Úvod > Co chcete dělat? > Pivovar Staropramen – poznejte historii a současnost smíchovského pivovaru
Zážitky

Pivovar Staropramen – poznejte historii a současnost smíchovského pivovaru

Pivovary Staropramen jsou součástí skupiny Anheuser-Busch InBev, největší pivovarnické společnosti světa. Vy máte příležitost prohlédnout si Návštěvnické centrum Staropramen a poznat tradiční český národní nápoj, kterým pivo rozhodně je.
Návštěvnické centrum Staropramen bylo otevřeno v roce 2000, nově zrekonstruováno a upraveno bylo v roce 2005. Od srpna 2011 se svou inovovanou podobou otevřelo i zahraničním návštěvníkům.

Návštěvnické centrum provádí hosty dějinami Staropramenu od jeho založení v roce 1869 až do současnosti. Popisuje postupnou modernizaci výroby piva i to, jak pivovar funguje jakožto globální velvyslanec bohaté pražské pivovarnické tradice.

Hosty na exkurzi doprovází jedna z nejvýznamnějších postav v dějinách Staropramenu, hlavní sládek Josef Paspa. Právě pod jeho vedením se Staropramen stal největším pivovarem v tehdejším Československu. V expozici návštěvníci najdou mnoho prvků z původního pivovaru, včetně originálních mosazných mísících kádí a dodávky Tatra, která Staropramen rozvážela zákazníkům ve třicátých letech 20. století. Ve varně jsou pak návštěvníci obklopeni šestnácti obřími obrazovkami, které jim do detailu představí proces vaření piva ve Staropramenu.

Exkurse končí ochutnávkou piva v baru Staropramen, což je pilotní koncept, který chce Staropramen vyzkoušet a posléze představit na mezinárodní scéně. Design baru odráží bohatou tradici českých hospod, včetně starých dřevěných stolů, mosazných zábradlí a dalších doplňků, které najdete v nejoblíbenějších pražských hospodách. Pivo je servírováno v ručně dělaných sklenicích vyrobených na zakázku českými skláři. Hosté mohou vybírat mezi ležákem, tmavým pivem a pivním speciálem Granát, přičemž všechna tato piva patří k vůbec nejprodávanějším pivům na světových trzích.

Historické prostory varen se také dají pronajmout pro firemní či jiné společenské akce.

Prohlídka s ochutnávkou piva trvá celkem 50 minut. Rezervace a více informací o exkurzi na e-mailu ncstaropramen@besttour.cz nebo tel: +420 602 322 603, +420 284 814 141 nebo  +420 284 814 142.