Úvod > Aktuality > Jak ušetřit při cestování po Česku? Vyberte si z řady turistických karet
Kultura

Jak ušetřit při cestování po Česku? Vyberte si z řady turistických karet

Chystáte se letos k cestování po Česku? Cestujete s rodinou a rádi byste trochu šetřili svůj rodinný rozpočet? Máme pro vás tipy na nejrůznější slevové karty, které můžete v rámci výletů po Česku využít. Poznáte zajímavá místa a ještě při tom ušetříte.

Pražská karta Prague Visitor Pass

PrahaPrague Visitor Pass je turistická karta Prahy, kterou vydává Prague City Tourism (dříve Pražská informační služba). Turistům a návštěvníkům hlavního města slouží na 48, 72 nebo 120 hodin jako vstupenka do památek, jízdenka MHD, půjčí si s ní kolo nebo ji využijí k získání slev. Majitelé karty ji mohou použít rovněž na průvodcovské služby, vyhlídkové plavby po Vltavě a turistickou tramvaj číslo 42 (systém 24h hop-on hop-off). Prague Visitor Pass má formu aplikace i fyzické plastové karty, kterou je možné koupit v turistických centrech ve Staroměstské radnici, na Můstku, na Petříně a na prvním a druhém terminálu ruzyňského letiště. Nedílnou součástí a značným zvýšením komfortu nabízených služeb je mobilní aplikace turistické karty „Prague Visitor". Mobilní aplikace ponechává funkce fyzické karty a zároveň slouží také jako průvodce s důležitými informacemi.
 

Ušetřete v Krkonoších

krkonošeV Krkonoších se nabízí dvě turistické karty. První z nich je letní Harrachov Card – věrnostní karta pro návštěvníky Harrachova, díky které můžete získat slevy na služby i další výhody. Kartu můžete získat zdarma při ubytování v hotelu či pensionu zapojeném do systému Harrachov Card, nebo si kartu koupit na vybraných místech. Neubytovaní jednodenní výletníci kartu získají na centrálním parkovišti, když zde odstaví svůj vůz. Celodenní parkování zde přijde na 200 korun. Díky Harrachov Card vás vyveze lanová dráha levněji až na vrchol Čertovy hory, kde máte na výběr z nesčetného množství cyklistických i pěších tras.

harrachov lanovkaDále s kartou platí sleva do harrachovského bazénu, na prohlídku kozí farmy a brusírny perlí v Pěnčíně, do expozice Šindelka, Muzeum Energie Velké hamry, Muzeum krkonošských řemesel či Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou a Muzeum výroby hraček Detoa. Otevřené držitelům karty bude i Krkonošské muzeum správy KRNAP, Safari Dvůr Králové nebo Zoo Liberec. Karta stojí 200 korun a platí 2 měsíce. Získat ji můžete v TIC Harrachov anebo při koupi on-line. Po ukončení platnosti se karta nevrací a zůstává vám jako vzpomínka na příjemně strávenou dovolenou v Harrachově.

pec pod sněžkouPopulární je také Karta hosta, slevový produkt města Pec pod Sněžkou, který přináší hostům ubytovaným v Peci či Velké Úpě možnost čerpat řadu slev, včetně slevy na lanovky či parkování na vybraných parkovištích. Kartu hosta obdržíte zdarma, postačí ubytovat se u některého z ubytovatelů. Zároveň máte jistotu, že ubytovatel za vás řádně odvedl rekreační poplatky pro Město Pec pod Sněžkou. Slevu dostanete na Lanovou dráhu Pec – Sněžka, v Relax parku, na sport a wellness v hotelu Horizont i Panorama či na konzumaci například v Chalupě na rozcestí, chatě Smetánka, hotelu Energetik anebo hotelu Hvězda.


Na Šumavu s Lipno Card

LipnoNa Šumavě existuje v současnosti pouze jediná karta, a to atraktivní Lipno.card plná výhod a tipů, která odemkne váš čas na Lipně v dovolenou plnou zábavy. Je zdarma, zaplatíte pouze vratnou zálohu ve výši 100 Kč. Aktivní je až po jejím přiřazení k registraci na webových stránkách projektu. Kartu je možné získat u některých ubytovatelů, v Infocentru Lipno, v půjčovně Intersport Rent Kapitanát, v půjčovně Intersport Rent sjezdové koloběžky, v půjčovně Bikepark Rent a v Chatě Lanovka.

