkařská dráha z Černé studnice do Smržovky. Na trase se střídají úseky tak rychlé, až vám potečou slzy a ty klidné kde se můžete kochat přírodou. Je určena všem nadšencům, od těch nejmenších až po seniory.
 

Pěší výlety do skal na Českolipsku

panská skálaJestliže máte sněhu už dost (anebo je na něj zima skoupá), vydejte se na pěší procházku. Krásné přírodní scenérie si užijete ve skalních městech. Určitě stojí za to udělat si výlet k Čapské palici na Kokořínsku, do Hradčanských stěn nebo do Modlivého dolu u Svojkova. Za návštěvu stojí také tajuplné Pusté kostely a málo známé skalní město u Cvikova, kde naleznete přírodní útvar Dutý kámen a směrem na Nový Bor je krásné Údolí Samoty. U obce Brniště najdete poměrně novou Stezku skalních reliéfů. V každé roční době je krásná také Panská skála známá z mnoha pohádek. K pěkné procházce láká i skalní městečko u Hamru na Jezeře.
 

Jarňáky ve středních Čechách

český šternberkNejen Kladeňáci jsou srdečně zváni do Zooparku Zájezd, kde bývá každoročně během jarních prázdnin nejen zvýhodněný vstup pro děti, ale také řada komentovaných krmení zvířat. Otevřeno má Zoo Zájezd každý den od 10:00 do 16:00 hodin. Líbí se vám hrady a zámky? Pak se vypravte na některou ze zimních prohlídek. Od pátku do neděle je otevřen hrad Karlštejn, o víkendu můžete přijít na Český Šternberk, Veltrusy, Křivoklát či Radim. A kdo vyhledává sjezdové lyžování můžet si zajet do Skiareálu Monínec anebo si zalyžovat ve Skiareálu Chotouň. Za dobrých sněhových podmínek je otevřen také Šibeniční vrch u Mnichovic.

aquapark slanýStřední Čechy disponují velmi širokým výběrem příjemných aquaparků. Největším z nich jsou Čestlice nedaleko Prahy s nabídkou úžasného vodního světa a saun, ale do svých vod vás zvou i další lokální aquaparky. Relaxační bazény, skluzavkové atrakce a tobogány mají k dispozici v Tipsport laguně Beroun. Zábavu v rychlém proudu trojskluzavky, vířivky, vlnobití i solnou jeskyni si užijete ve Vodním světě Kolín. Příjemný bazén s wellness zónou, tobogány a jinými atrakcemi se nachází v parku Štěpánka v Mladé Boleslavi. Skvělý aquapark ve Slaném nabízí zábavu široké veřejnosti. Najdete jej v areálu víceúčelové sportovní haly. Užijte si tobogány, zaplavte si proti proudu a odpočiňte si ve vířivkách! Místními i návštěvníky z širokého okolí je vyhledáván příbramský Aquapark – kromě plaveckého bazénu nabízí bazénky s vířivkami, dva tobogány Black Out a Turbo i nově zmodernizovanou saunu a parní lázně s ochlazovacím bazénkem a odpočívárnou.
Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě Příroda

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 15 pavilonů, 150 expozic, 4 restaurace, 10 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Jízdy historického motoráčku na Zubačce

19. 7.
Jízdy historického motoráčku na Zubačce

Chcete poznat Zubačku poklidněji bez velkého množství lidí a přitom se svézt historickým vlakem? Přijďte se svézt historickým motoráčkem na Zubačce!

Komentovaná krmení a setkání v Zoo Praha

1. 6.29. 9.
Komentovaná krmení a setkání v Zoo Praha

Navštivte zvířata tehdy, kdy jsou nejaktivnější, a odhalte zajímavosti z jejich života. Setkání s oblíbenými zvířaty doplněná poutavým vyprávěním se konají po celý den. Od března do května probíhají komentovaná krmení a setkání pouze o víkendech a svátcích, od června do srpna denně.

Prohlídka sklárny Liběnka v Hrádku u Sušice pro veřejnost

19. 7.
Prohlídka sklárny Liběnka v Hrádku u Sušice pro veřejnost

V naší sklárně uvidíte mistra skláře u rozpálené pece, jak vyrábí foukané i nefoukané originální kousky ze skla.

iQlandia Liberec – největší science centrum v ČR Zážitky

iQlandia Liberec – největší science centrum v ČR

Unikátní vědecko-zábavní centrum s planetáriem. Čeká zde na vás 11 expozic a přes 400 interaktivních exponátů i planetárium s rozlišením 4K! V ceně vstupenky do expozic je i oblíbená science show a populární badatelské aktivity.

