Úvod > Aktuality > Letní festivaly 2022: kam se letos vydat za skvělou muzikou?
Letní festival, Česko, Kudy z nudy
"> Letní festival, Česko, Kudy z nudy "> "> "> "> "> "> "> "> "> Co víkend, to festival!
Kultura

Letní festivaly 2022: kam se letos vydat za skvělou muzikou?

  • Vydáno1. července 2022
Mnozí milovníci hudby by si jen velmi těžko dovedli představit léto bez kvalitních festivalů. Letošní lení sezóna bude konečně bez omezení protkána festivaly nejrůznějších žánrů – od poprocku po punk. Stačí si jen vybrat hudební styl, patřičnou náladu a vyrazit s kamarády za neopakovatelnými hudebními zážitky.

Rodinný Horečky Fest ve Frenštátu

horečky festJiž 11. ročník pohodového rodinného festivalu Horečky Fest proběhne 9. a 10. července ve Frenštátě pod Radhoštěm a Trojanovicích. Historie festivalu sahá k roku 2011, kdy se rozhodli pracovníci Městského kulturního střediska spolu s řadou dobrovolníků vrátit život do zchátralého amfiteátru na Horečkách, přírodního divadla ležícího v těsné blízkosti věže skokanského můstku Jiřího Rašky ve Frenštátě pod Radhoštěm. Krásné přírodní prostředí, pohodová atmosféra a především obrovské nasazení nadšených lidí, učinil během čtyř let z Horečky Festu jeden z nejúspěšnějších festivalů v regionu. Těšit se můžete na turbo-šansónové Poletíme?, punk-rockový Bijouterrier ze Slovenska, legendu českého bigbítu Flamengo, která připomene 50 let od vydání přelomového alba Kuře v hodinkách, další legendou bude Laura a její tygři, z regionálních interpretů se pak objeví Lenka Hrůzová nebo mimořádný reunion skupiny Tatroska.
 

Festival Mighty Sounds v Táboře

Festival Mighty SoundsFestival Mighty Sounds je unikátní třídenní hudební festival, který se koná každoročně v červenci v Táboře, letos proběhne od 8. do 10. července. Na Mighty hraje hlavně punk, ska, reggae, punkrock, rockabilly, rock´n´roll, hardcore, indie rock a hudební styly, které se od nich odvíjejí anebo s nimi úzce souvisejí. Účast letos potvrdili například legendární Social Distortion, dále neméně slavní čelní představitelé folk punku ve světě Dropkick Murphys, nebo vysoce zábavní rock’n’rolloví Royal Republic. To ale zdaleka není všechno, výčet kvalitních žánrových jmen je dlouhý. Vystoupí Agnostic Front, Acidez, Anti-Flag, The Baboon Show, The Rumjacks, Dub Pistols a mnoho dalších. Zahraniční interprety doplňuje výběr toho nejlepšího z domácí žánrové scény, a to nejen z punkrocku, ska, punku, rockabilly nebo rock’n’rollu, ale tentokrát i z rapu a alternativy.
 

Masters of Rock ve Vizovicích

Masters of RockMasters of Rock je největší mezinárodní rockový open-air festival v ČR, pořádaný a pravidelně se rozrůstající ve Vizovicích u Zlína. Na festivalu vystupují především zahraniční rockové a metalové kapely. Letos se koná v termínu od 7. do 10. července 2022. Rock-metaloví fanoušci se mohou těšit na kapely Judas Priest, Nightwish, Sepultura, Heaven Shell Burn, Lacuna Coil, The Dead Daisies, Testament, Lordi, Beast in Black, Alestorm, Amorphis, Gotthard, Kataklysm, Orden Ogan, Exodus, Death Angel, Pink Cream 69, Axxis, Visions of Atlantis s Bohemian Symphonic Orchestra Prague, Civil War, Beyond the Black, Blues Pills, Shakra, Nervosa, High on fire, Nithgard, Trollfest, Long Distance Calling, Amalgama, Neonfly, Mister Misery, Shiraz Lane, Black Sonic Pearls, Andy Rocks, Citron, Arakain, Fleret, Sebastien, Gate Crasher a Forrest Jump.
 

Multižánrový festival Colours of Ostrava

Colours of OstravaUž 19. ročník festivalu Colours of Ostrava proběhne od 13. do 16. července 2022 v unikátní industriální oblasti ostravských Dolních Vítkovic. Z představitelů elektronické hudby dorazí například Dardelica (UK), Darkstar (UK), Darzack (Francie), Eelke Kleijn (Holandsko), Gioli & Assia (Itálie), Giorgia Angiuli (Itálie), Matias Aguayo (Chile), Shtuby (Izrael), z rocku Ivan & The Parazol (Maďarsko), Life (UK) a Pengshui (UK), z africké hudby Fatoumata Diawara (Mali), Fofoulah (UK/Senegal/Gambie) a Lova Lova (Demokratická republika Kongo), z world a folk music s mnoha přesahy Anna RF (Izrael), Bazzookas (Holandsko), C.C. White (USA), The Hatters (Rusko), Marina Satti (Řecko), Omiri (Portugalsko), Rodrigo Cuevas (Španělsko), SuRealistas (Argentina/Itálie), The Tune (Jižní Korea), Puuluup (Estonsko) a Talisk (Skotsko). Jazz zastoupí Hiromi (Japonsko) a Malox (Izrael), rap Princess Nokia (USA), soul Joel Culpepper (UK), blues Roosevelt Collier (USA), psychedelii Moon Duo (USA) a indie scénu Anna Wolf (JAR), Chef´Special (Holandsko), Hudson Taylor (Irsko) a Sons of The East (Austrálie).
 