S Lipno Card získáte slevy na sportovní aktivity, vyhlídkové plavby, půjčení sportovního vybavení, vstupy na zámky, hrady, do muzeí či cestování s ČD. Konkrétně si můžete vybrat ze slev například v Aquaworldu Lipno, motorový člun nebo elektročlun v půjčovně lodí Kapitanát nebo plachetnici, půjčení kola na Floutrejl, sleva do lanového parku, sleva do Zoo Hluboká, sleva na plavby parníkem společnosti Lipno line nebo sleva na vstup do všech expozic Kláštery český Krumlov.


Olomouc region Card platí pro střední Moravu a Jeseníky

OlomoucJedná se o turistickou kartu, která vás opravňuje navštívit zdarma více než 90 nejzajímavějších míst Olomouci, na Střední Moravě a v Jeseníkách. Jedná se především o hrady, zámky, muzea, zoo a další místa). Navíc vám umožňuje čerpat další atraktivní slevy (cca dalších 80 míst) a po Olomouci můžete využívat městskou hromadnou dopravu zdarma. Ke každé zakoupené kartě získáte zdarma barevnou brožuru s praktickými informacemi a tipy. Na výběr jsou dvě varianty délky platnosti karty. Chcete-li strávit v Olomouckém kraji víkend, vyberte si Olomouc region Card 48 hod. Chystáte-li se na delší pobyt, doporučujeme Olomouc region Card 5 dní. Oba typy karet zakoupíte také v provedení pro děti. Dětská karta platí do dovršení 15. roku. Kartu si můžete pořídit osobně v informačních centrech Olomouckého kraje anebo také online. Cena za kartu na 48 hodin je 240 Kč, 5denní stojí 480 Kč

Další variantou v Jeseníkách je YES Card Jeseníky, nabízející přes pět desítek zážitků. Získáte jí zdarma ve vybraných ubytovacích zařízeních v Jeseníkách (jejich přehled naleznete na webu YES Card). Karta je platná 365 dní od vystavení, takže jí můžete využívat při vašich cestách po turistické oblasti Jeseníky a Rychlebské hory v každém ročním období. Kartu získáte při ubytování od dvou a více nocí přímo u ubytovatelů.
 

Karlovarský region s Karlovy Vary Region Card

Karlovy VaryV Karlovarském kraji můžete ušetřit s kartou Karlovy Vary Region Card, která vám nabízí možnost opakovaně využívat více než 100 slev na služby poskytované v Karlových Varech a jejich okolí. Po jejím zakoupení na pobočkách Infocentra města Karlovy Vary, v Infocentru Mariánské Lázně, v Infocentru Loket, v Infocentru dopravního terminálu Cheb či u některého z patnerů z řad karlovarských hotelů máte s kartou možnost bezplatně navštívit více než 40 míst – galerie, muzea, historické památky, tradiční výrobu či sportovní areály – a to jak v samotných Karlových Varech, tak i v celém Karlovarském kraji. V nabídce je zároveň více než 20 míst poskytujících slevy na koncerty, divadelní představení, půjčovny, dopravu, služby, sport.

LoketKartu si lze zakoupit na 2 dny za 450 Kč, na 4 dny za 650 Kč a na 7 dní za 1100 Kč. Po dobu své platnosti poskytuje Karlovy Vary Region Card 50% slevu na jízdné veřejné dopravy. 24-hodinové jízdenky na období platnosti vaší karty s 50% slevou zakoupíte pouze v Infocentru města Karlovy Vary. Slevu na jízdné dostanete nejen na MHD, ale také na železniční trať č. 149, Karlovy Vary Dolní nádraží – Bečov – Teplá – Mariánské Lázně, kterou provozuje GW Train Regio. Odveze vás na zámek Bečov, do premonstrátského kláštera v Teplé nebo do Mariánských Lázní. Karta vám také umožní zdarma cestovat lanovkou na Dianu či lanovkou Imperial, můžete se s ní projet populárním autovláčkem (50% sleva v Karlových Varech, zcela zdarma v Mariánských Lázních). Zdarma se projedete také po Ohři v Lokti v rámco vyhlídkové plavby.
 