Zábavní vědecký park Vida! v Brně Zážitky

Zábavní vědecký park Vida! v Brně

Zapomeňte na muzeum. V brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! se exponátů dotýkat prostě musíte. Ale pozor – možná pak nevyjdete z údivu. Objevujte, bavte se a učte se hrou.

Aquapark Příbram – plavecký a venkovní bazén v Příbrami Lázně a wellness

Aquapark Příbram – plavecký a venkovní bazén v Příbrami

Areál Aquaparku se nachází v centru města. Zařízení Aquaparku je předurčeno k poskytnutí aktivního odpočinku návštěvníků, k relaxaci sil, ke sportovní činnosti oddílů plavání, k výuce plavání pro předškolní a školou povinné děti.

Vodní svět Kolín – užijte si zábavu v rychlém proudu trojskluzavky Letní sporty

Vodní svět Kolín – užijte si zábavu v rychlém proudu trojskluzavky

Zrekonstruovaný areál aquaparku je pro vás otevřen 361 dní v roce. Osedlejte si jedinečný 32metrový rychlý vodní proud trojskluzavky, který nikde jinde ve vnitřním areálu v České republice nenajdete.

Aquapark Slaný Lázně a wellness

Aquapark Slaný

Skvělý aquapark ve Slaném nabízí zábavu široké veřejnosti. Najdete jej v areálu víceúčelové sportovní haly. Užijte si tobogány, zaplavte si proti proudu a odpočiňte si ve vířivkách!

Tipsport laguna Beroun – plavání i relaxace ve Vodním ráji Lázně a wellness

Tipsport laguna Beroun – plavání i relaxace ve Vodním ráji

Aquapark Beroun nabízí, jak ryze sportovní vyžití plavcům v 25 m plaveckém bazénu, tak relaxaci v relaxačních bazénech s lehátky a sezónní opalovací terasou, či společensko-zábavné vyžití na skluzavkových atrakcích se 2 tobogány.

Skiareál Chotouň – lyžování u Prahy Zimní sporty

Skiareál Chotouň – lyžování u Prahy

Areál nabízí všem lyžařům a snowboardistům možnost provozování svého oblíbeného sportu, aniž by museli cestovat daleko do hor. V areálu jsou k dispozici tři vleky. Dva paralelní vleky typu Poma s teleskopickými unašeči (délka 300 a 280 m, převýšení 50 m) a malý dětský vlek (délka 120 m).

Ski areál Monínec – skvělé lyžování nedaleko Prahy Zimní sporty

Ski areál Monínec – skvělé lyžování nedaleko Prahy

Středisko uprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř je vybaveno nejmodernější technologií. Z Prahy je vzdálen pouhých 80 kilometrů a nabízí návštěvníkům dvě červeno modré sjezdovky s celkovou délkou 1 800 metrů i snowtubing. V létě se nabízí mnoho aktivit: lanový park, golf, koupaliště a další.

Městský bazén Mladá Boleslav Štěpánka Lázně a wellness

Městský bazén Mladá Boleslav Štěpánka

Městský bazén s restaurací, wellness zónou, tobogány a jinými atrakcemi se nachází v příjemném prostředí parku Štěpánka v Mladé Boleslavi.

Ledopád v bývalém lomu Štěnice u Hamrů nad Sázavou Příroda

Ledopád v bývalém lomu Štěnice u Hamrů nad Sázavou

V zimě se vypravte za ledovou krásou do bývalého kamenolomu Štěnice nedaleko Hamrů nad Sázavou.

Zoopark Zájezd – rodinná zoologická zahrada Příroda

Zoopark Zájezd – rodinná zoologická zahrada

Zoopark Zájezd je malá zoo s rodinnou atmosférou ve stejnojmenné obci. Uvidíte zde na 100 druhů zvířat včetně mnoha unikátních. Za zmínku stojí lemuři, drápkaté opice, surikaty, velbloudi, obří králíci, veverky a největší kolekce chameleonů ve světových zoo. Nechybí dětské hřiště a občerstvení.

Přírodní sáňkařská dráha Černá Studnice – Smržovka Zimní sporty

Přírodní sáňkařská dráha Černá Studnice – Smržovka

Na čtyřkilometrovou přírodní sáňkařskou dráhu se můžete vydat v Jizerských horách. Vede lesy a po obecních cestách od rozhledny Černá Studnice až dolů do Smržovky.

