Úvod > Aktuality > Letní festivaly 2021: kam se letos vydat za skvělou muzikou?
Který z festivalu si letos vyberete?
"> Který z festivalu si letos vyberete? "> "> Letní prázdniny nachystaly pro mladé spoustu hudby "> "> Co víkend, to festival!
Kultura

Letní festivaly 2021: kam se letos vydat za skvělou muzikou?

Vydáno 21. června 2021
Mnozí milovníci hudby by si jen velmi těžko dovedli představit léto bez kvalitních festivalů. A to i nyní, v době koronavirové. Letní sezóna bude navzdory současným omezeným možnostem kulturního vyžití protkána festivaly nejrůznějších žánrů – od poprocku po punk. Stačí si jen vybrat hudební styl, patřičnou náladu a vyrazit s kamarády za neopakovatelnými hudebními zážitky.

Hradecký Slunovrat

Mňága a ŽďorpHradecký slunovrat 2021 proběhne v areálu státního zámku Hradec nad Moravicí ve dnech 24. až 26. 6. 2021. Těšit se můžete na tři hudební scény, besedy, přednášky, divadlo, filmy, gastro stage, programy pro děti, výstavy, diskuze, poezii a mnoho jiného.

Hudba, kterou na Slunovratu můžete slyšet, se nedá zaškatulkovat. Letos budou rozsáhlé spektrum reprezentovat Mňága a Ždorp, Monika Načeva a Zdivočelí koně, Prago Union anebo Kolektivní Halucinace.
 

United Islands of Prague

United IslandsO víkendu 25. – 26. 6. 2021 se Praha stane dějištěm oslavy restartu kulturního dění v Česku a tradičního svátku muziky v jednom. Uskuteční se zde totiž 18. ročník multižánrového festivalu United Islands of Prague, kde po covidové pauze opět vystoupí nespočet talentovaných českých i zahraničních hudebníků.

Odvážná dramaturgie návštěvníkům představí ty nejzajímavější vycházející objevy domácí i mezinárodní scény všech možných žánrů. Vystoupí například Moonshye, Jeremias (DE), Napoleon Gold (LX), Lor (PL), Favorite Obsession, Bára Zmeková, Annabelle, Koně a Prase a další. Vstup bude jako každý rok pro všechny zdarma.
 

VlčkoviceFest u Votic

VlčkoviceFestVlčkoviceFest 2021 je již šestnáctým ročníkem multižánrového festivalu zaměřeného na alternativní hudbu. Celý festival je organizován dobrovolníky pořádající organizace a vládne na něm příjemná a rodinná atmosféra. Vítané jsou zejména rodiny s dětmi, přátelé dobré hudby, divadel a projekcí filmů. Letos se bude konat od 9. do 11. 7. 2021.

Circus Brothers, Mirek Kemel s kapelou, Povodí Ohře, Volant, Vobezdud, Rudovous, Špuntkvaně, Oops. V rámci doprovodného programu se můžete těšit třeba na loutkové divadlo Toy Machine.


Za hudbou do Znojma

ZnojmoKvalitní hudební program, rozmanité, avšak kompaktní žánrové rozpětí, hvězdy hudebního nebe i začínající umělci – to vše pod taktovkou unikátní festivalové dramaturgie, to je Hudební festival Znojmo 2021. Festival se zaměřuje především na klasickou hudbu, v programu lze nalézt i cimbálovou muziku, jazz a originální crossoverové programy. Mnoho akcí vzniká přímo na míru festivalu a nejsou jinde k vidění.

Originální muziku si poslechnete v termínu 8. až 25. 7. 2021. Letošní ročník s podtitulem „Pocta živlům a katastrofám“ se uskuteční na různých místech města Znojma a také v jeho okolí – v přírodě i v krásných prostorách zámků a kostelů.
 

Boskovice 2021 – festival pro židovskou čtvrť

Židovská čtvrť boskoviceLetos třídenní multižánrová akce rozezní Boskovice na konci prázdnin 8. – 11. 7. 2021. Festival je každoročně vyhlášený svou pohodovou atmosférou a ve třech dnech opět přinese hudbu, výstavy, divadelní představení, filmy, autorská čtení a mnoho dalšího.

K již oznámeným interpretům jako je Monika Načeva a Zdivočelí koně, Kill the Dandies! nebo Rány těla, přibyli Midi Lidi, kteří na festivalu představí svá dvě nová alba, Zvíře jménem Podzim, kapela ověnčená dvěma cenami Anděl, nebo maďarská kapela Belau. Dále se můžete těšit na krále dream popu Bert & Friends, písničkáře Davida Pomahače, folkové alternativce Kolektivní halucinace, folkové Severní nástupiště, stesk jesenických Sudet projektu Zapomělsem nebo klasiku alternativní scény Zuby nehty.
 

Harrachovské sklářské a pivní slavnosti – od dechovky po punk

pivní slavnosti harrachovTen, kdo už Harrachovské pivní slavnosti v minulosti někdy navštívil, určitě ví, že to opravdu stojí za to. V sobotu 24. 7. 2021 se koná již 18. ročník této akce. Pro děti je připraven koutek s pouťovými atrakcemi, dospěláci si určitě opět užijí bohatý hudební program od dechovky až po punk, samozřejmě nebudou chybět ani klasické rockové hity.