Dovolená v Beskydech: Beskydy Valašsko Card a Těšínské Slezsko Region Card

BeskydyFantastické zážitky v Beskydech si užijete s návštěvnickou kartou Beskydy Valašsko Card plnou výhod! Získáte ji zdarma ve vybraných ubytovacích zařízeních, kde je karta součástí pobytového balíčku v případě, že se v nich ubytujete minimálně na 2 noci. Kromě toho ji lze také zakoupit v kterémkoliv informačním centru v Beskydech za 99 Kč, pro děti 69 Kč. Díky kartě získáte mnoho slev na památky, ale i na sportovní a relaxační aktivity. Do projektu je zapojeno například Technické muzeum Tatra Kopřivnice, Expozice klobouků v NC Nový Jičín, Návštěvnické centrum Marlenka, Návštěvnické centrum Pivovaru Radegast Nošovice, zámek Kunín, Bolt Tower Ostrava, Malý svět techniky U6 a Velký svět techniky, Landek Park, hrad Hukvaldy, kozí farma Zerlina, Štramberská trúba, zámek Lešná, vyhlídková věž Nové radnice v Ostravě, komentované prohlídky Po stopách frýdlantské litiny a smaltu, bazén v Kopřivnici, Aquapark Olešná, lanové bludiště Opičárna, Tarzanie a mnoho dalších míst.

OstravaJedete navštívit oblast Těšínského Slezska? Pak si pořiďte Těšínské Slezsko Region Card, která nabízí slevy na přední atraktivity a služby v této oblasti turistické oblasti. Slevy můžete uplatnit u více než 50 poskytovatelů z oblasti kultury, vojenské historie, ubytování, letních sportovních aktivit, adrenalinových sportů, animačních programů pro děti, kosmetických, wellness a lázeňských služeb. Získáte slevy na takové atraktivity jako jsou pravěký Dinopark v Ostravě, aquapark Bohumín, wellness služby předních středisek, bobová dráha v Mostech u Jablunkova, obří akvária a archeopark v Chotěbuzi, zámek ve Fryštátu, technické muzeum v Petřvaldě nebo adrenalinový paragliding na Javorovém! Kartu lze zakoupit ve vybraných informačních centrech v turistické oblasti Těšínské Slezsko za jednotnou cenu 85 Kč (děti do 15 let 70 Kč) anebo ji získáte zdarma jako benefit k ubytovacímu balíčku.
 

Zážitková karta Koruna Vysočiny

vysočinaPivo, kávu, dobroty, slevy na vstup třeba do muzeí a galerií či na sjezdovku, takové a jiné podobné výhody získají držitelé karty Koruny Vysočiny. Do projektu se zapojilo 75 podnikatelů, ať již ubytovatelů či provozovatelů turistických cílů. Společným cílem je nejen zpříjemnit pobyt hostům ubytovaným v Koruně Vysočiny, ale také propojit subjekty podnikající v cestovním ruchu. Na kartu má právo každý, kdo přenocuje v destinaci Koruna Vysočiny (Žďársko, Novoměstsko, Bystřicko a Nedvědicko). Stačí se ubytovat u našich smluvních partnerů.
Beskydy Valašsko Card – více fantastických zážitků v Beskydech

Beskydy Valašsko Card – více fantastických zážitků v Beskydech

Díky regionální návštěvnické kartě Beskydy Card můžete čerpat řadu výhod od partnerů nabízejících své služby turistům a návštěvníkům Beskyd. Je platná 12 měsíců, takže ji můžete využívat při vašich cestách po turistické oblasti Beskydy – Valašsko v každém ročním období.

Těšínské Slezsko Region Card

Těšínské Slezsko Region Card

Těšínské Slezsko Region Card je slevová karta, která vám umožní plnohodnotně prožít letní nebo zimní dovolenou v turistické oblasti Těšínské Slezsko s heslem: Více zážitků za méně peněz!

