Úvod > Aktuality > Hrady a zámky se otevírají dětským návštěvníkům
Hrady a zámky se otevírají dětským návštěvníkům
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Hrady a zámky se otevírají dětským návštěvníkům

  • Vydáno20. května 2022
Hrady a zámky jsou odjakživa spojovány s pověstmi o tajemných bytostech, tajných komnatách a chodbách, či dokonce o ukrytých pokladech, kouzelných zrcadlech a dalších neobvyklých úkazech. Právě ono kouzlo tajemného láká na hrady a zámky čím dál tím častěji i rodiny s dětmi.

Výskající ratolesti ale občas narušují klasické prohlídky, a proto si správy objektů připravují pro děti speciální okruhy nebo přímo akce zaměřené právě na tuto nejmladší návštěvnickou skupinu. Blížící se Den dětí je tak ideální příležitostí k pozvánce na hrady a zámky pro rodiny s dětmi.

Národní památkový ústav si velmi cení návštěvníků všech věkových kategorií a snaží se vyjít vstříc požadavkům, které dnešní doba přináší. Zkrácené dětské prohlídky jsou po celou sezónu dostupné na zámku Frýdlant, Hrubý Rohozec, Děčín a Nelahozeves. Zkrácené prohlídky jsou připraveny od 17. 5. 2022 do 24. 6. 2022 na zámku Rájec nad Svitavou, a to od úterý do pátku vždy v 9.00 hodin. Během návštěvní sezóny nabízí státní hrad a zámek Bečov pravidelné dětské prohlídky relikviáře svatého Maura i zámeckých interiérů.
 

Speciální programy na Den dětí

zámek KonopištěDen dětí si můžete užít také na hradech a zámcích. O víkendu 28. a 29. května se zámecký park na Sychrově promění v místo, kde se děti doslova vyřádí při plnění soutěžních úkolů. Za odměnu pak čeká na každého dětského účastníka dárek. Zámek Mnichovo Hradiště od 31. května do 3. června nabízí nejmenším návštěvníkům dětskou prohlídku zámku. Děti čeká divadelní představení v Konírně a výtvarná dílna v Salle Terreně.

Na Den dětí 1. června se vypravte na zámek Konopiště. Od 14 do 18 hodin je v tento den připraven ve sklenících a v Růžové zahradě zábavný program Za pokladem vévodkyně Žofie. Připraveny budou zajímavosti ze světa rostlin, kvízové otázky, spousta her a ukázka dravců. Výherci navíc obdrží malý dárek na památku. Ve dnech 4. a 5. června 2022 se mohou děti i dospělí těšit na Pohádkový Svojanov. Jak už název napovídá, při prohlídkách hradu se budete potkávat s pohádkovými bytostmi. Program bude probíhat po oba víkendové dny od 9:00 do 17:00 hodin.

Dětské prohlídky na zámku Děčín

1.4.
30.10.
Dětské prohlídky na zámku Děčín

Nenuťte své děti pasivně poslouchat výklad průvodce a zpříjemněte jim čas prohlídky výtvarnou interakcí. Anebo si zahrajet Cestumalého dobrodruha v zámeckých zahradách.

Speciální dětské prohlídky na zámku Frýdlant

1.5.
31.10.
Speciální dětské prohlídky na zámku Frýdlant

Prohlídka i pro ty nejmenší na státním hradu a zámku ve Frýdlantě nabízí několik místností, kde mohou děti vidět, jak se dříve žilo a hospodařilo. Sednou si na královské křeslo, vezmou si do ruky meč a na cestu si namalují obrázek.

Dětská prohlídka zámku Svijany

10.7.
Dětská prohlídka zámku Svijany

Dopřejte dětem hezké odpoledne a vyšlete je na dětskou prohlídku Zámku Svijany. Čeká na ně pohádková postava a řada zábavných úkolů

Prohlídka s pohádkovou bytostí na zámku Dětenice

1.4.
30.11.
Prohlídka s pohádkovou bytostí na zámku Dětenice

Zámek Dětenice zve na nedělní prohlídky s programem 10:00 do 17:00. Čeká vás další netradiční prohlídka zámku s pohádkovým příběhem pro celou rodinu. Chcete vědět, kdo napraví nezbednou princeznu? Staňte se součástí pohádky a prohlédněte si zámek.

Strašidelné soboty na zámku Dětenice

1.1.
30.11.
Strašidelné soboty na zámku Dětenice

Každou sobotu se konají na zámku Dětenice prohlídky v doprovodu strašidelných bytostí. Přijeďte se trochu bát i zasmát. Strašidelné prohlídky jsou vhodné zejména pro děti, ale pobaví i dospělé.

Relikviář pro každého – na hradě a zámku Bečov myslí na děti

Relikviář pro každého – na hradě a zámku Bečov myslí na děti

Během návštěvní sezóny nabízí státní hrad a zámek Bečov pravidelné dětské prohlídky relikviáře svatého Maura a zámeckých interiérů. Děti si na dětském webu mohou výlet na Bečov dokonce samy naplánovat.