Úvod > Aktuality > Jak ušetřit při cestování po Česku? Vyberte si z řady turistických karet
Jak ušetřit při cestování po Česku? Vyberte si z řady turistických karet
"> "> "> "> "> "> ">

Jak ušetřit při cestování po Česku? Vyberte si z řady turistických karet

Vydáno 19. května 2020 Kultura
Máte rádi cestování po Česku? Cestujete s rodinou a rádi byste trochu šetřili svůj rodinný rozpočet? Máme pro vás tipy na nejrůznější slevové karty, které můžete v rámci výletů po Česku využít. Poznáte zajímavá místa a ještě při tom ušetříte.

Pražská karta Prague Card

PrahaPražská turistická karta – Prague Card – je jediná all-inclusive 2 až 4denní vstupenka, která vám umožní bezplatnou návštěvu téměř 60 hlavních turistických objektů v Praze, v hodnotě přes 4000 Kč, k tomu navíc obdržíte krásného barevného průvodce po pražských památkách. Cena Prague Card na dva dny je 1880 Kč, děti zaplatí 1350 Kč. S kartou můžete navštívit například Starý královský palác, Klášter sv. Anežky, rozhlednu Petřín, Židovské město se všemi synagogami, Národní muzeum, Lobkowiczský palác a mnoho dalších památek. Zahrnuta je i plavba lodí po Pražských Benátkách a okružní jízda turistickým autobusem. Kartu pořídíte v informačních centrech (TIC Pražský hrad, TIC Husova ulice, TIC Mostecká, TIC Panská, TIC Florenc a na dalších místech).
 

Ušetřete v Krkonoších

KrkonošeV Krkonoších se nabízí dvě turistické karty. První z nich je letní Harrachov Card - věrnostní karta pro návštěvníky Harrachova, díky které můžete získat slevy na služby i další výhody. Kartu můžete získat zdarma při ubytování v hotelu či pensionu zapojeném do systému Harrachov Card, nebo si kartu koupit na vybraných místech. Díky Harrachov Card vás vyveze lanová dráha levněji až na vrchol Čertovy hory, kde máte na výběr z nesčetného množství běžkařských i pěších tras.

HarrachovDále s kartou platí sleva do harrachovského bazénu, na prohlídku kozí farmy a brusírny perlí v Pěnčíně, do expozice Šindelka, Muzeum Energie Velké hamry, Muzeum krkonošských řemesel či Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou a Muzeum výroby hraček Detoa. Otevřené držitelům karty bude i Krkonošské muzeum správy KRNAP, Safari Dvůr Králové nebo Zoo Liberec. Karta stojí 200 korun a platí 2 měsíce. Získat ji můžete v TIC Harrachov anebo při koupi on-line. Po ukončení platnosti se karta nevrací a zůstává vám jako vzpomínka na příjemně strávenou dovolenou v Harrachově.

Pec pod SněžkouPopulární je také Karta hosta, slevový produkt města Pec pod Sněžkou, který přináší hostům ubytovaným v Peci či Velké Úpě možnost čerpat řadu slev, včetně slevy na lanovky či parkování na vybraných parkovištích. Kartu hosta obdržíte zdarma, postačí ubytovat se u některého z ubytovatelů. Zároveň máte jistotu, že ubytovatel za vás řádně odvedl rekreační poplatky pro Město Pec pod Sněžkou. Slevu dostanete na Lanovou dráhu Pec - Sněžka, v Relax parku, na sport a wellness v hotelu Horizont i Panorama či na konzumaci například v Chalupě na rozcestí, chatě Viktorka, v restauraci Pecr, chatě Smetánka, hotelu Energetik anebo hotelu Hvězda.


Na Šumavu s Lipno Card

LipnoNa Šumavě existuje v současnosti pouze jediná karta, a to atraktivní Lipno Card plná výhod a tipů, která odemkne váš čas na Lipně v dovolenou plnou zábavy. Je zdarma, zaplatíte pouze vratnou zálohu ve výši 100 Kč. Aktivní je až po jejím přiřazení k registraci na webových stránkách projektu. Kartu je možné získat u některých ubytovatelů, v Infocentru Lipno, v půjčovně Intersport Rent Kapitanát, v půjčovně Intersport Rent sjezdové koloběžky, v půjčovně Bikepark Rent a v Chatě Lanovka.

S Lipno Card získáte slevy na sportovní aktivity, vyhlídkové plavby, půjčení sportovního vybavení, vstupy na zámky, hrady, do muzeí či cestování s ČD.