Karlovy Vary City Card – spousta slev v Karlových Varech a okolí

Karlovy Vary City Card – spousta slev v Karlových Varech a okolí

Díky Karlovy Vary City Card (KVCC) získáte informace o největších atrakcích a lákavých turistických službách v Karlových Varech a jejich okolí. Můžete využít více než 100 slev v regionu.

Liberecká Opuscard – levnější dovolená na severu Čech

Liberecká Opuscard – levnější dovolená na severu Čech

Karta opuscard je bezkontaktní čipová karta, která je po celém světě i v České republice využívaná především ve veřejné dopravě a pro turistický ruch. Lze na ni získat slevy na vstupném na různé turistické památky v Libereckém kraji.

Společná vstupenka do muzeí a galerií v kraji Vysočina

Společná vstupenka do muzeí a galerií v kraji Vysočina

Společná vstupenka muzeí a galerií zřizovaných Krajem Vysočina umožňuje opakovaně zavítat do jednoho kulturního zařízení, navštívit postupně všechny nebo vybrané zapojené instituce do vyčerpání dvanácti vstupů. Vstupenka je navíc přenosná.

Karlovy Vary Region Card – bezplatné vstupy i městská hromadná doprava

Karlovy Vary Region Card – bezplatné vstupy i městská hromadná doprava

Karlovy Vary, největší české lázeňské město s více než 650 lety lázeňské tradice můžete poznat komfortně a do nejmenších podrobností – stačí si pořídit turistickou kartu Karlovy Vary Region Card. Kde ji seženete, kolik stojí a co všechno nabízí? To vám prozradí portál Kudy z nudy.

Společná vstupenka „Zážitky u Švihova“

Společná vstupenka „Zážitky u Švihova“

Něco málo přes kilometr a asi dvě minuty autem jsou od sebe vzdálené dva nejoblíbenější turistické cíle v Kraji blanických rytířů – Vodní dům a Včelí svět v Hulicích. Rozhodně se vyplatí navštívit oba. I finančně – se společnou vstupenkou Zážitky u Švihova.

Český Krumlov Card – levnější dovolená s puncem UNESCO

Český Krumlov Card – levnější dovolená s puncem UNESCO

Krumlovské památky si můžete prohlédnout za poloviční vstupné – pomocí Český Krumlov Card. Město Český Krumlov se tak stalo prvním menším českým městem, které má ucelenou kulturní nabídku tohoto druhu.

Zážitková karta Toulavka

Zážitková karta Toulavka

Vezměte do rukou zážitkovou kartu turistické oblasti Toulava, od Tábora až po Sedlčany a vydejte se objevovat Toulavu se spoustou výhod. Karta, kterou si vyzvednete zdarma v podobě papírové brožury na infocentrech, nebo elektronicky, nabízí více než 50 bonusů a slev.

Lipno Card – karta hosta

Lipno Card – karta hosta

Lipno.card − je to věrnostní karta plná výhod a tipů, která odemkne váš čas na Lipně v dovolenou plnou zábavy. Je zdarma, zaplatíte pouze vratnou zálohu ve výši 100 Kč. Aktivní je až po jejím přiřazení k registraci na webových stránkách projektu.

Brnopas – turistická karta, která šetří peníze

Brnopas – turistická karta, která šetří peníze

Líbí se vám Brno? Rádi poznáváte zajímavá místa ve městě? Chcete ušetřit? Vybrat si můžete variantu od jednoho do tří dnů pro dospělé nebo pro děti do 15 let. Každou variantu je možné koupit i se vstupenkou do vily Tugendhat či Vodojemů na Žlutém kopci.

Návštěvnická karta Ostrava Card

Návštěvnická karta Ostrava Card

Návštěvnická karta Ostrava Card, je papírová karta, kterou obdržíte zdarma od svého ubytovatele (ve vybraných ubytovacích zařízeních) při pobytu na minimálně 2 noci. S kartou během svého pobytu v Ostravě získáte řadu výhod u partnerů OSTRAVACARD!!!

