Úvod > Aktuality > Na letní festivaly za skvělou muzikou a pohodovou atmosférou!
Který z festivalu si letos vyberete?
"> Který z festivalu si letos vyberete? "> "> Letní prázdniny nachystaly pro mladé spoustu hudby "> "> Co víkend, to festival!

Na letní festivaly za skvělou muzikou a pohodovou atmosférou!

Vydáno 4. června 2020 Kultura
Mnozí milovníci hudby by si jen velmi těžko dovedli představit léto bez kvalitních festivalů. A to i nyní, v době koronavirové. Letní sezóna bude navzdory současným omezeným možnostem kulturního vyžití protkána festivaly nejrůznějších žánrů – od poprocku po punk. Stačí si jen vybrat hudební styl, patřičnou náladu a vyrazit s kamarády za neopakovatelnými hudebními zážitky.

Rock For People Home

Léto bude plné hudby a festivalůStálicí mezi českými festivaly je Rock For People. Letos proběhne ve změněné podobě. Hudebníky a fanoušky se organizátoři rozhodli propojit ve vybraných městech naživo a online, aby byly koncerty dostupné všem i přes bezpečnostní opatření spojených s pandemií koronaviru.

Koncertní série odstartuje 15. června a představí se v pěti českých městechPraze, Plzni, Pardubicích, Ostravě a Kutné Hoře na nádvoří vybraných partnerských pivovarů loňského ročníku RfP. Samostatné speciální koncerty známých českých kapel a hudebníků – Gaia Mesiah, Pokáče, Vypsané FiXy, Kapitána Dema a Johna Wolfhookera – proběhnou přímo v pojízdném live jukeboxu, fanoušci si sami navolí písně z rejstříku daného umělce. Živá vystoupení s kapacitou pro 300 návštěvníků si bude moci vychutnat každý díky livestreamu na MALL.TV. Festival proběhne
od 15. 6. do 20. 6. 2020.
 

Hradecký Slunovrat

HradišťanHradecký slunovrat 2020 proběhne i koronavirové krizi navzdory, a to hned dvakrát! Za cenu jedné zakoupené vstupenky na Hradecký slunovrat vám tak přinese dvě akce s kvalitním a plnohodnotným programem, přičemž první venkovní festival se odehraje v původním termínu 27. a 28. 6. a druhé interiérové provedení v prostorách Červeného zámku 23. a 24. 10. 2020.

Hudba, kterou na Slunovratu můžete slyšet, se nedá zaškatulkovat. Letos budou rozsáhlé spektrum reprezentovat z lidové kultury vycházející Hradišťan & Jiří Pavlica, nový projekt Jaromíra 99 Letní kapela, návrat soulové-bluesové-jazzové legendy -123min. nebo progresivní rock kapely Nylon Jail.
 

VlčkoviceFest u Votic

VlčkoviceFestVlčkoviceFest 2020 je již šestnáctým ročníkem multižánrového festivalu zaměřeného na alternativní hudbu. Celý festival je organizován dobrovolníky pořádající organizace a vládne na něm příjemná a rodinná atmosféra. Vítané jsou zejména rodiny s dětmi, přátelé dobré hudby, divadel a projekcí filmů. Letos se bude konat od 10. do 12. 7.

Ze známých kapel vystoupí Vasilův Rubáš, Vypsaná fixa, Živé kvety (SK), Vesna, Vysoké napětí či Karoo (FR). V rámci doprovodného programu se můžete těšit třeba na loutkové divadlo Buchty a loutky.
 

Harrachovské pivní slavnosti - od dechovky po punk

pivní slavnosti harrachovTen, kdo už Harrachovské pivní slavnosti v minulosti někdy navštívil, určitě ví, že to opravdu stojí za to. V sobotu 18. 7. 2020 se koná již 17. ročník této akce. Pro děti je připraven koutek s pouťovými atrakcemi, dospěláci si určitě opět užijí bohatý hudební program od dechovky až po punk, samozřejmě nebudou chybět ani klasické rockové hity.

