Úvod > Kalendář akcí > Festival Mighty Sounds 2020 – přesunuto na rok 2021
Festival Mighty Sounds 2020 – přesunuto na rok 2021
"> "> "> "> ">
10.7.
12.7.
+ Přidat foto

Festival Mighty Sounds 2020 – přesunuto na rok 2021

Kdy 10. červenec 2020 - 12. červenec 2020 Festivaly
Mighty Sounds je unikátní třídenní hudební festival, který se koná každoročně v červenci v Táboře. Na Mighty hraje hlavně punk, ska, reggae, punkrock, rockabilly, rock´n´roll, hardcore, indie rock a hudební styly, které se od nich odvíjejí anebo s nimi úzce souvisejí.
Mighty Sounds je unikátní třídenní hudební festival, který se koná každoročně v červenci v Táboře. Festival se soustředí především na punk a punkrock, rock'n'roll, hardcore, reggae, ska, rockabilly, indie rock a hudební styly a scény, které se od nich odvíjejí anebo s nimi úzce souvisejí. Specialitou festivalu je fakt, že každoročně představuje hlavně zahraniční jména, která tvoří přes 80% line-upu a jsou doplněna tím nejlepším z především žánrové scény v ČR – zkrátka nic, co by připomínalo tzv. českou festivalovou klasiku.

Každoročně v programu najdete přes 150 interpretů, kteří zahrají na čtyřech živých a čtyřech DJských stagích. Tradičně má na festivalu místo divadlo v divadelním stanu a rok od roku se velmi zajímavě vyvíjí nabídka dalšího doprovodného programu, jako je například turnaj ve fotbale, nohejbal, U-rampa, graffiti a další. Festival se také chová ohleduplně k životnímu prostředí a používáním recyklovatelného nádobí z palmových listů a vratných plastových kelímků umenšuje svoji ekologickou stopu.

Na koho se můžete těšit v roce 2020?
BEING AS AN OCEAN (USA)

Kalifornskou post hardcore partu Being As An Ocean asi není úplně třeba představovat. Co je ovšem potřeba zdůraznit, že klukům nedávno vyšla zbrusu nová deska s názvem Proxy: An A.N.I.M.O. Story, a ta deska je zkrátka a dobře fakt skvělá. Vzhledem k tomu, že Českou republiku  kapela na svém listopadovém turné k jejímu vydání mine, těšíme se, že si ji budeme moci poslechnout alespoň na Mighty Sounds. Pokud máte rádi moderní HC zvuk a tunu emocí, jsou Being As An Ocean kapelou přesně pro vás.

REDZED (CZ)
Redzed má solidně našlápnuto. V České republice je díky svému pojetí alternativního rapu, nebo chcete-li trash(metal) rapu už nemálo vysoko. Pomalu se chystá svým podmanivým rapem, na který naživo probíhají regulerní moshpity, dobýt svět. My mu to samozřejmě přejeme!

THE O’REILLYS AND THE PADDYHATS (DE)
Ano, je to tak, dobrého irish folk punku není nikdy dost, a The O’Reillys and the Paddyhats patří rozhodně k tomu lepšímu v žánru, takže volba byla celkem jasná. The O’Reillys and the Paddyhats je partička sedmi nadaných multiinstrumentalistů, kteří zrovna dvakrát neřeší, jestli hrajou v obří hale v Moskvě, malém zaplivaném baru někde na předměstí Madridu, nebo jen tak u řeky v Brémách. Rozbalit to dokáží zkrátka úplně všude, a že to pořádně rozbalí i u nás, o tom není vůbec pochyb.

BELVEDERE (CA)
Melopunková parta z kanadského Calgary se po letech vrací do ČR. Svoji existenci kapela datuje od roku 1995 a brzy si mezi fanoušky rychlého a melodického punkrocku udělala jméno. Hromada skvělých kytarových riffů, vyhrávek a pod kůži zalézajících vokálů, to jsou Belvedere, kteří u nás zakončují své turné.

SWAIN (NL)
Austrálie má Dune Rats, Violent Soho, DZ Deathrays a další, a Evropa má Swain. Pokud jste fanoušci bezprostředního kytarového nášupu, který zní tak trochu jako něco mezi Nirvanou a Pixies, pak by vás zrovna Swain mohli bavit. Swain se však k tomutu alternativně laděnému indie dopracovali přes pořádně nabušenej punk a hardcore a naživo do toho tedy kluci ze země větrných mlýnů, tulipánů a dřeváků umí pořádně říznout. Přijďte se přesvědčit.

JOHN WOLFHOOFER
Našláplá rocková parta John Wolfhoofer po třech letech zpátky v Táboře! Dohromady se kluci dali v roce 2013 z lásky ke kapelám jako The Beatles, Periphery, My Chemical Romance nebo třeba Bring Me The Horizon. Všechny tyto vlivy jsou v jejich tvorbě výrazně slyšet a díky hudebním zkušenostem a odvaze překračovat žánry a škatulky je jejich tvorba silně inovativní. Těšíme se, že prověříme, kam se zase za těch pár let posunuli.

The Baboon Show (SWE)
Obecně se ví, že Skandinávie je jakousi továrnou na kvalitní kapely s mezinárodním přesahem a obzvláště pak Švédsko se může tímto fenoménem pyšnit ze všech evropských zemí nejvíce. Stockholmská partička The Baboon Show je jednou z nich. Řízný rock’n’roll jako z čítanky s poctivým punkovým základem a pořádně divokou Cecilkou za mikrofonem vznikl v roce 2003. Zatím poslední deska téhle formace se jmenuje Radio Rebelde.

Dwarves (USA)
Punková klasika původem z Chicaga vznikla v polovině osmdesátých let pod názvem The Suburban Nightmare. Dwarves začali jako garage punková kapela, následně se vydali více hardcorovým směrem, aby se nakonec usadili jako eklektická punková legenda se zcela záměrně šokujícími texty. V roce 2020 poprvé na Mighty!

Mephiskapheles (USA)
Pokud v názvu newyorské ska party cítíte Mefista, tak ho tam cítíte naprosto správně. Když smícháte Faustovu legendu se ska, vznikne vám tento název. Mephiskapheles se zformovali v roce 1990 a rychle zaujali fanoušky především svým kakofonním pojetím hudby a humorně satanistickými, pro ska atypickými texty.

Boom Boom Kid (ARG)
Punková parta kolem Carlose Rodrigueze se zrodila v Buenos Aires v roce 2001 po rozpadu kultovní partičky Fun People. Těšte se na latinsko-americké pojetí punkrocku, hardcoru i alternativní rockové muziky, kterou zvláště naživo kluci umí rozjet jako hovado.

Malignant Tumour (CZ)
Ostravská rock’n’rollová klasika se vrací zpět na místo činu. Kapela, jejíž existence se datuje od roku 1991, původně brouzdala ve vodách extrémní metalové muziky. Těšíme se na pořádný ostravský metal crust’n’roll!

The Fialky (CZ)
The Fialky roztáčí koncertní kolotoč už téměř dvacet let v naprosto jasných kolejích punku 77. Málokterá česká punková kapela patří k Mighty právě tak jako oni. V únoru 2020 kluci oslaví dvacetiny na scéně a v tomtéž měsíci jim vyjde zbrusu nová deska s dvanácti vály, z níž už v éteru rotují tři singly.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 7. 2020