Úvod > Aktuality > Pár nápadů, jak si užít pivo jinak
Pár nápadů, jak si užít pivo jinak
"> "> ">
Gurmánská turistika

Pár nápadů, jak si užít pivo jinak

  • Vydáno16. listopadu 2018
Patříte k milovníkům zlatavého moku? Zkuste ho tentokrát poznat úplně jinak! Staňte se alespoň na jeden den sládkem, nahlédněte do chrámu chmele a piva, vychutnejte si banánové či kopřivové pivo, naučte se zlatavý mok správně čepovat anebo se s přáteli vydejte na Cestu pivovarského tovaryše.

Centrum pivních vynálezů v Jeseníku

jeseníky pivní laboratořZážitkový prostor v Jeseníku láká na pivní expozici prezentující nejzajímavější vynálezy jesenického rodáka, nad nimiž ční vynález Malého piva, v případě Beernitze důvtipně vyvedený skleněný půllitr s obsahem pouhých 0,3 l. Exponátů je více, nechybí ani replika pivní laboratoře. V ní je zakomponována ochutnávka opravdu netradičních pivních specialit, jako jsou například molekulární pivní kaviár, chmelová čokoláda nebo pivní pálenka. Veliká zábava na návštěvníky čeká v restaurační části centra, kde se k pokrmům servíruje pivo ve zkumavkách, nebo v třílitrovém pivním válci. Díky Beernitzově ponornému louhovači Gustatusu si můžete vlastnoručně ochutit pivo pepřem, chmelem, chilli aj.
 

Pivotéka Pivní Mozaika

Pivotéka Pivní MozaikaPivotéka Pivní Mozaika v Praze 8 nabízí více než 400 druhů piva z celého světa. Nabízenou službou je degustace piva pro skupinky. Stačí se objednat na vámi zvolený termín a už se můžete těšit na jedinečnou cestu pivním světem spolu s odborným výkladem.

Police jsou lemovány velkým výběrem českých, ale i zahraničních piv. Najdete tu piva z Keni, Indie, Etiopie, Japonska, Turecka, Venezuely, Jižní Koreje, Číny, Karibiku, Mexika, USA, ale samozřejmě také téměř ze všech evropských států.
 

Vaření piva na Jihočeské univerzitě

Vaření piva na Jihočeské univerzitěJihočeská univerzita nabízí široké veřejnosti kurzy vaření piva. Zájemci se při nich dozvědí o postupech při výrobě i to, jaké suroviny jsou pro nápoj vhodné. Kurzy se uskuteční v minipivovaru zemědělské fakulty.

Lze je po dohodě zaměřit nejenom na samotné praktické vaření piva, ale můžete se vrhnout i na teoretickou přípravu na vaření, čistění a desinfekci provozu, úvod do problematiky pivních druhů, také aktuální informace ohledně legislativy k minipivovarům a domácímu vaření.
 

Pivovarský dům nabízí třeba kopřivové nebo banánové pivo

Pivovarský důmPivovarský dům v pražské Ječné ulici je situován v přízemí domu, který nese stejný název a má dlouholetou pivovarskou tradici – v roce 1937 byl vybudován jako sídlo Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, který zde sídlí dodnes. Kromě světlého a tmavého klasického českého ležáku zde ochutnáte také piva, která jinde nenajdete.

Je to na příklad pivo kávové, višňové, kopřivové, banánové nebo minimálně 1 speciál měsíce dle momentální nabídky. Zvláštní specialita je "pivní sekt", zvaný Šamp a pivní aperitiv Black Hill.
 

Škola čepování Pilsner Urquell

kurzy čepování pivaV plzeňském pivovaru Pilsner Urquell  můžete prožít zážitkový program, během kterého poodhalíte tajemství správně načepovaného piva. Po absolvování zdejší školy čepování vám už nebudou výrazy "čochtan" a "mlíko" cizí. Škola čepování se odehrává v jednom z reprezentačních salonků v Konferenčním a společenském centru Secese.

V pivovaru navštívíte také autentická místa, kde se Pilsner Urquell vyrábí od roku 1842. Ochutnáte nefiltrovaný Pilsner Urquell načepovaný z dubových ležáckých sudů v historických sklepech,  který vyrábíme tradiční metodou jako za dob prvního sládka Josefa Grolla. V prostorách Konferenčního centra Secese se sami postavíte za výčep a pod vedením pivovarského odborníka se naučíte správně čepovat pivo.
 

Královské město Žatec – město, kde je pivo doma

žatec chrám chmelePoznejte královské město Žatec, jehož chmelařské stavby jsou kandidátem na seznam UNESCO. Můžete zde navštívit zábavní areál Chrám chmele a piva (kde mimo jiné uvidíte chmelařský orloj) či Chmelařské muzeum s malou chmelnicí.

I listopadu je zde otevřeno od čtvrtka do neděle od 12:00 do 16:00 hodin.  Raritou je také vyhlídková věž nesoucí název Chmelový maják s vnitřním výtahem a unikátní 3D projekcí, jenž simuluje let balónem nad Žatcem.
 

Pivotel MMX v Letech u Dobřichovic

PivotelJe libo pivo a současná architektura zároveň? Tuto zvláštní kombinaci objevíte nedaleko za Prahou v obci Lety, kde se tyto dva silné elementy spojily v jeden projekt a moc jim to spolu sluší. V moderním Pivotelu značky MMX si vychutnáte vynikající zde vyráběné nepasterizované pivo v moderním designovém prostředí.