České a moravské Hrady CZ

Festival Hrady CZFestival Hrady CZ patří k největším kulturně společenským akcím v České republice. Jednotlivé festivaly se odehrávají vždy poblíž nějaké kulturní památky. V ceně sobotní vstupenky jsou proto zahrnuté i prohlídky stálých expozic hradů. Letos proběhne oblíbený seriál festivalů od 15. července do 3. září. Začíná se 15. a 16. července na Točníku, 22. a 23. července pokračuje festival na Kunětické hoře, pak se 29. a 30. července přesune na hrad Švihov a 5. až 6. srpna na hrad Rožmberk na Vltavou. Ve dnech 12. a 13. srpna rozezní hudba hrad Veveří a od 19. do 20. srpna Hradec nad Moravicí. Předposlední zastávkou festivalu bude 26. a 27. srpna hrad Bouzov, a úplně poslední koncerty čekají návštěvníky 2. a 3. září na Bezdězu. Mezi hlavní hvězdy bude patřit například Pokáč, Anna K., Tomáš Klus, Chinaski, MIG 21, Xindl-X, Mirai, Visací zámek, Rybičky 48 a řada dalších.
 

Sázavafest ve Světlé

rockOd 21. do 23. července 2022 se rozezní zámecký lesopark ve Světlé nad Sázavou 20. ročník populárního festivalu Sázavafest. A je se opravdu na co těšit! Pořadatelé pro tento rok nachystali nejen spoustu skvělých koncertních show, ale také bohatý doprovodný program. Vystoupí například Marek Ztracený, Nico Santos, Junge Junge, Rednex, Rybičky 48, Divokej Bill, Tomáš Klus, Mirai, No Name, Olympic, MIG 21, Monkey Business, Ben Cristovao, Pokáč, Vašo Patejdl, Xindl X, Vypsaná fixa, Poetika, Mňága a Žďorp, Sto zvířat, Kapitán Demo, Lucie, Olga Lounová... a dalších 60 účinkujících!
 

Harrachovské sklářské a pivní slavnosti – od dechovky po punk

pivní slavnosti harrachovTen, kdo už Harrachovské pivní slavnosti v minulosti někdy navštívil, určitě ví, že to opravdu stojí za to. V sobotu 23. 7. 2022 se koná již 19. ročník této akce. Pro děti je připraven koutek s pouťovými atrakcemi, dospěláci si určitě opět užijí bohatý hudební program od dechovky až po punk, samozřejmě nebudou chybět ani klasické rockové hity. Celý den bude také otevřená sklářská huť, kde budou moci všichni návštěvníci sledovat umění zdejších sklářských mistrů. Snad bude i možnost vyzkoušet si jejich práci a třeba si i něco vyfouknout na památku.
 

Festival Benátská! 2022 v Liberci

chinaskiTaké 28. ročník festivalu Benátská! se kvapem blíží. Jeden z největších hudebních festivalů v zemi se bude konat tradičně poslední červencový víkend, a to od čtvrtka 28. července do neděle 31. července na prosluněných travnatých plochách Veseckého sportovního areálu v Liberci. Za ta léta se může festival pochlubit pozoruhodným výčtem známých hvězd, které na ní vystoupily. O tom, že pořadatelé dbají také na čistotu areálu během festivalu svědčí i to, že v posledních letech pravidelně získávají ocenění "Čistý festival". A na koho se můžete v roce 2022 těšit? Tak třeba na Pavola Haberu a kapely Arakain, Chinaski, Olympic, Divokej Bill, Petru Janů, Aleše Brichtu, Ivana Mládka a Banjo band, Petra Spáleného, Michala Hrůzu, YoYo Band, Pokáče, Škwor, Viléma Čoka, Záviše, Žlutý pes a mnoho dalších.
 

Josefovský Brutal Assault

brutal assaultHeavy metalový hudební festival je již tradiční akcí v prostoru vojenské pevnosti Josefov u Jaroměře, kde se během čtyř festivalových dnů představí na pódiích na 150 kapel z celého světa. Letos se Brutal Assault bude konat od 9. do 13. srpna. Přijďte si užít skvělou atmosféru, šílené fanoušky, navštivte umělecké výstavy a horor kino a sestavu 150 kapel z celého světa v 5 dnech! Mezi hlavní hvězdy festivalu patří Mercyful Fate, Cannibal Corpse, As I Lay Dying, Abbath, Static-X, Cradle of Filth, At the Gates, Suffocation, Mayhem, Katatonia, Solstafir, Clutch, Municipal Waste, Dark Funeral, Amenra, Venom, Front Line Assembly a další.
 