Celý den můžete sledovat navíc zdejší šikovné skláře při práci. I letos jsme pro vás přidali na huti další odpolední směnu až do 22:00 hodin, aby si všichni zájemci mohli u jedné sklářské party vyzkoušet i foukání skla. Kromě toho budou na nádvoří připravené i tvořivé dílny pro děti i dospělé s možností malování a rytí skla, různé (nejen pivní) soutěže a tak jako vždy i spousta krásných cen v naší tombole. Harrachovské pivo poteče proudem, k tomu bude celý den v areálu i široká nabídka různým dobrot.
 

Sázavafest v zámeckém lesoparku

SázavafestVíkend plný multikulturní muziky nabídne ve dnech 23. 7. až 25. 7. 2020 již 20. ročník Sázavafestu. Festival se i leto skoná v krásném zámeckém lesoparku městečka Světlá nad Sázavou a v tomto v magickém prostředí bude hostit například Bena Cristovaa, kapelu Divokej Bill, německé Nico Santos či švédské Rednex.

Nebude chybět ani Tomáš Klus, Čechomor nebo Marek Ztracený.  Ti všichni zazáří pod širým nebem přímo v prostředí zámeckého lesoparku ve Světlé nad Sázavou.

TrutnOFF BrnoON 2020

Turnoff Brno onNejstarší festival svého druhu, legendární „Fotr všech festivalů“, Trutnoff, přezdívaný Český Woodstock, se vrací! Festival ponese název TrutnOFF BrnoON a uskuteční se v tradičním „okupačním termínu“ 21. - 23. 8. 2020. Jak je z názvu patrné, známé je i místo - odehraje se na nových lovištích v lesích na březích Sun River Svratka, řečí bílých tváří: v Brně Pisárkách Na Střelnici.
 

Boskovice 2020 - festival pro židovskou čtvrť

Židovská čtvrť boskoviceLetos třídenní multižánrová akce rozezní Boskovice na konci prázdnin 28. - 30. 8. 2020. Festival je každoročně vyhlášený svou pohodovou atmosférou a ve třech dnech opět přinese hudbu, výstavy, divadelní představení, filmy, autorská čtení a mnoho dalšího.
Starák Fest 2020

14.8.
15.8.
Starák Fest 2020

Přátelská atmosféra festivalu v luxusním prostoru starého koupaliště v lese.

TrutnOFF BrnoON 2020

21.8.
23.8.
TrutnOFF BrnoON 2020

Nejstarší festival svého druhu, legendární „Fotr všech festivalů“, Trutnoff, přezdívaný Český Woodstock, se vrací!

11. ročník hudebního festivalu Cool v plotě

28.8.
29.8.
11. ročník hudebního festivalu Cool v plotě

Cool v plotě je multižánrový festival, který dává prostor samostatně vystupujícím umělcům z celého světa. Festival ukazuje krásu a sílu tvůrčího individua a soběstačnost jedince.

Boskovice 2020 - festival pro židovskou čtvrť

28.8.
30.8.
Boskovice 2020 - festival pro židovskou čtvrť

Již 27. ročník unikátního festivalu věnovaného zdejší židovské čtvrti. Festival je vyhlášený svou pohodovou atmosférou a ve čtyřech dnech opět přinese hudbu, výstavy, divadelní představení, filmy, autorská čtení a mnoho dalšího.

Respect festival 2020

5.9.
6.9.
Respect festival 2020

23. ročník festivalu se uskuteční na Rohanském ostrově (MHD Invalidovna) v termínu od 5. do 6. září.

VlčkoviceFest 2020

10.7.
12.7.
VlčkoviceFest 2020

VlčkoviceFest 2020 je již šestnáctým ročníkem multižánrového festivalu zaměřeného na alternativní hudbu. Celý festival je organizován dobrovolníky pořádající organizace a vládne na něm příjemná a rodinná atmosféra. Vítané jsou zejména rodiny s dětmi, přátelé dobré hudby, divadel a projekcí filmů.

Harrachovské pivní slavnosti 2020

18.7.
Harrachovské pivní slavnosti 2020

Dobrá zpráva pro všechny milovníky harrachovského piva a skla. I letos o naše tradidiční pivní slavnosti nepříjdete, plánujeme ovšem, z pochopitelných důvodů, uspořádat pouze komorní verzi, bez bohatého hudebního programu, soutěží, tomboly a široké nabídky různých pochutin.

Sázavafest 2020

23.7.
25.7.
Sázavafest 2020

20. ročník hudebního festivalu Sázavafest se koná 23. – 25. července v zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou.