Úvod > Kalendář akcí > TrutnOFF BrnoON 2020
TrutnOFF BrnoON 2020
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
21.8.
23.8.
+ Přidat foto

TrutnOFF BrnoON 2020

Kdy 21. srpen 2020 - 23. srpen 2020 Festivaly
Nejstarší festival svého druhu, legendární „Fotr všech festivalů“, Trutnoff, přezdívaný Český Woodstock, se vrací!
Festival s neotřelou dramaturgií, ojedinělou atmosférou i historií s nádechem indiánství a odkazem k disentu, z jehož kořenů celé setkání v roce 1984 a 1987 vzniklo, vymění červenou hlínu pod horami za nivy jižní Moravy. Festival adoptovalo naše druhé největší město. Kulturní přehlídka je neodmyslitelně spjata s Václavem Havlem, který stál u jejích počátků, byl jejím pravidelným návštěvníkem a v roce 2007 zde byl také slavnostně dekorován za náčelníka. Festival ponese název TrutnOFF BrnoON a uskuteční se v tradičním „okupačním termínu“ 21. - 23. srpna 2020. Jak je z názvu patrné, známé je i místo - odehraje se na nových lovištích v lesích na březích Sun River Svratka, řečí bílých tváří: v Brně Pisárkách Na Střelnici.

O čem se delší dobu šeptalo, dostává reálné obrysy. Nucený odchod, ale zároveň i symbolický návrat ke kořenům. Tak by se také dal charakterizovat „comeback“ legendárního festivalu, který navštěvovaly takové kapely jako Faith No More, Iggy Pop, Patti Smith, Korn, Prodigy nebo třeba Waldemar Matuška, Eva Pilarová či Winnetou Pierre Brice a hoolywodský herec Elijah Wood alias Hobbit.
 
Jak nový název TrutnOFF BrnoON napovídá, festival nyní adoptovalo Brno. Radní v Brně jednohlasně odsouhlasili i místo konání a magistrát tradičním pořadatelům okolo Martina Věcheta alias Geronima pos kytl azyl. Slovy organizátorů „nová loviště“, která si vybrali.
 
50 kapel, svérázná neotřelá dramaturgie a přátelská atmosféra: Přehlídka, kterou navštívily takové veličiny jako Faith No More, The Prodigy, Iggy Pop, Patti Smith, Korn, Motörhead, Parov Stelar nebo představitel Vinnetoua Pierre Brice či hobita, hollywoodský herec Elijah Wood, oznamuje na padesát tuzemských i slovenských kapel a účinkujících. Většina z nich se za více jak třicetiletou existenci tohoto festivalu stala ikonami. A ikonická bude i jeho letošní celková podoba. Plnohodnotný program srovnatelný se známým festivalem TrutnOFF představí letos jeho pořadatelé na nových lovištích. Době navzdory.

Přehlídku bude po dobu tří dnů tvořit několik scén. Na Hlavním pódiu lze očekávat různorodou dramaturgii s oblíbenými kapelami „velkého“ Trutnoffa. Doplněna bude i o folklorní a divadelní scénu. Novým prvkem bude Alternativní undergroundová bytová scéna, naopak již neodmyslitelnou součástí bude Hare Krishna camp a Tábor pod křížem. To vše s omezenou kapacitou, jen pro tisícovku návštěvníků. Ze známých důvodů budou scházet zahraniční interpreti. „Bude to festival pro ty nejstatečnější a nejvěrnější squaw a spolubojovníky, ale i pro nově příchozí, kteří nezažili. Jedno velké backstage. Alternativní bonsai. Dotek s počátky našeho setkání,“ přibližuje Eva Navrátilová za svolavatele festivalového Pow-Wow. Celý festival bude otevírat Open Air bohoslužba s bubnováním, která bude tradičně celou přehlídku doprovázet po celé tři dny.
 
Na festivalu se budou prolínat různé žánry. Mezi prvními jmény účinkujících, která pořadatelé oznámili, jsou J.A.R., Mňágu a Žďorp, Plastic People, Oldřicha Kaisera s Dášou Vokatou nebo Visací zámek. Celý program bude zveřejněn v nejbližších dnech. Kapacita letního setkání TrutnOFF BrnON bude omezena dle toho, co vláda povolí. Nyní se počítá s tisícovkou návštěvníků. Vstupenky za 1600 Kč lze objednávat na stránkách festivalu www.trutnoffbrnoonfest.cz . Vzhledem k omezené kapacitě pořadatelé upozorňují na neotálení s jejich zakoupením.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 6. 2020

Ubytování a restaurace v okolí