Návštěvnická karta Berounska 2023

Návštěvnická karta Berounska 2023

Návštěvnická karta turistické oblasti Berounsko umožňuje čerpání slev a výhod ve vybraných turistických místech středních Čech. Kartu lze zakoupit v Městském informačním centru v Berouně na Husově náměstí 69, nebo je zdarma dostupná u vybraných ubytovacích zařízení v oblasti.

Zážitková karta Koruny Vysočiny

Zážitková karta Koruny Vysočiny

Pro návštěvníky regionu Koruna Vysočiny jsme připravili kartu, která nabízí mnoho výhod, slev a zážitků. Turista, který ji obdrží ve svém ubytovacím zařízení, získá výhody, slevy a příjemné zážitky k ubytování navíc.

Karlovy Vary Region Card – poznejte Karlovy Vary i celý Karlovarský kraj

Karlovy Vary Region Card – poznejte Karlovy Vary i celý Karlovarský kraj

Kupte si turistickou kartu a navštěvujte historické památky, galerie, muzea a další turistické zajímavosti. V nabídce najdete i celou řadu slev v Karlových Varech, Mariánských Lázních a v celém Karlovarském kraji.

Slevová karta Harrachov Card

Slevová karta Harrachov Card

Město Harrachov nabízí svým návštěvníkům věrnostní kartu, díky které lze ušetřit tisíce korun na vaší dovolené. Kartu s mnoha slevami od permanentek, přes wellness centra, muzea až po návštěvu zoo nebo sklárny, můžete získat zdarma.

Technotrasa Card

Technotrasa Card

Technotrasa Card je tady! Cestujte po Technotrase, sbírejte body a vyměňujte je za parádní odměny! Technotrasa Card vás navíc zařadí do každoročního TechnoLosování o skvělé ceny. Kartu obdržíte zdarma na výdejních místech.

Prague Visitor Pass

Prague Visitor Pass

Ušetřete čas, starosti a hlavně peníze! Na cestě za více než 60 zážitky využijte vstupy zdarma nebo výhodné slevy. Součástí je komfort neomezeného cestování metrem, tramvají, lanovou dráhou, přívozy a městskými autobusy, včetně cesty na letiště a zpět!

Olomouc region Card – zahrnuje nejzajímavější místa regionu

Olomouc region Card – zahrnuje nejzajímavější místa regionu

Turistická karta, která vás opravňuje v Olomouci, na Střední Moravě a v Jeseníkách navštívit zdarma více než 90 nejzajímavějších míst (památky, muzea, zoo a další místa) a dále vám umožňuje čerpat atraktivní slevy min. na 80 místech. S kartou poznáte všechny krásy Olomouckého kraje.

Karta hosta Broumovsko

Karta hosta Broumovsko

Turistické atraktivity regionu Broumovsko můžete od roku 2021 navštívit s výhodnou Kartou hosta Broumovsko. Jedinečné zážitky na kouzelných místech si tak vychutnáte ještě se zajímavou slevou.

Turistická karta Opavské Slezsko

Turistická karta Opavské Slezsko

Slevy vstupného do nejrůznějších atraktivit, dezert ke kávě zdarma, česání poníka nebo koníka po projížďce či sáňkování s ním zdarma a spoustu dalších výhod získáte s novou Turistickou kartou Opavské Slezsko.

Karta hosta Pec pod Sněžkou

Karta hosta Pec pod Sněžkou

Karta hosta je slevový produkt města Pec pod Sněžkou, který přináší hostům ubytovaným v Peci či Velké Úpě možnost čerpat řadu slev, včetně slevy na lanovky (v létě), lyžování (v zimě) a sleva na parkování na vybraných parkovištích.

YES Card Jeseníky – karta na zážitky

YES Card Jeseníky – karta na zážitky

Adrenalin, wellness, golfové služby, muzea a mnoho dalších zážitků umožní čerpat bonusová karta Jeseníků YES Card. Návštěvníci hor pod Pradědem ji mohou získat zdarma v rámci ubytování nad dvě noci v zapojených ubytovacích subjektech.

Jeseníky Pass – zážitková karta hosta Jeseníků

Jeseníky Pass – zážitková karta hosta Jeseníků

Jeseníky Pass je zážitková karta hosta Jeseníků, která nabízí bonusy, slevy, speciální pobytové balíčky i věrnostní program. Do systému jsou zapojeny významné památky a atraktivní služby v Jeseníkách.

