Úvod > Aktuality > V Jizerských horách si i letos zalyžujete s jedním skipasem
V Jizerských horách si i letos zalyžujete s jedním skipasem
"> "> ">
Zimní sporty

V Jizerských horách si i letos zalyžujete s jedním skipasem

  • Vydáno18. listopadu 2020
Skiaréna Jizerky nabídne letos lyžování na 17 km sjezdovek, 21 vlecích, 2 lanovkách a 3 SunKid pohyblivých kobercích. Nebudou chybět ani lyžařské školy, půjčovny a servisy. Lyžaři si budou moci i v sezóně 2020/21 zalyžovat na jeden skipas na sjezdovkách v Bedřichově, Severáku nebo Tanvaldském Špičáku.
tanvaldský špičákLetošní lyžování v Jizerských horách bude zase o něco komfortnější. Skiareál Tanvaldský Špičák připravil pro své návštěvníky rozšíření parkoviště na Špičáku 1 a po loňské úpravě modré sjezdovky Turistická si na ní můžete užít bezpečné lyžování.

Rozšiřovat se budou i ostatní sjezovky v areálu – červenou sjezdovku Závodní i černý Slalomák čeká výrazné rozšíření tratí, avšak lyžaři si na to budou muset počkat na sezónu 2021/22.

skiareána jizerkyVe ski areálu Tanvaldský Špičák se lyžuje na celkem 8 200 metrech sjezdovek. Nejdelší sjezdovka Turistická je dlouhá 1 760 metrů s 280 metrovým převýšením. Ve ski areálu je 5 sjezdových tratí delších než 1 kilometr a ve ski areálu naleznete sjezdovky všech stupňů obtížností – od nejtěžší černé až po lehké modré. V areálu je 1 180 metrů dlouhá a 40 metrů široká Kostelní sjezdovka. Jedná se o nově vybudovanou rodinnou sjezdovku, obtížnosti modrá / červená, která vede z vrcholu Špičáku do Alberchtic na Špičák II. Kostelní se jmenuje díky výhledu na dva kostely, které jsou při sjíždění sjezdovky vidět.
 

Skiaréna prodává do konce listopadu skipasy se slevou

Skiaréna JizerkyDíky modernímu odbavovacímu systému jsou propojeny všechny tři hlavní ski areály v Jizerkách, a to Tanvaldský Špičák, Severák a Bedřichov, jedním skipasem. Majitelé skipasů mohou opět bezplatně využít skibus, který bude letos jezdit mezi všemi ski areály. Propojené ski areály nabídnou lyžařům 17 km sjezdovek. Zatímco Bedřichov a Severák jsou jednoznačně ideální pro rodinné lyžování, na Tanvaldském Špičáku si dobře zalyžují i náročnější lyžaři.

Skiaréna nabízí v průběhu listopadu skipasy na zimu 2020/21. Jedná se o 12denní a 20denní a celosezónní skipasy, včetně večerního lyžování. Až do konce měsíce je zakoupíte s 10% slevou.
Skiareál Tanvaldský Špičák – Ski Aréna Jizerky

Skiareál Tanvaldský Špičák – Ski Aréna Jizerky

Ski Aréna Jizerky Tanvaldský Špičák je největším lyžařským areálem v Jizerských horách. Středisko disponuje sjezdovými tratěmi takové kvality, že se zde pořádají i závody evropské úrovně. Pro nejmenší lyžaře a jejich výuku v areálu naleznete pojízdný koberec Sunkid.

Lyžařský areál Severák v Hraběticích

Lyžařský areál Severák v Hraběticích

Lyžařský areál Severák je nejchladnějším místem v Jizerských horách. Sjezdové tratě jsou vhodné především pro rodiny s dětmi. Pro nejmenší návštěvníky také areál významně rozšířil své služby.

Skiareál Bedřichov

Skiareál Bedřichov

Skiareál Bedřichov disponuje 8 vleky. Lyžovat můžete na 9 sjezdovkách s lehkou a střední obtížností. Noční lyžování si vyzkoušíte na sjezdovce Malinovka. A pokud chcete prozkoumat okolí, stačí přezout lyže a vyrazit na běžkařské tratě Jizerské magistrály.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl