Úvod > Co chcete dělat? > Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Gurmánská turistika
Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.
Pivovar Plzeňský Prazdroj je nejen moderním pivovarem, patří zároveň mezi unikátní industriální památky evropského významu. Během prohlídky pivovaru projdete všemi klíčovými místy, včetně samotného srdce pivovaru –historické a současné varny nebo moderní stáčírny s kapacitou 120 000 lahví za hodinu.

Ve smyslové expozici můžete ochutnat suroviny, ze kterých se slavný ležák vyrábí. Panoramatické kino povypráví pozoruhodný příběh úspěchu piva Pilsner Urquell, expozice Lidé Pilsner Urquell přiblíží jeho nedílnou součást, zdejší zaměstnance.  A na závěr samozřejmě nesmí chybět ochutnávka piva!

K vítanému osvěžení vás dovede labyrint ručně tesaných historických sklepů, které se rozšiřovaly spolu s pivovarem a měří neuvěřitelných 9 kilometrů. Nachází se zde dubové spilečné kádě a ležácké sudy, z nichž starší 18 let ochutnají nefiltrované a nepasterizované pivo Pilsner Urquell. 

Přijela vám návštěva z ciziny a chcete ji představit město a pivovar Plzeňský Prazdroj? Vydejte se po stopách značky Pilsner Urquell a objevte její příběh, který se psal nejen v pivovaru, ale v celém historickém jádru města Plzně od jeho založení.

Spolu s průvodcem projdete nejzajímavější místa, která jsou spojena s pivovarnictvím:

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj s ochutnávkou piva ve sklepích

Prohlídka centra Plzně
- Vodárenská věž města v Mlýnské strouze
- Náměstí Republiky a katedrála sv. Bartoloměje
- Historická radnice s ukázkou modelu města
- Pomník generála Pattona – Velká synagoga
- Kláštery a pivo v Plzni
- Plzeňské vyhlášené restaurace
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Prohlídka pivovaru Gambrinus

Prohlídka pivovaru Gambrinus

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Industriální cidérie Cider Factory v Plzni

Industriální cidérie Cider Factory v Plzni

Plzeň 1, Plzeňsko a Český les