V Pivotelu si všechna piva vaří sami. Celkem tu vyrábějí deset druhů chmelového moku. Pivní portfolio letského hotelu obsahuje bavorské pšeničné weizenbier, ležák single hop, dále amber ale, polotmavý alt, anglický brown ale, american pale ale, irská piva red ale a stout a spodně kvašený tmavý ležák.
 

Cesta pivovarského tovaryše v Plzni

Cesta pivovarského tovaryšeCesta pivovarského tovaryše je zážitkový program plný zábavy, poznání a výborného plzeňského piva. V magickém prostředí historických pivovarských sklepů se vrátíte na začátek 20. století a zapojíte se do týmové hry.

Na vlastní kůži si vyzkoušíte tradiční pivovarská řemesla a proměníte v ledaře, bednáře, sladovníky, výčepní nebo sklepmistry. Program je zaručenou zábavou pro menší i větší skupiny přátel, kolegů z práce anebo rodinných příslušníků (od 18 let).
Královské město Žatec – město, kde je pivo doma

Královské město Žatec – město, kde je pivo doma

Pouhou hodinu cesty autem z Prahy nebo Karlových Varů se nachází královské město, jehož chmelařské stavby jsou kandidátem na seznam UNESCO.

Pivotel MMX v Letech u Dobřichovic

Pivotel MMX v Letech u Dobřichovic

Máte rádi pivo a současnou architekturu zároveň? Že je to pro vás zvláštní kombinace? Nedaleko za Prahou v obci Lety se tyto dva silné elementy spojily v jeden projekt a moc jim to spolu sluší. V novém Pivotelu značky MMX si vychutnáte vynikající nepasterizované pivo v moderním designovém prostředí.

Pivotéka Pivní Mozaika v Praze

Pivotéka Pivní Mozaika v Praze

Pivotéka nabízející více jak 400 druhů piva z celého světa, největší eshop s pivem v ČR. Nabízí možnost řízené degustace piv, výběru vhodného dárku pro vaše blízké a rozšíření pivních obzorů.

Pivovarský dům Benedict v Praze

Pivovarský dům Benedict v Praze

Nově otevřeno od srpna 2022 po rekonstrukci. Naší specialitou jsou jídla, při jejichž přípravě používáme pivo. Jako každá správná pivnice nabízíme také velký výběr menších jídel obzvláště vhodných k posezení nad oroseným půllitrem.

Kurzy vaření piva pro veřejnost na Jihočeské univerzitě

Kurzy vaření piva pro veřejnost na Jihočeské univerzitě

Jihočeská univerzita nabízí široké veřejnosti kurzy vaření piva. Zájemci se při nich dozvědí o postupech při výrobě i to, jaké suroviny jsou pro nápoj vhodné. Kurzy se uskuteční v minipivovaru zemědělské fakulty.

Škola čepování Pilsner Urquell – zážitkový program pro skupinové prohlídky

Škola čepování Pilsner Urquell – zážitkový program pro skupinové prohlídky

Po desetiletí si plzenští sládci předávají své znalosti a připravují pivo té nejvyšší kvality. V plzeňském pivovaru Pilsner Urquell můžete prožít zážitkový program, během kterého poodhalíte tajemství správně načepovaného piva.

Naučná stezka Lesni putování s Hopíkem Holedeč

Naučná stezka Lesni putování s Hopíkem Holedeč

Naučná stezka má 13 zastavení s infotabulemi, kde najdete mnoho informací, otázek s odpověďmi i herní prvky. Značena je šikmým zeleným pruhem v bílém čtverci. Vede lesy na pomezí Žatecka a Rakovnicka a je doplněna herními prvky a úkoly pro děti.

Chmelařské muzeum Žatec

Chmelařské muzeum Žatec

Největší expozici chmele na světě najdete v severočeském Žatci. Místní Chmelařské Muzeum představuje na ploše 4.000 m² vývoj chmelařství od raného středověku do současnosti.

Cesta pivovarského tovaryše – zážitkový program v pivovaru Pilsner Urquell

Cesta pivovarského tovaryše – zážitkový program v pivovaru Pilsner Urquell

Máte skupinu, pro kterou hledáte opravdu exkluzivní a nezapomenutelný zážitek? Nabídněte jim Cestu pivovarského tovaryše v Plzeňském Prazdroji!

Chmelový maják v Žatci

Chmelový maják v Žatci

Chmelový maják je dominantou Chrámu chmele a Piva. Nachází se v srdci celého areálu chmelařských technických památek. Pokud navštívíte Žatec pouze na skok a nestihli byste celou prohlídku Chrámu chmele a piva, pak zvolte pouze Chmelový maják a na vrchol jeďte výtahem.

Chrám chmele a piva s chmelovým orlojem v Žatci

Chrám chmele a piva s chmelovým orlojem v Žatci

Město Žatec, ležící na severu Čech na řece Ohři, má tisíciletou historii. V ní důležitou roli hraje prvotřídní chmel, který se na Žatecku pěstuje. Více než 700 let pěstování vynikajícího aromatického chmele a výroba piva vedly ke vzniku zábavného a poučného komplexu s názvem Chrám Chmele a Piva.