OneTicket – poznejte krásy Česka vlakem

OneTicket – poznejte krásy Česka vlakem

Ideálním dopravním prostředkem na výlety za známými i dosud utajenými místy v Čechách a na Moravě může být vlak. Nikde žádné zácpy, problémy s parkováním a především možnost nevázat se na konkrétní start a cíl. Nejen pro výletníky proto nabízí železnice jednotnou jízdenku OneTicket.

Další aktuality

20 nápadů na tvůrčí a zábavné Velikonoce: trhy, prohlídky a programy pro děti

Malování vajíček, vystoupení folklorních souborů, stánky s občerstvením, barevné kraslice, stuhy a pentle a rašící jarní břízky – to všechno slibují velikonoční jarmarky a trhy, které se budou konat v období Velikonoc, které letos připadají na 29. března až 1. dubna 2024. Na portálu Kudy z nudy objevíte bezpočet akcí, dvacet z nich vám představíme podrobněji.
Kultura

Studium samotné nestačí, poznávejte – levně nebo zadarmo!

Podobně jako ke studentskému životu patří zkoušky, písemky, referáty, semináře a další ohavnosti, (…pardon, povinnosti…), patří k němu i tipy, jak ušetřit – na bydlení, na dopravě, na jídle, zkrátka všude. Kudy z nudy pro vás má množství nápadů a tipů, kam se podíváte za pár drobných anebo zcela zdarma. Takže hurá za kulturou bez koruny v kapse!
Kultura

7 věcí, které nevíte… o filharmoniích, orchestrech a kapelách

V rámci oslav Roku české hudby 2024 kolem našich uší neproplouvá jen hudba. Občas slyšíme výrazy z hudební terminologie, které sice známe, ale ne příliš důvěrně. Pojď s Kudy z nudy otevřít vrátka do světa hudby a zjistit, co se skrývá za slovem filharmonie.
Kultura

Kalendář 2024: Tipy na největší hrnčířské slavnosti, keramické trhy a přehlídky řemeslníků

Kdo má rád malované i obyčejné hrnce, hrnky, mísy, džbány a další hrnčířské zboží, ten by se měl alespoň jednou za rok vypravit na pořádný hrnčířský trh. Na portálu Kudy z nudy jich objevíte celou řadu a dokonce s námi můžete za hrnčíři a jejich zbožím vyrazit téměř každý měsíc.
Kultura

Cesty za uměním: inspirace Itálií a studijní cesty českých sochařů, architektů a spisovatelů

Tisíciletá historie, fascinující architektura a umění na každém kroku: to byly hlavní důvody, které vedly české umělce do Itálie. Vydejte se v jejich stopách s Kudy z nudy a podívejte se, kam vedly jejich italské cesty, která díla obdivovali a kde hledali inspiraci pro vlastní práci.
Kultura

20 tipů, kam do galerie v Česku

Vyberte si z tipů redakce Kudy z nudy a vydejte se za uměním, raritami, historií i zábavou… Využijte naší nabídky ze světa umění – grafiky, malby a sochařství i multimediálních oborů. O historii, výtvarném umění, výstavách, umělcích i zajímavých akcích se dozvíte na řadě míst České republiky.
Kultura

Masopustní veselí 2024 vrcholí, užijte si poslední letošní masopusty!

Konec masopustu 2024 se nezadržitelně blíží, a proto nepromeškejte poslední letošní masopustní průvody a akce plné veselí a hodování. Portál Kudy z nudy vám přináší přehled maškarních obchůzek, které se v následujících dnech budou konat po celé zemi a ponoří vás do reje tance, zpěvu a dobrého jídla.
Kultura

Výstavy, které byste s dětmi o jarních prázdninách neměli zmeškat

Týden volna je príma, možná s dětmi stihnete pár věcí, na které při každodenním kolotoči nezbývá čas ani chuť. Do programu si určitě zařaďte také některou z výstav; pro mrňata, školáky i studenty se jich nabízí celá řada a portál Kudy z nudy vám předkládá rychlý přehled těch nejzajímavějších z nich.
Kultura