Celý den bude také otevřená sklářská huť, kde budou moci všichni návštěvníci sledovat umění zdejších sklářských mistrů. Snad bude i možnost vyzkoušet si jejich práci a třeba si i něco vyfouknout na památku.
 

TrutnOFF BrnoON 2021

Turnoff Brno onHudební festival TrutnOFF BrnoON, který adoptovalo naše druhé největší město, bude i letos. Době navzdory se uskuteční v obvyklém termínu připomínajícím okupaci Československa sovětskými vojsky v roce 1968, tedy 20. – 22. 8. 2021, opět na stejném místě jako loni, tj. v Brně Pisárkách Na Střelnici.

Vedle legendárního Pražského výběru v nejslavnějším složení vystoupí Na Střelnici neméně kultovní Plastic People, J.A.R., Michal Prokop & Framus Five, Visací zámek, Anděli čerstvě ozdobené Kurtizány, ale i Ondřej Havelka s orchestrem Melody Makers, elektronicky roztančený Puding paní Elvisovej ze Slovenska nebo horňácká cimbálovka či živelná cikánská kapela Bachtale Apsa s herečkou Bárou Hrzánovou. Scházet nebudou obvyklé open air bohoslužby a debaty v undergroundovém stanu. Letos například s novinářem Jaroslavem Spurným, historikem Petrem Blažkem a dalšími.
TrutnOFF BrnoON 2021

20.8.
22.8.
TrutnOFF BrnoON 2021

Hudební festival TrutnOFF BrnoON, který adoptovalo naše druhé největší město, bude i letos. Době navzdory se uskuteční v obvyklém termínu připomínajícím okupaci Československa sovětskými vojsky v roce 1968, tedy 20. – 22. srpna, opět na stejném místě jako loni.

Open Air Musicfest Přeštěnice – multižánrový hudební festival

23.6.
25.6.
Open Air Musicfest Přeštěnice – multižánrový hudební festival

Open Air Musicfest Přeštěnice, to je legendární hudební festival uprostřed jihočeských lesů, luk a strání, který patří mezi dvacítku nejprestižnějších českých hudebních festivalů.

Respect festival 2021

28.8.
29.8.
Respect festival 2021

Respect Festival, 24. ročník, 28. – 29. 8. 2021, Praha – putovní festival, zóna tolerance plná hudby, rytmů, barev a chutí z celého světa.

Revivalový festival

14.8.
15.8.
Revivalový festival

Revivalový festival se uskuteční v příjemném prostředí areálu zámku v Králově Dvoře. Návštěvníky čeká několik hodin melodické country muziky. Všichni musí dodržovat platná vládní opatření související s nemocí COVID-19.

KamzíkFest 2021 a Hudba na horách: unikátní letní festival

10.7.
22.8.
KamzíkFest 2021 a Hudba na horách: unikátní letní festival

Během letních prázdnin bude probíhat první ročník zábavného, kulturního odpoledne pro celou rodinu s názvem KamzíkFest.

Rock for People 2022

16.6.
18.6.
Rock for People 2022

Oznamujeme, že festival Rock for People 2022 proběhne ve dnech 16. – 18. června 2022 v královéhradeckém Festivalparku a ohlašujeme první přehled potvrzených kapel.

Sázavafest 2022

21.7.
23.7.
Sázavafest 2022

20. ročník hudebního festivalu Sázavafest se koná 21. – 23. července v zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou.

Jihočeský jazzový festival 2021

6.8.
7.8.
Jihočeský jazzový festival 2021

11. ročník Jihočeského jazzového festivalu přinese do krajské metropole opět nálož hudby, která běžně na jihu Čech nebývá v průběhu roku často ke slyšení. Jazzová hudba rozehraje nejstarší část Budějovic a poprvé se představí také na vzdušné scéně Stezky korunami stromů v Lipně.

Open air festival Keltská noc Harrachov 2021

5.8.
7.8.
Open air festival Keltská noc Harrachov 2021

Tradiční krkonošský hudební festival již zakořenil v Harrachově. Díky místu konání v areálu velkých skokanských můstků získal punc nejvýše pořádaného českého festivalu s nejhezčím výhledem.

Open Air Festival Okoř 2021 – zrušeno

21.8.
Open Air Festival Okoř 2021 – zrušeno

Jubilejní 20. narozeniny oslaví oblíbený jednodenní open air festival Okoř opět širokým výběrem českých populárních hudebníků.

Beats for Love 2022

1.7.
4.7.
Beats for Love 2022

Beats for Love je festival taneční hudby pořádaný v jádru industriální národní kulturní památky. Prostředí Dolních Vítkovic plné železných kulis se na čtyři dny zaplní spoustou hudby a programu. Vzniká tak jedinečná atmosféra plná zábavy a zážitků.

Brutal Assault 2021 v Jaroměři

10.8.
14.8.
Brutal Assault 2021 v Jaroměři

Hudební festival Brutal Assault se vrací do Josefova na svůj 25. ročník. Jeden z největších metalových festivalů v Evropě zve opět na různorodý lineup.

Keltská noc 2022 v Plumlově

22.7.
23.7.
Keltská noc 2022 v Plumlově

Zveme vás na mezinárodní hudební festival Keltská noc konaný 22. – 23. července v Plumlově v Kempu Žralok.

Festival MikuLove

27.8.
29.8.
Festival MikuLove

27. a 28. srpna proběhne v areálu letního kina v Mikulově hudební festival MikuLOVE.