Úvod > Co chcete dělat? > Minipivovar Tvarg ve Velké Bystřici u Olomouce
Gurmánská turistika

Minipivovar Tvarg ve Velké Bystřici u Olomouce

Na místech bývalého zámeckého pivovaru ve Velké Bystřici se dnes zase vaří pivo, pivovarské sklepy mají za sebou zdařilou rekonstrukci, prvním Tvarg ležákem v listopadu 2020 byla tradice zase obnovená.
Moderní minipivovar obnovil v roce 2020 tradici výroby piva v pivovarských sklepích ve Velké Bystřici u Olomouce. Sklepy jsou součástí bývalého zámeckého pivovaru, který vařil pivo již v roce 1579. Rozsáhlá rekonstrukce umožnila znovuožití celého areálu. Minipivovar TVARG vaří tradiční ležáky a celou řadu sezónních speciálů i svrchně kvašených piv. Zájemcům jsou k dispozici zážitkové exkurze s degustací, specialitou je také whisky&beer pairing. Ochutnat pivo a dalši dobroty můžete přímo na místě v pivovarské restauraci na jedinečné adrese Pivovarská 899. 

Součástí areálu zrekonstruovaných sklepů je řemeslná sýrárna. Zde vzniká sýr s označením TVARGLE – aromatický pod mazem zrající sýr. TVARGLE nesou ocenění Regionální potravina Olomouckého kraje a certifikát Haná regionální produkt. 

Dnes je v areálu restaurace, ve stálé nabídce minipivovaru je pět druhů piv a vždycky nějaký sezónní speciál. Ať už si dáte jedenáctku, což je mimořádně vyvážený ležák, bronzové barvy s příjemným aromatem, určený pro typického milovníka českého hořkého piva nebo svrchně kvašenou IPA, kde je nosný aromatický chmel Nelson Sauvin, který dává pivu ovocné, až angreštové tóny, bude to zážitek. A najdete tu i řemeslnou sýrárnu Tvargle. Však za ní stojí Blanka Poštulková, kterou možná znáte z Tvarůžkové cukrárny. David Kapsia má zase sedm let zkušeností v pivovaru Kosíř.
 

Ubytování a restaurace v okolí

Tvargle z Tvargu

Tvargle z Tvargu

Velká Bystřice, Olomoucký kraj
Zámek Velká Bystřice

Zámek Velká Bystřice

Velká Bystřice, Olomoucký kraj
Šmeralova vila na Sv. Kopečku

Šmeralova vila na Sv. Kopečku

Olomouc, Olomoucký kraj