Další aktuality

Česko ve filmu: Brodský, Menšík, Donutil, Vaculík, Trojan, Švehlík, Majer a Polívka aneb slavní čeští herci

Jeden z nejlepších receptů na splín a nudu je večer strávený u příjemného filmu. Ať už si vyberete komedii, detektivku, horor, pohádku nebo film pro pamětníky, určitě se setkáte s některým ze známých českých herců. Seznamte se na Kudy z nudy s nejpopulárnějšími českými herci!
17. červenec 2024 15:14
Zážitky

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Kudy z nudy přináší tipy na zajímavý program pro rodiny s dětmi na víkend (20.7. – 21.7.) v Praze a jejím okolí, Čechách, Moravě i Slezsku. Vyberte si rodinné programy, zábavu a zážitky pro malé i velké, holky i kluky, zajímavé akce a výpravy na místa, kde se děti rozhodně nebudou nudit: 26. Dobývání Curie Vitkov, Den s Horskou službou 2024, Pekařská sobota ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm, Slavnost chleba v Lenoře 2024, Za pohádkou na Zubačku. Naplánujte s námi výlety za kulturou, do zoo, do přírody nebo na zajímavou výstavu a užijte si společný víkend.
17. červenec 2024 7:01
Zážitky

50 tipů na víkend z celého Česka

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkendové zážitky (20.7. – 21.7.). Na jediném místě najdete tipy na akce ze všech krajů a regionů České republiky. U nás si vybere si každý! V nabídce je rodinná zábava, program pro děti, romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky: Za pohádkou na Zubačku, Sklářské a pivní slavnosti v Harrachově 2024, 26. Dobývání Curie Vitkov, Slavnosti regionu Moravskotřebovska a Jevíčska, Veselokopecký jarmark. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
17. červenec 2024 7:00
Zážitky

Kde najdete nejlepší zábavní parky pro děti v Česku? Vyberte si z 10 báječných míst, kde se děti vydovádí pod širým nebem

Pokud chcete s dětmi strávit pěkné chvíle, udělejte si s nimi výlet tam, kde si skutečně vyhrají a bude se jim tam líbit! A jestliže nevíte přesně, kam by to mělo být, nechte se inspirovat našimi tipy. Dnes vám totiž nabízíme přehled zábavních parků a míst, kde se děti zaručeně vydovádí.
16. červenec 2024 8:58
Zážitky

Modrá je dobrá aneb výlety na „modrá“ místa v Česku

Modrá je dobrá, už je to tak… zpívá se ve známé písničce. Snad je to tím, že modrá je barvou oblohy i vody a působí uklidňujícím dojmem. V dnešních tipech vám přinášíme tipy na místa, kde modrá hraje prim a objevuje se v názvu anebo má k této barvě jiný vztah. Udělejte si hezký modrý výlet!
15. červenec 2024 19:07
Zážitky

Léto jako z westernu: tipy, kde potkat kovboje, indiány a rýžovat zlato

Máte rádi vůni koní a chytat býčky do lasa nebo zkusit rýžovat zlato bylo vždycky vaším snem? Pak se vydajte poznat chuť Divokého Západu. A nemusíte balit na dalekou cestu, ani kupovat lístky na zaoceánský parník, jako naši předci. Stačí jen nasednout do vlaku nebo auta a vyrazit za některým z našich tipů. Zamířit můžete do westernových městeček, na ranče i do indiánských vesnic. Seznámit se můžete i se životem v koňském sedle a posláním Pony Expressu.
13. červenec 2024 6:00
Zážitky

V létě do kina? Pak jedině do letního!

Je škoda trávit letní večery pod střechou, nechte se proto vylákat do letních kin. Některá mají předlouhou tradici, jiná patří mezi nováčky, ale jedno mají společné: pod hvězdami vás čeká umění, zábava i pravá filmová noční romantika. Někde se promítá denně, jinde jen jediný den v týdnu anebo jen několik večerů během léta. Na podrobné programy letních kin sice místo nemáme, ale to podstatné v následujícím přehledu rozhodně najdete!
10. červenec 2024 10:00
Zážitky

České značky: Dino, Walachia, Fatra, Makura a další výrobci dětských hraček

Rádi navštěvujete muzea hraček a milujete stavebnice, panenky, Igráčky, vláčky, domečky pro panenky, plyšáky, autodráhy, stolní hry a další hračky? Na Kudy z nudy vám představíme známé firmy a nejznámější výrobce českých hraček. Řečeno společně se slavnými medvědy od Kolína: pojďte, budeme si hrát!
9. červenec 2024 11:40
Zážitky