!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Zoo Jihlava – připravte se na zážitek
Dve mládata fenku se narodila 25. cervna 2014
"> Dve mládata fenku se narodila 25. cervna 2014 "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Příroda

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zahrada je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.
Je zde k vidění přes 200 druhů exotických zvířat, včetně řady druhů v přírodě ohrožených vyhubením. Nechybí ani celá řada zajímavých expozic – Tropický pavilon, africká vesnice Matongo, asijský parčík Hokkaido, jihoamerická Hacienda Escondido, expozice medvědů malajských – Malay medan, Shetlandské ostrovy, Himalay a pavilony šelem a další.

Před areálem hlavního vstupu se nachází parkoviště pro motorizované návštěvníky. V areálu návštěvník najde jak poučení tak i odpočinek a relaxaci – např. občerstvení na několika místech v areálu, obchod se suvenýry, dětský koutek s obřím tobogánem a další. Jsou jenom některá z řady lákadel… V posledních letech prochází zoo výrazným rozvojem, vznikají originální expozice a návštěvník se tak může těšit vždy na něco nového. Řada akcí v průběhu roku umožňuje nahlédnout do zoo pokaždé jinak. Přesvědčit se o tom můžete sami…
 

Co v zoo ještě najdete?

Zoo má co nabídnout po celý rok. Ať už v létě nebo v zimě, vždy je možné pozorovat řadu zajímavých druhů zvířat či si odpočinout v hezkém prostředí lesoparku, v němž je zoo umístěna. Rozlohou patří, spíše k těm komornějším, proto je ideální pro rodiny s dětmi. Ale „na své“ si zde přijdou příslušníci všech generací!

V průběhu roku zde probíhá řada akcí: letové ukázky dravců a sov, noční prohlídky zoo, dny zvířat, přednášky, besedy i promítání a řada dalších ukazuje zoo pokaždé jinak a stále poutavě. Zapomenout nesmíme ani na letní komentovaná krmení, při kterých se návštěvníci dozvědí řadu zajímavostí ze života zvířat…

V prosinci 2015 byl otevřen nový Tropický pavilon. Návštěvníci zoo tak mohou vidět tropickou řeku s vodopádem, tůně obývané dvěma druhy krokodýlů, nebo si z bezprostřední blízkosti prohlédnout největší hady světa anakondy velké. Pavilon je navíc osázen bujně rostoucí tropickou vegetací. Celkem návštěvníci najdou v novém pavilonu 70 expozic, od malých terárií pro sklípkany, nebo štíry, po velké nádrže obývané krokodýly siamskými, nebo varany papuánskými. Ve všech expozicích pavilonu našlo domov kolem sedmdesáti druhů živočichů. V červnu 2016 otevřelo zoo novou expozici vlků s dřevěnou vyhlídkou určenou k pozorování vlků z výšky. Pod ní se nachází prostor připomínající důl s oknem do vlčího výběhu, ale i několika důlními vozíky. Děti si budou moci dokonce vyzkoušet, jaké to je vlézt do velké vlčí nory, která je také součástí expozice.

Tropický pavilon je poslední stavbou projektu nové výstavby v Zoo Jihlava, nazvaném Zoo pěti kontinentů. Součástí projektu byla stavba expozic pro africké primáty, pavilonu pro žirafy a další zvířata z Afriky nazvaném Africká savana a expozice hyen. Dále byla v rámci projektu postavena australská expozice s názvem Australská farma a Asijský pavilon pro gibony a babirusy.
 

Jakými zvířecími NEJ se zoo může pochlubit?

Je to např. největší kolekce drápkatých opic v České republice či pravidelné odchovy řady kočkovitých šelem např. vysokohorského sněžného levharta – irbise, manulů i levhartů cejlonských.
Zobrazit více

Matongo (vesnice v poušti) v ZOO Jihlava

Dětské hřiště v ZOO Jihlava

Tropický pavilon ZOO Jihlava