TrutnOFF BrnoON 2022

Hudební festival TrutnOFF BrnoON, který adoptovalo naše druhé největší město, bude i letos. Uskuteční v obvyklém termínu připomínajícím okupaci Československa sovětskými vojsky v roce 1968, tedy 18. – 21. 8. 2022, opět na stejném místě jako loni, tj. v Brně Pisárkách Na Střelnici. Vedle Sisters of Mercy letos třeba proběhne Vánoční mše nebo na TrutnOFF BrnoON premiérově vystoupí Aneta Langerová. Dalšími tuzemskými kapelami, které na festivalu vystoupí jsou Michal Prokop & Framus Five, Hudba Praha s Michalem Ambrožem, undergroundová legenda The Primitives Group nebo současná avantgardní skupina Vítrholc seskupená okolo novináře Karla Škrabala. Po letech se na horkou půdu vrátí také Vypsaná fixa. Premiérově na „Fótrovi festivalů“ vystoupí Povodí Ohře či Circus Problem. V rámci festivalu proběhne i Ryboffka, neboli Rybova mše vánoční. Protože se už po tři roky nemohla uskutečnit v brněnské pasáži u HaDivadla tradičně před Vánocemi, tak ji uslyšíte letos v srpnu. A to s rozšířeným ansáblem a bicím sólem několika bubeníků.
 

Tradiční Vizovické Trnkobraní

Vizovické TrnkobraníTradiční letní švestkový festival Vizovické Trnkobraní se bude konat v pátek a sobotu 19. a 20. srpna 2022 v areálu likérky R. Jelinek ve Vizovicích nedaleko Zlína.  Festival je multižánrovou kulturní přehlídkou, která zahrnuje vystoupení špiček české a slovenské hudební scény na dvou scénách a doplňuje ji divadelní scéna, kinokavárna a dětský koutek. Návštěvníci se mohou těšit na dvoudenní hudební program s kapelami No Name, Visací zámek, Tři sestry, Mňága a Žďorp, Rybičky 48, Křídla, Argema... dále vystoupí Katarína Knechtová, Tomáš Klus, Chinaski, Fleret, Alkehol, Harlej a další. Navíc legendární Argema oslaví ve Vizovicích čtyřicet let na hudební scéně. Tradiční součástí Vizovického Trnkobraní bude i světově proslulá soutěž v pojídání švestkových knedlíků.
 

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady 2022

Soundtrack PoděbradyI letos se v Poděbradech chystá Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady 2022, jeden z posledních letních hudebních festivalů. V rámci oblíbeného doprovodného programu v Centrálním lázeňském parku se mohou návštěvníci těšit na koncerty, výstavy, aktivity pro děti a mnoho dalšího. Ani letos nebude chybět Kinobus, který přes den rozezní hudební program a večer filmové projekce. Festival zahájí již ve čtvrtek Jiří Ševčík & Pirate Swing Band se swingovou crossover poctou filmu, v pátek rozpálí diváky Tros Discotequos – Vojtěch Dyk, Jakub Prachař a Jan Maxián. Vrcholem festivalu bude velkolepá projekce jedné z nejslavnějších “Bondovek” s Danielem Craigem Skyfall in Concert se soundtrackem v podání Filharmonie Hradec Králové. Milovníci pohádek si přijdou na své díky velkoformátové projekci pohádky Lotrando a Zubejda s živě provedeným soundtrackem Jaroslava Uhlíře. Celý program Soundtrack festivalu proběhne pod širým nebem. Atraktivní doprovodný program v Centrálním lázeňském parku bude pro všechny návštěvníky zdarma.
Brutal Assault 2022 – Josefstadt v Jaroměři

9.8.
13.8.
Brutal Assault 2022 – Josefstadt v Jaroměři

Hudební festival Brutal Assault se vrací do Josefova na svůj 26. ročník. Jeden z největších metalových festivalů v Evropě zve opět na různorodý lineup.

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady 2022

25.8.
28.8.
Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady 2022

Poslední prázdninový víkend bude v lázeňském městě Poděbrady patřit především všem fanouškům filmové a hudební tvorby .Festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady.

Festival MikuLove

26.8.
27.8.
Festival MikuLove

Festival dává prostor nekomerční nemainstreamové hudbě, umělcům ´okrajových´ žánrů, není pouze o zvučných jménech, ale i o mladých talentech.

TrutnOFF BrnoON 2022

18.8.
21.8.
TrutnOFF BrnoON 2022

Hudební festival TrutnOFF BrnoON, který adoptovalo naše druhé největší město, bude i letos.

Festival Vizovické Trnkobraní 2022

19.8.
20.8.
Festival Vizovické Trnkobraní 2022

Vizovické Trnkobraní se bude konat v tradičním termínu a to 19. – 20. srpna 2022 v areálu likérky Rudolf Jelínek.

Hudební festival Hrady CZ 2022

12.8.
13.8.
Hudební festival Hrady CZ 2022

Festival Hrady CZ patří k největším kulturně společenským akcím v České republice. V ceně sobotní vstupenky jsou zahrnuté i prohlídky stálých expozic hradů.