Olomouc region Card platí pro střední Moravu a Jeseníky

OlomoucJedná se o turistickou kartu, která vás opravňuje navštívit zdarma více než 90 nejzajímavějších míst Olomouci, na Střední Moravě a v Jeseníkách. Jedná se především o hrady, zámky, muzea, zoo a další místa). Navíc vám umožňuje čerpat další atraktivní slevy (cca dalších 80 míst) a po Olomouci můžete využívat městskou hromadnou dopravu zdarma. Ke každé zakoupené kartě získáte zdarma barevnou brožuru s praktickými informacemi a tipy. Na výběr jsou dvě varianty délky platnosti karty.

JeseníkyChcete-li strávit v Olomouckém kraji víkend, vyberte si Olomouc region Card 48 hod. Chystáte-li se na delší pobyt, doporučujeme Olomouc region Card 5 dní. Oba typy karet zakoupíte také v provedení pro děti. Dětská karta platí do dovršení 15. roku. V letošním roce (2020) probíhá digitalizace celého systému. Od roku 2021 bude mít karta novou podobu. Současné karty lze použít pouze do 31. 12. 2020, po tomto datu je karta neplatná, nelze ji vrátit, ani vyměnit

Další variantou v Jeseníkách je YES Card Jeseníky, nabízející přes pět desítek zážitků. Karta je platná 365 dní od vystavení, takže jí můžete využívat při vašich cestách po turistické oblasti Jeseníky a Rychlebské hory v každém ročním období.
 

Slevová karta hosta Jizerky Card

Jizerské horyDíky tzv. kartě hosta – Jizerky Card získáte řadu výhod a užijete si dovolenou, pár dnů či prodloužený víkend na horách. Kartu získáte zdarma, pokud se ubytujete na 2 a více nocí u ubytovatele, který je členem Sdružení cestovního ruchu Jizerské hory.

Díky kartě získáte slevu například do Dinoparku Liberec, palveckého bazénu v Jablonci nad Nisou, Muzea výroby hraček Detoa, slevu na nákup bižuterie v Palace Plus, Muzeum hraček v Jablonci nad Nisou nebo slevu na vstupné do Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.
 

Karlovarský region s Karlovy Vary City Card

Karlovy VaryV Karlovarském kraji můžete ušetřit s kartou Karlovy Vary City Card, která vám nabízí možnost opakovaně využívat více než 100 slev na služby poskytované v Karlových Varech a jejich okolí. Po jejím zakoupení na pobočkách Infocentra města Karlovy Vary, v Infocentru Mariánské Lázně, v Infocentru Loket, v Infocentru dopravního terminálu Cheb či u některého z patnerů z řad karlovarských hotelů máte s kartou možnost bezplatně navštívit více než 40 míst - galerie, muzea, historické památky, tradiční výrobu či sportovní areály - a to jak v samotných Karlových Varech, tak i v celém Karlovarském kraji. V nabídce je zároveň více než 20 míst poskytujících slevy na koncerty, divadelní představení, půjčovny, dopravu, služby, sport.

Diana VaryKarta vám slouží nejen jako jízdenka městské dopravy, ale umožňuje zdarma cestovat lanovkou na Dianu či lanovkou Imperial, můžete se s ní projet populárním autovláčkem v obou zmíněných městech nebo historickým autobusem na trase vyhlídkové linky Karlovy Vary-Loket-Bečov-Karlovy Vary.
 

Dovolená v Beskydech: Beskydy Card a Těšínské Slezsko Region Card

BeskydyFantastické zážitky v Beskydech si užijete s návštěvnickou kartou Beskydy Card plnou výhod! Získáte ji zdarma ve vybraných ubytovacích zařízeních, kde je karta součástí pobytového balíčku v případě, že se v nich ubytujete minimálně na 2 noci. Kromě toho ji lze také zakoupit v kterémkoliv informačním centru v Beskydech za 99 Kč, pro děti 69 Kč. Díky kartě získáte mnoho slev na památky, ale i na sportovní a relaxační aktivity. Do projektu je zapojeno například Technické muzeum Tatra Kopřivnice, Expozice klobouků v NC Nový Jičín, Návštěvnické centrum Marlenka, Návštěvnické centrum Pivovaru Radegast Nošovice, zámek Kunín, Bolt Tower Ostrava, Malý svět techniky U6 a Velký svět techniky, Landek Park, hrad Hukvaldy, kozí farma Zerlina, Štramberská trúba, zámek Lešná, vyhlídková věž Nové radnice v Ostravě, komentované prohlídky Po stopách frýdlantské litiny a smaltu, bazén v Kopřivnici, Aquapark Olešná, lanové bludiště Opičárna, Tarzanie a mnoho dalších míst.

