Úvod > Co chcete dělat? > Skiareál Ještěd – hory za rohem
Letní sporty

Skiareál Ještěd – hory za rohem

Skiareál Ještěd – to pravé místo pro aktivní trávení volného času jak v zimě tak v létě. Skareál je vhodný pro individuální sportovce i rodiny s dětmi. Přijeďte k nám tramvají z centra Liberce nebo autem z Prahy za pouhou hodinku. Lyžařské středisko je položeno ve výšce 540 až 1012 metrů nad mořem.

Letní aktivity ve skiareálu

Během letní sezóny je v provozu sedačková lanovka Skalka (květen – říjen), která vozí pěší i cyklo turisty na ještědský hřeben. Zde začíná řada zajímavých okruhů a naučných stezek, například k samotnému vysílači Ještěd. K dispozici je rovněž půjčovna terénních koloběžek, příznivci sjezdové a sportovní cyklistiky si určitě přijdou na své v Bikeparku, který nabízí čtyři trasy všech obtížností. Novinkou letní sezóny 2022 je sjezd na terénních tříkolkách a zábavné stezky Skryté příběhy. Pro návštěvníky je otevřena prodejna se sportovními doplňky, a občerstvit se mohou v gastro Skalka u dolní stanice lanové dráhy.


Sjezdové tratě Skiareálu Ještěd

Skiareál Ještěd prošel od roku 2020 výraznou modernizací a rozšířením služeb. K nejdůležitějším inovacím patří hlavně zbudování zcela nové sjezdovky Nová Skalka. Tato 45 metrů široká a 1,5 kilometru dlouhá sjezdovka je perfektní volbou pro rodiny s dětmi, díky nově nainstalovanému osvětlení zde bude od zimní sezóny 2021/22 probíhat také večerní lyžování s neopakovatelným výhledem na noční Liberec.

V roce 2021 byla ve Skiareálu Ještěd nainstalována speciální zasněžovací technologie Snow Factory, díky které může výroba technického sněhu probíhat i v plusových teplotách. Na lyžování na Ještědu se tak můžete spolehnout i v případě nepříznivé předpovědi počasí.

Středisko nabízí 5 lanových drah a 6 vleků, které zajistí bezpečnou a rychlou dopravu na vrcholek sjezdové tratě. Sjezdové tratě jsou vhodné pro rodiny s dětmi, ale i pro zkušené a náročné lyžaře. Areál je z 95 % zasněžován a nabízí také další služby jako např. snowpark, lyžařskou školu, půjčovny, servis a Test Centrum. Pro nejmenší lyžaře je v blízkosti parkoviště P3 dětské cvičiště s provázkovým vlekem, přibližovacím kobercem, kolotočem a mnoha překážkami. Kabinová lanovka Českých drah je momentálně mimo provoz. Parkování je v celém areálu zdarma.

Večerní lyžování je v provozu v závislosti na sněhových podmínkách. V případě nepříznivých podmínek může být provoz večerního lyžování omezen. P3 Parkoviště u Můstků je pro návštěvníky areálu zdarma.

Sáňkařská dráha na Ještědu
Ve ski areálu Ještěd můžete využít i sáňkařskou dráhu, která začíná u horní stanice lanové dráhy Skalka. Pohodové lyžování s krásnými výhledy na noční Liberec.
 

Jízda rolbou Rolba Track na Ještědu

Pro ty, kteří touží zakusit jízdu rolbou, připravil skiareál Ještěd zážitkovou jízdu rolbou. Nabízí se vám zážitek plný adrenalinu v komfortu a bezpečí kabiny rolby. Průvodcem po ještědských svazích je vždy zkušený rolbař. Rolba Track trvá přibližně 30 minut a nastupuje se u dolní stanice kabinkové lanovky na Ještěd, tedy na dojezdu sjezdovky F10. Rezervovat čas si mohou odvážní zájemci na emailové adrese rezervace@skijested.cz. Samotná jízda se nabízí v časovém rozmezí od 16:30 do 17:45 hod., tedy v době, kdy se kopec nevyužívá k běžnému lyžování a je vymezen právě údržbě sjezdových tratí.
 
Celoroční sportovní areál v dosahu liberecké městské dopravy a s vynikající dopravní dostupností z Prahy a celé ČR. Skiareál Ještěd nabízí řadu aktivit pro aktivní trávení volného času v přírodě, ať už pro individuální sportovce či rodiny s dětmi. V areálu se nacházejí také skokanské můstky – dějiště FIS mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009.

Centrální parkoviště P1 je velmi dobře dostupné autem z Prahy za pouhou hodinu jízdy po hlavní komunikaci od Liberce směrem k vysílači Ještěd. Případně využijte liberecké MHD a dojeďte tramvajovou linkou č. 3 na konečnou stanici Horní Hanychov.
 

Kubík Funpark

Kubík FunPark je tou nejlepší volbou pro výuku a zábavu vašich dětí! Skvěle dostupná a velká aréna o celkové rozloze až 8000 m2 nabídne dostatek prostoru a spoustu zábavy pro všechny lyžaře začátečníky, zatímco rodiče si mohou užívat pohodové lyžování v areálu – třeba na zcela nové sjezdovce Nová Skalka.
  • rozšířená zábavní zóna Kubík FunPark
  • tubingová dráha
  • sáňkařská dráha (s možností zapůjčení sáněk v JEŠTĚD Rental)
  • jednoduchý snowpark pro začátečníky i pokročilé
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hospoda Domov v Liberci

Hospoda Domov v Liberci

Liberec, Liberecký kraj
Treehouse pod Ještědem

Treehouse pod Ještědem

Proseč pod Ještědem, Liberecký kraj
Kupole Leontýnka u Ještědu

Kupole Leontýnka u Ještědu

Liberec, Liberecký kraj
Chalupa 33 – kvalitní ubytování v Hořeních Pasekách

Chalupa 33 – kvalitní ubytování v Hořeních Pasekách

Světlá pod Ještědem, Liberecký kraj