OstravaJedete navštívit oblast Těšínského Slezska? Pak si pořiďte Těšínské Slezsko Region Card, která nabízí slevy na přední atraktivity a služby v této oblasti turistické oblasti. Slevy můžete uplatnit u více než 50 poskytovatelů z oblasti kultury, vojenské historie, ubytování, letních sportovních aktivit, adrenalinových sportů, animačních programů pro děti, kosmetických, wellness a lázeňských služeb. Získáte slevy na takové atraktivity jako jsou pravěký Dinopark v Ostravě, aquapark Bohumín, wellness služby předních středisek, bobová dráha v Mostech u Jablunkova, obří akvária a archeopark v Chotěbuzi, zámek ve Fryštátu, technické muzeum v Petřvaldě nebo adrenalinový paragliding na Javorovém!
Pražská turistická karta Prague Card

Pražská turistická karta Prague Card

Prague Card je turistická karta, která vám umožní poznat to nejdůležitější, co Praha nabízí. Karta vás opravňuje navštívit bezplatně 60 nejzajímavějších objektů v Praze a dalších 50 s výraznou slevou, včetně exkurzí, plaveb, zábavy a kulturních představení.

Lipno Card - karta hosta

Lipno Card - karta hosta

Lipno.card − je to věrnostní karta plná výhod a tipů, která odemkne váš čas na Lipně v dovolenou plnou zábavy. Je zdarma, zaplatíte pouze vratnou zálohu ve výši 100 Kč. Aktivní je až po jejím přiřazení k registraci na webových stránkách projektu.

Český Krumlov Card - levnější dovolená s puncem UNESCO

Český Krumlov Card - levnější dovolená s puncem UNESCO

Krumlovské památky si můžete prohlédnout za poloviční vstupné - pomocí Český Krumlov Card. Město Český Krumlov se tak stalo prvním menším českým městem, které má ucelenou kulturní nabídku tohoto druhu.

Karlovy Vary Region Card - poznejte Karlovy Vary i celý Karlovarský kraj

Karlovy Vary Region Card - poznejte Karlovy Vary i celý Karlovarský kraj

Kupte si turistickou kartu a zdarma pak navštěvujte památky, galerie, muzea ad. To vše včetně bezplatné dopravy v Karlových Varech a v Mariánských Lázních.

YES Card Jeseníky - karta na zážitky

YES Card Jeseníky - karta na zážitky

Adrenalin, wellness, golfové služby, muzea a mnoho dalších zážitků umožní čerpat bonusová karta Jeseníků YES Card. Návštěvníci hor pod Pradědem ji mohou získat zdarma v rámci ubytování nad dvě noci v zapojených ubytovacích subjektech.

Beskydy Card - více fantastických zážitků v Beskydech

Beskydy Card - více fantastických zážitků v Beskydech

Díky regionální návštěvnické kartě Beskydy Card můžete čerpat řadu výhod od partnerů nabízejících své služby turistům a návštěvníkům Beskyd. Je platná 12 měsíců, takže ji můžete využívat při vašich cestách po turistické oblasti Beskydy - Valašsko v každém ročním období.

Olomouc region Card - zahrnuje 78 nejzajímavějších míst regionu

Olomouc region Card - zahrnuje 78 nejzajímavějších míst regionu

Hrady, zámky, muzea, zoologické zahrady celého Olomouckého kraje můžete zdarma objevovat s Olomouckou kartou. Již při návštěvě několika turistických cílů ušetříte více peněz, než kolik vás karta stála!

Karta hosta Jizerky Card - slevová karta v Jizerských horách

Karta hosta Jizerky Card - slevová karta v Jizerských horách

Díky tzv. kartě hosta – Jizerky Card získáte řadu výhod a užijete si dovolenou, pár dnů či prodloužený víkend na horách. Kartu získáte zdarma, pokud se ubytujete na 2 a více nocí u ubytovatele, který je členem Sdružení cestovního ruchu Jizerské hory.

Karlovy Vary City Card - spousta slev v Karlových Varech a okolí

Karlovy Vary City Card - spousta slev v Karlových Varech a okolí

Díky Karlovy Vary City Card (KVCC) získáte informace o největších atrakcích a lákavých turistických službách v Karlových Varech a jejich okolí. Můžete využít více než 100 slev v regionu.

Těšínské Slezsko Region Card

Těšínské Slezsko Region Card

Těšínské Slezsko Region Card je karta hosta, která vám umožní plnohodnotně prožít letní, nebo zimní dovolenou v turistické oblasti Těšínské Slezsko s heslem: více zážitků za méně peněz!

Slevová karta Harrachov Card

Slevová karta Harrachov Card

Město Harrachov nabízí svým návštěvníkům věrnostní kartu, díky které lze ušetřit tisíce korun na vaší dovolené. Kartu s mnoha slevami od permanentek, přes wellness centra, muzea až po návštěvu zoo nebo sklárny, můžete získat zdarma.